Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP hamulców w A4 B8


Yoghurt

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BlackS4 napisał:

Kwestia podszlifowania, myślę max 0.2mm jak nie mniej, ale bez tego nie ma szans na zamontowanie. Dolna śruba delikatnie rozmija się z adapterem. 

Tak z innej beczki. Wczoraj zamontowałem heble lekko zapowietrzone i jakoś hamowały (bez stuków). Dzisiaj je odpowietrzylem i kilka razy podczas hamowania słychać pojedyncze stuknięcie. Sprawdzę dokręcenie kół, ale gdyby to nie było to jakaś sugestia gdzie szukać? Dodam, że tarcze nie mają założonej śruby centrującej, ale wątpię żeby to było to. 

Kwestia na jaką zwrotnicę się trafi, czy ma odlew w tym miejscu, u mnie wszystko pasowało. 

Brak śruby mocującej tarczę, raczej nie będzie powodować stuków.

Tak czy owak, siadło elegancko :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BlackS4 napisał:

Udało mi się zamontować komplet hebli które przygotował H4mm3r. Nie obyło się bez kilku poprawek adapterów i zwrotnicy. Finalnie wyszło coś takiego. :decayed:

IMG_20191208_120350.jpg

 

EDIT próbowałem odpowietrzyć je metodą grawitacyjną. Wniosek? Szkoda czasu. :facepalm:

to jest ten zestaw z sq7 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peter22 napisał:

to jest ten zestaw z sq7 ??

Zestaw po części z RS4 B9. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peter22 napisał:

to jest ten zestaw z sq7 ??

Zestaw po części z RS4 B9. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest kilka samochodów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peter22 napisał:

to jest ten zestaw z sq7 ??

Pisałem o tym stronę wcześniej. Zresztą na SQ7 nie mieści się 19". Mam teraz taki zestaw do oddania za 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, ile kosztowałyby u Ciebie zaciski z jarzmami do swapa na 320mm regenerowane? Masz coś na stanie obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Robert West napisał:

Dev, ile kosztowałyby u Ciebie zaciski z jarzmami do swapa na 320mm regenerowane? Masz coś na stanie obecnie?

Zadzwoń po 10tej, 693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 16:59, BlackS4 napisał:

Tak z innej beczki. Wczoraj zamontowałem heble lekko zapowietrzone i jakoś hamowały (bez stuków). Dzisiaj je odpowietrzylem i kilka razy podczas hamowania słychać pojedyncze stuknięcie. Sprawdzę dokręcenie kół, ale gdyby to nie było to jakaś sugestia gdzie szukać? Dodam, że tarcze nie mają założonej śruby centrującej, ale wątpię żeby to było to. 

 

sprawdź/dokręć śruby mocujące zacisk, chyba 200Nm siła dokręcenia

też tak miałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 345 z przodu i przy et 43 mam 'na styk' zacisk z felgą.. także bez dystansu pewnie Się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy zaciski przednie 4tłoczkowe z b9 pasują plug&play do b8 ?

Druga sprawa czy będą dużo słabsze od 345 na jednym tłoczku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaktusr napisał:

Witam

 

Czy zaciski przednie 4tłoczkowe z b9 pasują plug&play do b8 ?

Druga sprawa czy będą dużo słabsze od 345 na jednym tłoczku ?

Nie kombinuj synku, ilością tłoczkow nie podniesiesz skutecznosci, wrzuć od razu 380mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

Nie kombinuj synku, ilością tłoczkow nie podniesiesz skutecznosci, wrzuć od razu 380mm

Na tą chwile zostaje na seryjnej 18" sline więc 380 to raczej nie wejdzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaktusr napisał:

Na tą chwile zostaje na seryjnej 18" sline więc 380 to raczej nie wejdzie ;) 

No to jest jeszcze opcja 356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaktusr napisał:

Na tą chwile zostaje na seryjnej 18" sline więc 380 to raczej nie wejdzie ;) 

Jak chcesz mam zaciski z S4, zostały mi po zmianie na 375. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam a4b8 allroad, z przodu heble 345mm i zaciski 4-ro tloczkowe od q5, z tylu 330mm od s4. Próbowałem do przodu klocki textar, ferodo, yellow stuff, i na każdych klockach ten zestaw jest średni.  Podejrzewam ze jednym z powodów jest mała powierzchnia tloczkow. Ograniczenie jakie mam to felga 17. Czy jest sens i możliwość zamontować do tarczy 345 jakichś lepszych zaciskow 6-cio lub 8-śmio tloczkowych? Dopuszczam dorobienie adapterow do dobrych zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, koniorc napisał:

Panowie, mam a4b8 allroad, z przodu heble 345mm i zaciski 4-ro tloczkowe od q5, z tylu 330mm od s4. Próbowałem do przodu klocki textar, ferodo, yellow stuff, i na każdych klockach ten zestaw jest średni.  Podejrzewam ze jednym z powodów jest mała powierzchnia tloczkow. Ograniczenie jakie mam to felga 17. Czy jest sens i możliwość zamontować do tarczy 345 jakichś lepszych zaciskow 6-cio lub 8-śmio tloczkowych? Dopuszczam dorobienie adapterow do dobrych zacisków.

Na 17-tkach nic nie działasz

Minimum 19" i 380mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koniorc napisał:

Panowie, mam a4b8 allroad, z przodu heble 345mm i zaciski 4-ro tloczkowe od q5, z tylu 330mm od s4. Próbowałem do przodu klocki textar, ferodo, yellow stuff, i na każdych klockach ten zestaw jest średni.  Podejrzewam ze jednym z powodów jest mała powierzchnia tloczkow. Ograniczenie jakie mam to felga 17. Czy jest sens i możliwość zamontować do tarczy 345 jakichś lepszych zaciskow 6-cio lub 8-śmio tloczkowych? Dopuszczam dorobienie adapterow do dobrych zacisków.

W 18` zimówkę wejdzie Ci Akebono 6-tłok na tarczy 375mm. Chcesz taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wandej napisał:

W 18` zimówkę wejdzie Ci Akebono 6-tłok na tarczy 375mm. Chcesz taki zestaw?

A czy jest mozliwosc zaadoptować ten zacisk na trochę mniejsza tarcze tak żeby podeszło pod felgę 17. Na te chwile przy zacisku z q5 i tarcza 345 mam jeszcze z 10 mm luzu do felgi (felga oryginalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...