Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 3 strefowa - tylne nawiewy plus pod siedzeniem grzeją


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Tylni potencjometr u mnie tez nie reaguje przedni panel ok zmienia temperature i podaje taką na tył.mozna jakos naprawic potencjometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś w ogóle diagnostykę?

Brat miał błąd potencjometru, po podmianie panelu na używany wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robilem diagnostyke recznie hehe.

Czyli co na ogrzewaniu max cieplym jak skrece z tylu nawiewu na niebieskie powinno leciec zimne?podobnie jak po wlaczeniu klimy..?

Potecjometr przemyty w zasadzie dziala ale roznica temperatur po zmianie w zasadzie nie jest az tak kolosalna

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy. Czy poradziliście sobie z brakiem regulacji temperatury tylnego nawiewu?

Brak błędów, stała temperatura bez względu na regulację pokrętła, zmienia się tylko wtedy kiedy zmienię z przodu.

 

Podłączyłem vcds, silniczki w trybie testu chodzą w pełnym zakresie. Natomiast kiedy sprawdzam sam potencjometr tylny, to nie działa w pełnym zakresie. Rozebrało go i wygląda na czysty, sprawny. 

Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia u siebie jak to wygląda? Vcds, zespół 08 ogrzewanie, grupa 022. Tam są 4 wartości. Dwie pierwsze zmieniają się w zależności od pozycji potencjometru, dwie kolejne to wartości stałe, minimalna i maksymalna.

 

14.11.2018r.

Dziś podłączyłem inny używany potencjometr (podobno działający) i sytuacja wygląda tam samo.

Czy ktoś z kolegów, koleżanek u których nawiew tylny działa, mógłby sprawdzić vcds-em itp. jak zmieniają się parametry w momencie kręcenia potencjometrem?

 

29.11.2018r.

Dodatkowe informacje. Według danych producenta, potencjometr tylny reguluje temperaturę nawiewu tylnego środkowego i nawiewów dolnych na nogi. Czy u Was to działa? U mnie nawiew nogi lewy grzeje, a nawiew środkowy i prawy nogi daje zimnym. A powinno być to samo, w końcu 3 strefa klimatronika.

 

 

I jak tam koledzy? Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Nie mogę jakoś tego problemu rozwiązać.

Edytowane przez Pawmichtim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2015 o 07:30, kobuzzz napisał:

Podepne sie pod ten temat bo mam podobny problem tylko, ze w odroznienu od autora tego watyku nie dziala mi te pokretlo do regulacji temp z tylu na tunelu. Dodam ze regulujac na przednim panelu temp z tylu tez sie zmienia. VCDS nie pokazuje zadnych bledow wiec moze po prostu jest jakies zabezpieczenie zeby np dzieci sie nie bawily i da sie to wylaczyc.

Rozwiązałeś może problem? Mam tak samo a VCDS nie pokazuje błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...