Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP hamulców w A4 B8


Yoghurt

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, KoJ@K napisał:

No to jak jest w końcu z tymi przewodami do akebono? Trzeba zmieniać czy pasują ori z B8 ?

Nigdy nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, H4mm3R napisał:

To w czym te competition są lepsze skoro cięższe i mniejszy docisk? RS4 B8 to za nowy zestaw zapłacisz majątek a i tak wypadają słabiej w stosunku do 375x36 

Ja nie mówię lepsze czy gorsze. Ja tylko napisałem że ilość tłoczków nie zawsze równa się lepsze. Bo widzę że tutaj panuje zasada im więcej tłoczków tym lepiej. 

Prosty przykład zacisk s4 B8 jeden tłok VS brembo 4 tłoki. 

Z ciekawości akebono jakie ma średnicę tłoków bo tam są chyba 3 różne? Nigdy nie mierzylem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gibons napisał:

Ja nie mówię lepsze czy gorsze. Ja tylko napisałem że ilość tłoczków nie zawsze równa się lepsze. Bo widzę że tutaj panuje zasada im więcej tłoczków tym lepiej. 

Prosty przykład zacisk s4 B8 jeden tłok VS brembo 4 tłoki. 

Z ciekawości akebono jakie ma średnicę tłoków bo tam są chyba 3 różne? Nigdy nie mierzylem. 

Co do Twojego przykładu to zerknij na zużycie klocka w zacisku S4 a brembo, w S4 wewnętrzny klocek szybciej się wyciera. W brembo jest równomiernie, tarcza równo się nagrzewa. Więc jest więcej plusów niż tylko tłoczki i wygląd. Lecz podejście im więcej, tym lepiej nie zawsze jest prawdą. 

W etce masz wymiary.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, H4mm3R napisał:

Co do Twojego przykładu to zerknij na zużycie klocka w zacisku S4 a brembo, w S4 wewnętrzny klocek szybciej się wyciera. W brembo jest równomiernie, tarcza równo się nagrzewa. Więc jest więcej plusów niż tylko tłoczki i wygląd. Lecz podejście im więcej, tym lepiej nie zawsze jest prawdą. 

W etce masz wymiary.  

Brembo jest też dużo lżejsze 5,5kg a s4 7.5kg więc różnica znaczna, ale w hamowaniu już takiej nie uświadczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, H4mm3R napisał:

Ten zacisk idealnie siada na tarczy 375 i w tej cenie nie ma nic lepszego. Jeden kolega z forum już upala taki zestaw od grudnia. Natomiast tarcza 390 to już przerost formy, tarcza waży 3,1kg więcej od 375, trzeba szlifować zacisk, a w dodatku zostaje nam jednocentymetrowy rant niewykorzystanej powierzchni tarczy. Jakby ktoś potrzebował, to też mam takie zestawy...

Tarcza 390mm to zestaw pod 21 cali do a6 c7. Nie wiem jaka tarcze mierzyles ale ja dobrałem z Mercedesa i jest ok 4mm niewykorzystanej powierzchni. Około 1mm na zewnątrz tarczy i maksymalnie 3 od wewnątrz. Zacisk ładnie siadł i nic nie trzeba szlifować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o oponach, przy tak monstrualnych jak na warunki A4 hamulcach zwykle opony nie wyrabiają. W B5tce miałem zestaw 385/356mm na Bridgestone i każde hamowanie łączyło się z pracującym ABSem, na slickach zdzieralo skorę z twarzy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dev napisał:

Pamiętajcie o oponach, przy tak monstrualnych jak na warunki A4 hamulcach zwykle opony nie wyrabiają. W B5tce miałem zestaw 385/356mm na Bridgestone i każde hamowanie łączyło się z pracującym ABSem, na slickach zdzieralo skorę z twarzy :decayed:

Tomek Conti czy Bridgestone dadzą radę w kążdych warunkach. Tyle że z takim heblem trochę krócej:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 01:05, H4mm3R napisał:

Ten zacisk idealnie siada na tarczy 375 i w tej cenie nie ma nic lepszego. Jeden kolega z forum już upala taki zestaw od grudnia. Natomiast tarcza 390 to już przerost formy, tarcza waży 3,1kg więcej od 375, trzeba szlifować zacisk, a w dodatku zostaje nam jednocentymetrowy rant niewykorzystanej powierzchni tarczy. Jakby ktoś potrzebował, to też mam takie zestawy...

Co to za tarcza 375x36 na której siada idealnie? I czy to znaczy że bez adaptera siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soczi napisał:

Co to za tarcza 375x36 na której siada idealnie? I czy to znaczy że bez adaptera siada?

Nie siądzie bez adaptera. To nawet nie jest tarcza z Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎06‎.‎02‎.‎2020 o 15:51, soczi napisał:

Co to za tarcza 375x36 na której siada idealnie? I czy to znaczy że bez adaptera siada?

Jak chcesz takie tarcze lub cały zestaw pisz pw. Są tarcze p&p ale kosztują około 1100zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FERDYNAND K napisał:

Ile? ? Przecież one chodzą po 350zl zimmermana i nie da wcale takie drogie

Te po 350zl nie są od Audi. Kolega pisze o innych tarczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FERDYNAND K napisał:

Być może ale tarcze o takich wymiarach są w takiej cenie wystaczy wpisac

Nie tylko wymiar tarczy się liczy. Ważna jest wysokość tarczy. Nie każda 375mm podejdzie ci pod ten zacisk... Trzeba dobrać odpowiednia grubość wysokość itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zestawa hamulców z SQ5

przód zaciski tarcze klocki przwody 380mm

tył zaciski tarcze klocki przewody 330mm

czy 2800 pln to dobra cena jak za zestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolek_ust napisał:

Panowie zestawa hamulców z SQ5

przód zaciski tarcze klocki przwody 380mm

tył zaciski tarcze klocki przewody 330mm

czy 2800 pln to dobra cena jak za zestaw 

Po jakim przebiegu. Nowa tarcza pod ten zacisk to kosz ok 900zl za szt. Jak są w bdb stanie to warto a jak w kiepskim to licz się z kosztami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gibons napisał:

Po jakim przebiegu. Nowa tarcza pod ten zacisk to kosz ok 900zl za szt. Jak są w bdb stanie to warto a jak w kiepskim to licz się z kosztami. 

Pewnie standard "40tys" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaciekPL napisał:

Pewnie standard "40tys" :grin:

 

13 godzin temu, Gibons napisał:

Po jakim przebiegu. Nowa tarcza pod ten zacisk to kosz ok 900zl za szt. Jak są w bdb stanie to warto a jak w kiepskim to licz się z kosztami. 

 

14 godzin temu, Dev napisał:

Zależy od stanu

To ten zestaw

_tuning.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...