Skocz do zawartości
IGNOROWANY

D1S - jaki żarnik? Philips czy osram?


Suli

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki będę miał na uwadze jeśli nie uda się już nic z starymi zrobić pozdrawiam kolego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tej chwili zwykłe żarniki o temperaturze światła ok. 4300K. Jeżeli założysz te 5500K zmieni sie po prostu tylko barwa swiatła z żołtawego na białe. Nie ma to zadnego wpływu na przetwornice czy też inne elementy w lampie. Wszystkie żarniki D1S pracują przy 85V i obojętnie jakie założysz czy 4300K czy 6000K to tylko kwestia koloru światła. Jednoznacznie należy dodać, że 5500K to maksymalna górna granica jaka ma sens. Czym wyższa luczba Kelvina tym bardziej niebieskie swiatło i zarazem mniejszey strumień świetlny (lm). Czyli po prostu ciemniejsze. Rozsądnym kompromisem są właśnie max. 5500K.

http://www.asdled.eu/WebRoot/Store12/Shops/63149204/MediaGallery/Farbwerte.jpg

dzięki wielkie, o to mi właśnie chodziło :thumbup1:

Cześć, znowu mam problem.Tak jak planowałem zamówiłem żarniki d1s osram cbi 5500k, ale oczywiście z moim szczęściem trafiłem na jakiegoś szemranego sprzedawcę na allegro. zamiast wyżej wspomnianych cbi przysłał mi osram night breaker (ok 4300k). Oczywiście nie odpuściłem i po kilku dniach niby w ramach "rekompensaty" zamiast cbi 5500k przysłał mi Osram CBI Xenarc 6000k?? Co to właściwie jest?Jeśli szuka się w internecie CBi to wyskakuje CBI 5000 lub 5500...a 6000 pierwsze słyszę! (mówię o Osram nie o Philips).Opakowanie wygląda na ori (hologramy, itp) ale nie mam pojęcia jak to poznać...umie ktoś coś podpowiedzieć na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT i poznasz swoją odpowiedź.

Wpiszesz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę i masz na talerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnez i sprawdzasz, jak się złapią to jest ok. Do tego sprawdzasz palnik a po środku taką banieczkę ma być czyściutka.... Najlepiej wejdź na YT tak jak Fido napisał i obczaj o co kaman :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kolego Osram CBI 6000k. W D1S są do 5500k a w D3S do 5000k.

Wstaw tu fotki opakowań i żarników. Też tych naklejek na co są na podstawie żarników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fotki jak kolega wyżej napisał , i co to za element na Allegro . Bo tez jestem na etapie zamawiania żarników ( lewy padł - w pierwszy dzien dyskoteka z rana a wczoraj kolor fioletowy ) wezmę Osram CBI tylko potrzebuje dobrego źródła , nie chce się naciąć . Np tutaj jest dziwna chyba cena http://allegro.pl/2x-osram-cool-blue-intense-xenarc-d1s-5500k-nowosc-i6440054110.html

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do pierwszego lepszego warsztatu i niech ci z intercarsu zamówią! ja za cbi d1s płaciłem po 240 za szt. i dali gratis lampke led warsztatową

Edytowane przez delph34i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wpis wyżej. W InterCarsie zakupiłem oryginalne z hologramem Philips D1S 4850K rzecz jasna przez znajomego mechanika który miał spore zniżki. Zapłaciłem 500zł za 2szt. i dostałem 3 lata gwarancji[emoji1]

Cena w detalu bez zniżek była 350zl sztuka więc zaoszczędziłem 200zł minus flaszka [emoji23] za załatwienie.

Jeśli chcesz jedną używkę Philips 4850k w bdb stanie to mam na zbyciu.

Tapnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wpis wyżej. W InterCarsie zakupiłem oryginalne z hologramem Philips D1S 4850K rzecz jasna przez znajomego mechanika który miał spore zniżki. Zapłaciłem 500zł za 2szt. i dostałem 3 lata gwarancji[emoji1]

Cena w detalu bez zniżek była 350zl sztuka więc zaoszczędziłem 200zł minus flaszka [emoji23] za załatwienie.

Jeśli chcesz jedną używkę Philips 4850k w bdb stanie to mam na zbyciu.

Tapnięte z iPhone

Dzieki za info , jutro spytam kumpla czy ma jakieś zniżki w warsztacie i ile mnie wyjdą żarniki (więc jak coś to się odezwę o tą używkę )

Edit:

w Sklepie motoryzacyjnym 350 zł sztuka

w innym wciskali jakies żarniki firm o których nie słyszałem w cenach 190 -270 zł

w końcu zamówiłem tutaj "http://allegro.pl/osram-2x-d1s-xenon-xenarc-cool-blue-intense-5000k-i6535621378.html?snapshot=MjAxNi0xMC0xMFQxOTowNToyMVo7YnV5ZXI7ZDA0YTMxNGJiM2FiN2NkMGE3MzQ5NmM4MDM5ODMyM2NhZjI2YWExZjY2OGU5YzNmZmIwZTQ5ZThlZWUwNTc3Yw=="w oficjalnym sklepie Osram 560zł komplet stestuję ;) . W wyborze pomógł cały wątek

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wpis wyżej. W InterCarsie zakupiłem oryginalne z hologramem Philips D1S 4850K rzecz jasna przez znajomego mechanika który miał spore zniżki. Zapłaciłem 500zł za 2szt. i dostałem 3 lata gwarancji[emoji1]

Cena w detalu bez zniżek była 350zl sztuka więc zaoszczędziłem 200zł minus flaszka [emoji23] za załatwienie.

Jeśli chcesz jedną używkę Philips 4850k w bdb stanie to mam na zbyciu.

Tapnięte z iPhone

Dzieki za info , jutro spytam kumpla czy ma jakieś zniżki w warsztacie i ile mnie wyjdą żarniki (więc jak coś to się odezwę o tą używkę )

Edit:

w Sklepie motoryzacyjnym 350 zł sztuka

w innym wciskali jakies żarniki firm o których nie słyszałem w cenach 190 -270 zł

w końcu zamówiłem tutaj "http://allegro.pl/osram-2x-d1s-xenon-xenarc-cool-blue-intense-5000k-i6535621378.html?snapshot=MjAxNi0xMC0xMFQxOTowNToyMVo7YnV5ZXI7ZDA0YTMxNGJiM2FiN2NkMGE3MzQ5NmM4MDM5ODMyM2NhZjI2YWExZjY2OGU5YzNmZmIwZTQ5ZThlZWUwNTc3Yw=="w oficjalnym sklepie Osram 560zł komplet stestuję ;) . W wyborze pomógł cały wątek

Wklej potem kilka fotek jak świecą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed

ezUfzC.jpg

yLVvIX.jpg

Po:

Pierwsze zdjęcie: po Lewej osram po prawej stary żarnik , kolejne zdjęcia po wymianie 2 obu żarników

BLYqp9.jpg

M8bnNN.jpg

CQjvT2.jpg

PtrCDl.jpg

Taki zestaw Przyszedł wraz z Gratisem

bWGDfp.jpg

FruosL.jpg

a takie wynalazki były w kloszu

ToTaFI.jpg

jJjMVV.jpg

XMpfSl.jpg

Później dodam fotki jak się ściemni jak radzą sobie w nocy .

Czas wymiany około 30 - 40 minut ( pierwszy raz wymieniałem ) bez wyjmowania kloszów się obeszło

Ps:

Jestem nowym użytkownikiem na forum, jak foty źle wstawiłem to mnie naprostujcie , poprawie posta :)

Jak będę miał więcej czasu będę musiał przeczyścić soczewkę i sprawdzić " odłyśnik " czy jak to się tam nazywa :D

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty nie z deszczowych Dni

plZ7R8.jpg

Myślę że odbłyśnik nie będzie za rewelacyjny choć widzę znaczną różnicę

HWF4bF.jpg

FpBUlV.jpg

53UMfb.jpg

FWHAHK.jpg

TzB1xF.jpg

eSsYiD.jpg

Fotki zrobiłem na szybko z jazdy do pracy i po pracy , w zimie jak będę miał czas sprawdzę stan odbłyśników i soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chce kupić ksenony D1S Osram Night Breaker Unlimited. Jaka jest różnica między tymi w pudełku czerwonym a niebieskim?

OSRAM-Xenarc-Night-Breaker-Unlimited-D1Sosram-xenarc-night-breaker-unlimited-d1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może zna lub stosował żarniki firmy MAMMOOTH ?? Są dotępne w IC za śmieszne pieniądze tylko pytanie jak świecą i czy nie spalą przetwornic ??

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3416171820211-MMT_F200_D1S_6000K-zarowka-d1s,scr_dItems.html

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
chce kupić ksenony D1S Osram Night Breaker Unlimited. Jaka jest różnica między tymi w pudełku czerwonym a niebieskim?

Żadna. Producent zmienił opakowanie, czerwone to najnowszy rzut, dotychczas były w niebieskim opakowaniu. Firma wprowadza zmiany żeby dać zagrychę podrabiającym.



Tapnięte z iPhone
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was doświadczenie z philips i osram d1s? Które faktycznie lepiej świecą?
Czy to jeden pies, które wybiorę? :kox:
Myślę zakupić u Hammer'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...