Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik swiatel i czujnik zmierzchu


Q Daro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, kupiłem sobie taki bajer z alledrogo

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5472676505

Moje pytanie jak podlaczylibyscie te dwa przewody, niebieski i czarny do świateł mijania tak aby czujnik zmierzchu przełączyć na światła mijania po wykryciu nocy

ecffee009becf1fdc422c8455e17c8d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież narysowane. Niebieski i czarny jest podłączony na styk przekaźnika normalnie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kabelkologia to istna czarna magia, podpowiedz mi proszę w którym miejscu w aucie byś podłączył te dwa przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w B5 jest trochę ciężko z tymi tematami, bo z tego co kojarzę, to obsługa świateł mijania nie jest realizowana przez przekaźniki, tylko przez manetkę, niestety :/

Musisz dokładać swoje przekaźniki i wyjście tych przekaźników wpiąć w obwód zasilania odpowiednio pozycyjnych i mijania.

Generalnie jak nie wiesz o czym teraz piszę, albo co kolega Jacek napisał to radziłbym tego nie ruszać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym się dostał do manetki i znalazł tam dwa przewody odpowiadające za obwód w światłach mijania i wpial się tam tymi dwoma przewodami czarnym i niebieskim, które według opisu dają zwieranie? Czy to by coś dało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz,ale masz 2 obwody: jeden do postojówek i drugi do świateł mijania czyli musisz się wpiąć tu i tu. Na jednym przekaźniku nie zrobisz tego. Potrzebny drugi przekaźnik,którego cewkę podepniesz równolegle do przekaźnika z zestawu i wtedy styki robocze wpinasz za manetką.

A i z manetki wychodzi jeden przewód do świateł mijania

Edytowane przez mareksz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2 obwody: jeden do postojówek

Mała poprawka: 3 obwody, do postojówek są 2, osobne na lewą i prawą stronę.

Prawe i lewe mijania chyba też są rozdzielone, ale bodajże dopiero w skrzynce bezpieczników, dokładnie już nie pamiętam.


A jak bym się dostał do manetki i znalazł tam dwa przewody odpowiadające za obwód w światłach mijania i wpial się tam tymi dwoma przewodami czarnym i niebieskim, które według opisu dają zwieranie? Czy to by coś dało?

Tak ale... ten moduł jak widać został zaprojektowany by za pomocą tych złącz jedynie zwierać przekaźnik, czyli pod b. małe natężenie.

Nie chce straszyć, ale zbyt duże natężenie (na zbyt cieńkie przewody) może Ci zjarać kable, spalić ten moduł, a nawet doprowadzić do pożaru... :/

Światła trochę pobierają prądu :) zastosuj przekaźniki, a potem na wyjściu tych przekaźników wepnij się do instalacji świateł, nie musisz aż do manetki ciągnąć kabli, możesz np. w skrzynce bezpieczników, przed bezpiecznikami świateł się wpiąć i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co ma się stać modulowi? Cewka dostaje napięcie z modułu a styk roboczy jest na 12V i 30A

Dołożyć 2 przekaźniki skoro postoje mają dwa obwody równolegle i wpiąć się między manetką a poszczególnymi bezpiecznikami i po robocie

Edytowane przez mareksz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko dla potomych sprawa załatwiona bez żadnych dodatkowych modułów, przełączników i innych niepotrzebnych bajerów, tylko to co mi wysłał sprzedawca.

A więc zrobiłem tak, dwa zwierne przewody od modułu tj czarny i niebieski podlaczylem do 2 przewodow od swiatel mijania znajdujących się w kostce przy manetce świateł.

Wszystko było by si gdyby nie problem ze czujnik zmierzchu owszem przelaczal na światła mijania gdy wykrył noc, lecz tylne światła już nie świeciły, a więc wyprowadzilem z czarnego i niebieskiego po jednym dodatkowym przewodzie i dolaczylem to pod kebelki od swiate l postojowych zaraz za puszka od bezpiecznikow, teraz wszystko działa tak jak należy.

Może i nie jest to profesjonalnie zrobione, bo metodą prób i błędów, z pewnością dało by radę to jakoś sensowniej zrobić, ale wszystko działa i to jest najważniejsze.

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...