Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP hamulców w A4 B8


Yoghurt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem do mojej A5 zaciski od nowej S5 akebono 6tłoków . Czy pompa/serwo seryjna z 3.0 tdi da radę czy trzeba wymieniać? Albo mam nie odpowietrzone dobrze do końca  albo cos jest nie tak. Kiedy silnik jest wyłączony mam pedał wysoko i jest twardy, kiedy jadę zatrzymam się i naciskam pedał jest niżej i jak by opadał delikatnie . Jakieś pomysły? Dodam że przy wymianie przodu odpowietrzyłem tylko przód.  Może całość od nowa?? Jakie mają odczucia koledzy po wymianie na 6/8 tłokowe.  Pozdeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Założyłem do mojej A5 zaciski od nowej S5 akebono 6tłoków . Czy pompa/serwo seryjna z 3.0 tdi da radę czy trzeba wymieniać? Albo mam nie odpowietrzone dobrze do końca  albo cos jest nie tak. Kiedy silnik jest wyłączony mam pedał wysoko i jest twardy, kiedy jadę zatrzymam się i naciskam pedał jest niżej i jak by opadał delikatnie . Jakieś pomysły? Dodam że przy wymianie przodu odpowietrzyłem tylko przód.  Może całość od nowa?? Jakie mają odczucia koledzy po wymianie na 6/8 tłokowe.  Pozdeo

Ja też tak miałem jak zmieniałem i odpowierzylem tylko przód i to jeszcze manualnie. Po odpowietrzeniu całego układu maszyną wszystko wróciło do normy więc pewnie tu leży twój problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piotrekb_tt napisał:

Ja też tak miałem jak zmieniałem i odpowierzylem tylko przód i to jeszcze manualnie. Po odpowietrzeniu całego układu maszyną wszystko wróciło do normy więc pewnie tu leży twój problem.

 

Możesz mi coś powiedzieć więcej na temat. Nie mam pojęcia co za maszyną . Będę musiał się za czymś takim rozejrzeć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna do odpowietrzania układu hamulcowego. Zakrecasz jej końcówkę na zbiorniczek wyrownawczy, ona wtłacza pod ciśnieniem płyn hamulcowy ze swojego zbiornika a Ty po kolei odkrecasz odpowietrzniki na zaciskach. Takim sposobem całe powietrze z układu zostaje skutecznie wypchniete razem z płynem hamulcowym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, A4Andi napisał:

Witam. Założyłem do mojej A5 zaciski od nowej S5 akebono 6tłoków . Czy pompa/serwo seryjna z 3.0 tdi da radę czy trzeba wymieniać? Albo mam nie odpowietrzone dobrze do końca  albo cos jest nie tak. Kiedy silnik jest wyłączony mam pedał wysoko i jest twardy, kiedy jadę zatrzymam się i naciskam pedał jest niżej i jak by opadał delikatnie . Jakieś pomysły? Dodam że przy wymianie przodu odpowietrzyłem tylko przód.  Może całość od nowa?? Jakie mają odczucia koledzy po wymianie na 6/8 tłokowe.  Pozdeo

wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk przedni z A7 3.0TDI  podejdzie do b8 ?

Edytowane przez Gibons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gibons napisał:

Zacisk przedni z A7 3.0TDI  podejdzie do b8 ?

Z BiTurbo 313bhp dwa tłoczki podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gibons napisał:

Tam jest 356mm tak ? bardziej chodzi mi o 3.0TDI 345mm

Tak tam jest 356mm,ale czy te drugie podchodzą to nie wiem.

Pewnie Dev będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk raczej podejdzie tylko czy tarcza od S4 np podejdzie pod ten zacisk. A tył podchodzi z c7 ? 330 ? wiesz moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gibons napisał:

Zacisk raczej podejdzie tylko czy tarcza od S4 np podejdzie pod ten zacisk. A tył podchodzi z c7 ? 330 ? wiesz moze?

Tarcza przód jest ta sama S4 czy a6 c7 345mm

Edytowane przez sajmon136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien bo od C7 allroad 345mm nie podchodzi jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sorki od a6 c7 jest też wyższa i grubsza

tu tarcza z a6 c7 

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a6-c7-345mm-i6511649402.html

a tu z S4

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-s4-b8-345mm-i6498691213.html

Edytowane przez sajmon136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy zaciski przód od Audi s6 c6 podejdą do b8?


Podejdą tylko co za tarczę chcesz zastosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 15:26, sajmon136 napisał:

Właśnie tak obciera od wewnatrz.

68abb580ab467648.jpg

mi na taki zacisk siadła bezkolizyjnie felga 8,5J et42 bez dystansu, chyba nawet zimówka 8J et47, wszystko 18cali

kwestia budowy felgi

 

co do tarcz z s4 345mm, przedlift ma o gr. 29,5mm, polift 30mm

ale to tak drobna różnica, że prawdopodobnie te tarcze usiadły by wymiennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przemek530d napisał:

mi na taki zacisk siadła bezkolizyjnie felga 8,5J et42 bez dystansu, chyba nawet zimówka 8J et47, wszystko 18cali

kwestia budowy felgi

NO niestety u mnie bez dystansu się nie obejdzie.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...