Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drastyczny wzrot obrotow przy odpaleniu silnika.


MielnyACM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Proszę Was o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu, a mianowicie co jakis czas gdy włączam zapłon kontrolka swiec zarowych nie gaśnie i gdy odpalam auto silnik wskakuje od razu na obroty okolo 2000 obr/min i zakopci co normalnie mu sie nie zdarza, ponadto gdy samochod pracuje na luzie obroty falują od 800 do 1000, 1100. Proszę o pomoc w ktorym kierunku szukac. Pozdrawiam MielnyACM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na uszkodzenie czujnika temperatuty silnika , sprawdź błędy VAG-iem, prawdopodobnie będziesz miał zapisany błąd przrwa/zwarcie czunika.

Jeżeli diagnoza się potwerdzi, to kupuj oryginalny czujnik, nie jakąś podróbę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wróżyć z fusów ale miałem podobny przypadek i u mnie był to zawieszony zawór w pompie paliwa (identyczne objawy). Jednak tak jak koledzy podpowiadają >>VAG<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor n 109 moze robic takie cuda przy odpalaniu w tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MielnyACM rozwiązałeś problem ? Ja mam u siebie podobną sprawę ... z tym że juz wymieniłem czujnik temperatury chłodziwa na nowy kupiony w salonie VW ... i niestety dalej raz na jakiś czas kontrolki świec żarowych nie gasną i po odpaleniu obroty wskakują na ponad 2500 i trzepie całą budą. Odcrazu gasze sillnik i odpalam po chwili ... i już odpala parwidłowo ... nie wiem co może byś przyczyną ..... VAG nic juz nie pokazuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...