Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP hamulców w A4 B8


Yoghurt

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki. Poleci ktoś jakiś serwis małopolska/śląsk, który dobrze ogarnie wymianę hamulców z zaciskami na 345mm z odpowietrzaniem ? ASO odmówiło wymiany bo nie mogą zakładać czegoś innego jak fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi się klocki hamulcowe a i tarcze na wykończeniu. Jest okazja - można wymienić na coś większego. 

Wiem, że na forum są wątki temu poświęcone. Ale jeden (swap hamulców - na co? ) ma 21 stron, a drugi (jakie klocki i tarcze hamulcowe) 24 strony :facepalm:. Czytam. Jestem na 5tej stronie pierwszego. A im dłużej czytam tym mniej wiem. Może komuś się będzie chciało napisać krótko: "daj se spokój" albo "polecam tak i tak..."?

Jak to wygląda. Z jednej strony:

  • zależy mi na bezpieczeństwie
  • jeżdżę głównie trasy - autostrady - hamowanie ze sporych prędkości
  • felgi 19" - coś tam się zmieści, a to co jest wygląda marnie ;)
  • mam zamiar zrobić program na jakieś 175KM i 400Nm

Z drugiej strony:

  • to tylko 2.0TDi 
  • nie przywiązuję się do tego auta. Za rok mam zamiar wymienić na coś z quattro i min 200KM, najchętniej S5 z 4.2 V8. Każdy wydany dzisiaj tysiąc złotych oddala mnie od tego.

Czytam i czytam i coraz głupszy się robię. Pierwsze co wyczytałem, to że Brembo 4 tłoczki + duże tarcze fajnie. Wyklikałem, że to wyjdzie mi ok 15 tyś zł. Sry, ale nie ;). Drugi pomysł to zaciski od S4 i tarcze i klocki od tego. Z tego co widzę takie zaciski w używce to ok 1000 zł. A może ktoś ma do sprzedania? 
A może wystarczy dać dobre tarcze i klocki do tego co mam?  W sensie nacinane i wiercone. U mnie główny problem nie jest nawet w samej sile hamowania (chociaż tą też bym chętnie podbił). Bardziej chodzi mi o to, że jak hamuję z dużej prędkości do 0 to tarcze się przegrzewają i zaczynają bić. 

Chodzi mi o opinie w stylu: "ja wrzuciłem to i tamto, wyszło mnie to tyle i tyle i dało mi to coś/nic/niewiele/super" ;)

Wdzięczny byłbym za takie opinie. A póki co wracam do lektury dłuuugaśnych wątków ;)

Zawartość dodana 3 minutes later

No zobaczcie, jak to smutno wygląda ;)

792a662225f33641.jpg

Zawartość dodana 30 minutes later

Notatki swoje wrzucam:

Wersja minimum (standard), wg Dev'a, tarcze: TRW DF4866S (ok 600 zł) , klocki Ferodo FDB4045 (ok 250 zł kpl)

Zawartość dodana 38 minutes later

Dobra, po przejrzeniu tematu "jakie tarcze i klocki" wychodzi, że na przód swap na 345, tarcze OZ gładkie i klocki DS, najlepiej 2000. O zestaw do swapa najlepiej pytać Dev'a. 
Nie mam jeszcze wiedzy, dlaczego niezalecane jest wymienianie tylko przodu (bez tyłu)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kopter napisał:

Z innej beczki. Poleci ktoś jakiś serwis małopolska/śląsk, który dobrze ogarnie wymianę hamulców z zaciskami na 345mm z odpowietrzaniem ? ASO odmówiło wymiany bo nie mogą zakładać czegoś innego jak fabryczne.

http://www.anpisarek.pl/kontakt/

Mają nową maszynę do odpowietrzania z ATE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem właśnie w auto Special bo tam serwisuje auto. W nomie w Katowicach tez odmówili

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mi tam normalnie wymienili całe zaciski i założyli nowe tarcze, klocki + wymiana płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturoo napisał:

Wcięło niektóre ,wczorajsze posty ?

Też tak mi się wydaje. W ogóle fajne jest to forum, ale troszku za ostro moderowane. Generalnie co bym nie spytał to zawsze podpinaja mnie pod jakis watek, albo przerzucaja gdzieś. Jeszcze nie miałem sytuacji, żeby mi wątek został tam gdzie go zrobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mi tam normalnie wymienili całe zaciski i założyli nowe tarcze, klocki + wymiana płynu hamulcowego.


Już Ci kiedyś pisałem że Auto Special już się w takie modyfikacje nie chce bawić. Krzywo na to patrzą :( Pozdro

Tapniete z SGS7

Zawartość dodana 6 minutes later
Kończą mi się klocki hamulcowe a i tarcze na wykończeniu. Jest okazja - można wymienić na coś większego. 
Wiem, że na forum są wątki temu poświęcone. Ale jeden (swap hamulców - na co? ) ma 21 stron, a drugi (jakie klocki i tarcze hamulcowe) 24 strony :facepalm:. Czytam. Jestem na 5tej stronie pierwszego. A im dłużej czytam tym mniej wiem. Może komuś się będzie chciało napisać krótko: "daj se spokój" albo "polecam tak i tak..."?
Jak to wygląda. Z jednej strony:
  • zależy mi na bezpieczeństwie
  • jeżdżę głównie trasy - autostrady - hamowanie ze sporych prędkości
  • felgi 19" - coś tam się zmieści, a to co jest wygląda marnie [emoji6]
  • mam zamiar zrobić program na jakieś 175KM i 400Nm
Z drugiej strony:
  • to tylko 2.0TDi 
  • nie przywiązuję się do tego auta. Za rok mam zamiar wymienić na coś z quattro i min 200KM, najchętniej S5 z 4.2 V8. Każdy wydany dzisiaj tysiąc złotych oddala mnie od tego.
Czytam i czytam i coraz głupszy się robię. Pierwsze co wyczytałem, to że Brembo 4 tłoczki + duże tarcze fajnie. Wyklikałem, że to wyjdzie mi ok 15 tyś zł. Sry, ale nie ;). Drugi pomysł to zaciski od S4 i tarcze i klocki od tego. Z tego co widzę takie zaciski w używce to ok 1000 zł. A może ktoś ma do sprzedania? 
A może wystarczy dać dobre tarcze i klocki do tego co mam?  W sensie nacinane i wiercone. U mnie główny problem nie jest nawet w samej sile hamowania (chociaż tą też bym chętnie podbił). Bardziej chodzi mi o to, że jak hamuję z dużej prędkości do 0 to tarcze się przegrzewają i zaczynają bić. 
Chodzi mi o opinie w stylu: "ja wrzuciłem to i tamto, wyszło mnie to tyle i tyle i dało mi to coś/nic/niewiele/super" [emoji6]
Wdzięczny byłbym za takie opinie. A póki co wracam do lektury dłuuugaśnych wątków [emoji6]
Zawartość dodana 3 minutes later No zobaczcie, jak to smutno wygląda [emoji6]
792a662225f33641.jpg.4a2aa1d1f2a7026fe0cb65bae0af3bdf.jpg
Zawartość dodana 30 minutes later Notatki swoje wrzucam:
Wersja minimum (standard), wg Dev'a, tarcze: TRW DF4866S (ok 600 zł) , klocki Ferodo FDB4045 (ok 250 zł kpl)
Zawartość dodana 38 minutes later Dobra, po przejrzeniu tematu "jakie tarcze i klocki" wychodzi, że na przód swap na 345, tarcze OZ gładkie i klocki DS, najlepiej 2000. O zestaw do swapa najlepiej pytać Dev'a. 
Nie mam jeszcze wiedzy, dlaczego niezalecane jest wymienianie tylko przodu (bez tyłu)


Ja Ci polecę albo zestaw z s4 na przód i tyl albo przód sq5 brembo 4 tłok tez 345 a tył s4 330mm. Tarcze weź sobie Zimmermany ale perforowane. Dużo lepiej będą wyglądać w dużej feldze, jak coś to służę zdjęciami ew zerknij w mój profil. Zapytaj o tarcze Wandeja. Klocki Ferrodo. Taki swap wyjdzie Cię ok 5-6 tysi z robota wiec nie ma tragedii. Lepiej hamuje i normalnie na 19cali w koncu wygląda :) Pozdro

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem zaciski od S5, tarcze 345 przód i 330 tył. 
Wizualnie wygląda to dobrze. Felga ładnie wypełniona. 
Jeśli chodzi o odczucia. Hamuje... podobnie. W sensie siły hamowania. Nie odczułem dużej różnicy. Ale też nie dusiłem jeszcze mocno. Nie prowokuję, czekam aż się lepiej ułożą. 

IMAG4332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie używanych tarcz to strzał w kolano. Lekkie lizniecie na Tokarce zupełnie zmienia sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dev napisał:

Zakładanie używanych tarcz to strzał w kolano. Lekkie lizniecie na Tokarce zupełnie zmienia sprawę 

tylko znalezc zakład który to ogarnie graniczy z cudem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko znalezc zakład który to ogarnie graniczy z cudem :kwasny:

Każdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arturoo napisał:


Każdy ;)

to daj namiary ;),przedzwonie z ciekawosci i zapytam czy panowie maja starego chebla na którym ogarną 345mm lub numeryka z takim przejazdem :naughty: mówimy oczywiscie o przetoczeniu obydwóch stron z jednego zamocowania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rrrudy25 napisał:

 mówimy oczywiscie o przetoczeniu obydwóch stron z jednego zamocowania:wink:

Na takim patencie to daleko nie zajedziesz....

Zawartość dodana 1 minute later
21 minut temu, rrrudy25 napisał:

tylko znalezc zakład który to ogarnie graniczy z cudem :kwasny:

Żaden problem,  ogarniam w locie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam u siebie na wsi ...jak Kolega zainteresowany to żaden problem ten temat ogarnąć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet z a6 c7 345 na przód będzie dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam u siebie na wsi ...jak Kolega zainteresowany to żaden problem ten temat ogarnąć .
 


Przypadkiem bylem ostatnio w jednym z Bielskich zakładów zajmujacych sie reg tarcz sprzegłowych i panowie powiedzieli ze przetaczaja tez tarcze i ogarna nawet 400mm.
Tarcze piaskuja i tocza z jednego mocowania[emoji41]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rrrudy25 napisał:

 


Przypadkiem bylem ostatnio w jednym z Bielskich zakładów zajmujacych sie reg tarcz sprzegłowych i panowie powiedzieli ze przetaczaja tez tarcze i ogarna nawet 400mm.
Tarcze piaskuja i tocza z jednego mocowaniaemoji41.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ile płaszczyzn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuje tarcze w miejscu styku z piasta i moze ja przetoczyc nawet z góry [emoji6]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...