Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP hamulców w A4 B8


Yoghurt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym go nie lał płyn kosztuje 30zł a hamowanie to dość istotan rzecz raczej :) więcej zapłacisz za wymianę tego płynu niża za sam płyn. Niby jest szczelnie zamknięty ale wydaje mi się że nie będzie trzymał parametrów po takim czasie.

OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się napisem 57 na zacisku, ale tłoczek ma chyba jednak 60 mm, nie mierzyłem :P . Wtedy by się zgadzało, że 36%.

b4d79cffaf0339aegen.jpg

W B8 jest 57 dla 320 i 345

W C7 57 dla 320 i 60 dla 347mm

Witam

Mam pytanie, kupiłem zaciski (załaczam zdjęcie) na których jest od strony jarzma "60" czyli są od A6 C7 - średnica tarczy 347?? Sprzedający twierdził że są od Q5 3.0 TDI. Gdyby faktycznie były od A6 C7 - podejdzie to pod moje B8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo

Czyli mam do tego szukać jakich tarcz?? 345 czy 347 ?? 2 mm robią różnice??rh3koufd.jpg

To samo

Czyli mam do tego szukać jakich tarcz?? 345 czy 347 ?? 2 mm robią różnice??rh3koufd.jpg

Bo chciałbym zamówić już tarcze i klocki do tych zacisków, co polecasz Dev??

Edytowane przez Fala8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiasz tarcze od S4 B8

Wyslij je do mnie to Ci je elegancko zregeneruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiasz tarcze od S4 B8

Wyslij je do mnie to Ci je elegancko zregeneruje

Chce kupić nowe tarcze i nowe klocki do tych zacisków. Nie wiem w końcu od jakiego samochodu one są (Q5 albo A6 C7) i nie mam pojęcia jakie te tarcze mam zamówić.

Piszesz, że od S4 B8

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-s4-b8-a5-s5-345mm-i5621130147.html Czyli takie bedą dobre?

Mogę wysłać do Ciebie te zaciski, mam jeszcze komplet (tarcze, klocki, zaciski) na tył 330 wentylowane od Q5 Takie:v7bjvelv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qur.... przeciez Ci napisalem co masz kupic a Ty jak dziecko we mgle.

Na tył pakuj 330mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qur.... przeciez Ci napisalem co masz kupic a Ty jak dziecko we mgle.

Na tył pakuj 330

Dobra to tyle. Dzięki za pomoc. Pisałeś kilka postów wcześniej że zaciski z "60" współpracują z tarczami 347 mm. po czym piszesz żebym kupił od S4 B8 które mają 345 mm.

Więc się Qur.. wolałem upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslij je do mnie to Ci je elegancko zregeneruje

Ile bedzie kosztować za komplet 4 zacisków?? z malowaniem proszkowym na czarno.

Edytowane przez Fala8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do a4 zeby to jakos sensownie hamowalo tarcz 350mm i 6tloczkowe zaciski z adapterami. W tym rozstawie mozna cos naprawde fajnego przygotować, ztacza ie tarcz o 2mm jak dla mnie bez sensu, a jezeli chodzi o oplot o nie ma szans zeby to peklo chyba ze ktos mial druciarski robiony do innego auta i zupelnie nie przystosowany do zacisku tj musial byc zgiety pod katem wiekszym jak 90 stopni, oploty to nie guma ale bez przesady mozna to umocowac poprawnie. Ja u siebie mam 6 tloczkowe brembo z przodu 334x32 i jednotloczkowy duzy z tylu na 312x25 przy wadze 1200kg i oponach 225 daje rade. Seryjne heble w wiekszosci grupy vag to kibel niestety, kolega kupil nowe s4 2012 i tam jest jednotloczkowy zacisk, smiech na sali, dali tylko duza tarcze zeby to jakos wyrownac widac ksiegowy skladal ten samochod, po dwoch hamowaniach jest juz slabo, a auto jeszcze w kombi to ponad 1500kg lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy a4 b8 polift 3.0 TDi ma tarcze już 345 i czy zawsze ?


i jeszcze jedno pytanko skoro z przodu w q5 jest brembo 4 tłoczek to jakie są z tyłu takie same czy zwykłe zwyklaki.. i czy wogole pasują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0tdi tak jak i 2.0tfsi nie mialy tarcz 314/25mm na zacisku Ate.

Byly tylko i wyłącznie zaciski TRW z tarczą 320/30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. przymieram sie do zmiany hamulcow w mojej Audi A4 B8 3.0 tdi przedlift gdyz autko dostalo zastrzyk mocy (aktualnie 332km) i wydaje mi sie, ze te hamulce co mam moga nie wyrabiac. kto cos doradzi, troche poszperalem w necie i pisali ze hamulce od Q5 albo Q7 sa okej no ale moze sie myle i polecicie cos innego? chodzi mi o to, zeby sensownie hamowalo. mysle ze zmiana samego przodu wystarczy. ktos cos doradzi, jakie koszta takiego zestawu, moze ma ktos do sprzedania i tutaj pytanie najbardziej chyba do Dave bo widze ze gosc ogarnia temat :) felga na zime to 18". aktualnie mam hamulce na przodzie z tarcza bodajże 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje cos takiego 6 tloczek brembo na tarczy 345 lub 350mm, ewentualnie 4 tloczek jak ma byc wersja budzetowa:)

6 tloczek brembo

fb17a3cbf55e.jpg

4 tloczek brembo male tloczki

8facf741a9bc.jpg

4 tlok brembo duze tloczki

39a23fc09723.jpg

Edytowane przez Tominator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...