Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C7 Avant 3.0 TFSI Stage 2 - 460KM/550NM


Ogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

widze ze pojawia sie coraz wiecej A6 C7, wiec wkoncu i jak postanowilem sie nie wstydzic swojej ;) .

A6 4G C7 Avant
Rocznik: 2012
Silnik: 3.0 TFSI 300KM , po modach ~460KM/~550NM

Troche szukania bylo z uwagi na to ze Avant w 3.0TFSI, na ktory sie uparlem ;) , jest na naszym rynku niespotykany a i w DE za wiele ich nie bylo no ale udalo sie. Samo 3.0TFSI w serii mnie zawiodlo, spodziewalem sie wiecej ale na szczescie kuracja w Compsport Bielsko-Biała skutecznie poprawiła mi humor :D.

Wyposazenie, sporo tego wiec tylko co ciekawsze:
-komfortowe fotele z pamiecia, grzaniem, wentylacja i masazem
-wyswietlacz Head-up
-pelne ledowe reflektory z asystentem swiatel
-komfortowy dostep
-4 strefowa klimatyzacje
-automatyczna klapa z roleta plus otwieranie za pomoca nogi
-system automatycznego parkowania ( dziwne uczucie ale dziala swietnie )
-dotatkowy sportowy mechanizm roznicowy tylnej osi
-szyby dzwiekoszczelne ( nie wiem czy to nie standard w tych samochodach )
-System MMI plus z dyskiem twardym, zmieniarka dvd na 6 plyt i systemem Bose.

-ogrzewanie postojowe
-i cala mase roznego typu ustrojstwa mniej lub bardziej przydatnego icon_wink.gif .

Czego nie ma icon_biggrin.gif :
-panoramicznego dachu - troche szkoda
-Sline - nie zalezalo mi, nawet bez dobrze wyglada. - Już jest :D
-roletek na szyby w tylnich drzwiach ( brakuje zeby dzieciaki sie nie meczyl przy dluzszych podrozach bede musial cos sztukowac ehhhh )
-radarow ( nie zalezalo mi na tym szczegolnie ale podobno bardzo fajna rzecz wiec moze doloze ).

Plany:
-wizyta w compsporcie i tzw. stage 2 - ~460KM/~550NM - DONE!
-zabezpiecznie lakieru - tu jeszcze za bardzo nie wiem co i jak icon_wink.gif
-choinka zapachowa icon_wink.gificon_wink.gif - DONE!
-felgi 20" na przyszly sezon letni, prawdopodobnie w kolorze gunmetal. - DONE!
-moze s-line zewnetrzy ale jakiegos strasznego cisnienia na niego nie mam. - update: juz sie przekonalem ;) , w trakcie kompletowania :) . - DONE

-zmiany kierownicy na 3-ramienna z lopatkami - DONE!

-wydech AWE tuning - jednak zrezygnuje, za glosno sie robi wiec pewnie wpadna tylko wieksze koncowki.

-ramka z napisem Quattro w grill - wiem dla niektorych wiocha ale mi sie podoba. - i juz mi przeszlo :D , za duzo by tego bylo :) . -kupione ale jeszcz kombinuje gdzie to wkleic.

-pakiet black, choc jeszcze do konca nie jestem pewien - edit i jednak nie bedzie black bedzie w chromie ala S6. :D . - nie ma black jest chrom ;) DONE!

Pare fotek z kalkulatora, jak widac moje pociechy juz tylna kanape opanowaly icon_wink.gif :

04b65a958eb3bd6emed.jpg8dd80f0f45cf47edmed.jpg

e1d26dfffc7b7e2bmed.jpg631a16106a15f6f0med.jpg

8b592eebefb6f5femed.jpg6728a100ce92ec35med.jpg

8d23cad6701d82e8med.jpg92332cb11adb20ebmed.jpg

0a1ac4709a5a7e7dmed.jpg0564ad97e7fbeab1med.jpg

Nowa kierownica:

6ea1a14c9e3eb4f4med.jpg

Seria:

a39fbf9595e3efbemed.jpg

Stage2:

f76afe208ec331dfmed.jpg

463 KM i 546NM ( sprawdzalem jeszcze na innej hamowni maha i pokazalo nawet ciut wyzsze cyferki ) praktycznie w calym zakresie obrotow - odczucia po zmianie NIESAMOWITE, jednym slowem szal i samochod nie do poznania. Po pierwszej dluzszej trasie miekkie nogi, ciagnie okrutnie i wydaje sie ze nie ma konca. Wielkie podziekowania dla Compsport Bielsko Biała za swietna robote ktora wykonali, polecam pod kazdym wzgledem.

Tu po pierwszej dluzszej trasie w PL:

a6ab772cac1caedbmed.jpg

I linku do filmiku z LC:

No i pare fotek juz z s-linem i felgami 20" :

ef25175e7b07fd04gen.jpg
 
a0733c47713e6f44gen.jpg
 
d735ad40fc56d29egen.jpg
 
89ee3fe9255800a3gen.jpg
 
5b87616702e98e31gen.jpg
 
c0b2fc907d48ac84gen.jpg
 
5b5b7acd76f2dc92gen.jpg
 
a6be2710a9bc5641gen.jpg
 
8618e18fe3a3314agen.jpg
 
d6452567e3228f09gen.jpg
 
UPDATE 06-05-2019:
 
Mijają właśnie 4 lata od momentu zakupu i z zaskoczeniem stwierdzam że ciągle mi się ten samochód nie znudził, ciągle jak wychodzę z domu i patrzę na niego to zwyczajnie mi się podoba i cieszy mnie myśl że zaraz będę nim jechał. W ciągu 4 lat przejechałem nim 81tyś kilometrów, praktycznie całość na tzw. stage 2 absolutnie bez żadnych awarii. Samochód obecnie ma przejechane 178tyś i chyba jeszcze trochę u mnie zostanie. Tak naprawdę ciężko mi znaleźć coś innego co byłoby wyraźnie lepsze jednocześnie będąc dla mnie w jakimś akceptowalnym poziomie cenowym. Tak więc "zostajemy" jeszcze razem a dla przypomnienia parę fotek na nowych felgach 20cali i oponach Michelin Pilot 4s 255/35/20 ( rewelacyjna opona ).
 

eaa53271262fdd7cmed.jpg

1c8db6c83d9b81c4med.jpg

1861526e7185b1b0med.jpg

 
Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Furmanki :kox: program powala skoro jest 460 km ....

ps. S-line zewnętrzny bym wkładał od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje!

Co go tak zmulilo przy starcie? (02-03s)

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz programu co zmieniałeś by uzyskać te 460km? Graty furmanki ;) ładnie się odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękna - też chcę taką. Gratulacje.

Z ciekawości ile ta fura pali średnio ??? Jeśli to nie tajemnica.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciut wiecej niz program, to tzw. stage 2, mniejsze kolko kompressora, inna chlodnica wody i program dla silnika i skrzyni. Muskel1, kop w plecy byl i nogi z gazu lekko odjelo ;) . Jacek 70, spalanie z ostatnich 9tys. kilometrow mam srednie 13,8 litra. W miescie pali jakies 15 litrow, na trasie przy normalnej jezdzie jakies 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciut wiecej niz program, to tzw. stage 2, mniejsze kolko kompressora, inna chlodnica wody i program dla silnika i skrzyni. Muskel1, kop w plecy byl i nogi z gazu lekko odjelo ;) . Jacek 70, spalanie z ostatnich 9tys. kilometrow mam srednie 13,8 litra. W miescie pali jakies 15 litrow, na trasie przy normalnej jezdzie jakies 11.

No przy takiej mocy to nie bylo pchanie do przodu tylko strzelanie. Tak mi kiedys kolega powiedział. Chodź pokaże Ci jak Panamerą strzelam... ??? WTF?

Po przejażdzce wiedziałem co miał na myśli :-) Bestia niczym pocisk wystrzelony z lufy szła do przodu. Łeb o zagłówek mi obiło i zanim go zdążyłem od niego odkleic było juz 200 km/h na blacie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestyja... :)

I pali niewiele więcej niż ASN 3.0 co ma o połowę mniej gniadych :D

I niech któryś spróbuje tu wyskoczyć z tekstem, że ekooszołomów powinno się zamykać a konstruktorów nowych silników zwalniać z pracy... dzięki nim tak mocne furmanki tak mało relatywnie palą :P

:wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestyja... :)

I pali niewiele więcej niż ASN 3.0 co ma o połowę mniej gniadych :D

I niech któryś spróbuje tu wyskoczyć z tekstem, że ekooszołomów powinno się zamykać a konstruktorów nowych silników zwalniać z pracy... dzięki nim tak mocne furmanki tak mało relatywnie palą :P

:wink:

i tak częste zmiany aut po zatartym silniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do furki to czysta poeazja :D :D

ale teraz zewnętrzny pakiet s-line i black piano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestyja... :)

I pali niewiele więcej niż ASN 3.0 co ma o połowę mniej gniadych :D

I niech któryś spróbuje tu wyskoczyć z tekstem, że ekooszołomów powinno się zamykać a konstruktorów nowych silników zwalniać z pracy... dzięki nim tak mocne furmanki tak mało relatywnie palą :P

:wink:

i tak częste zmiany aut po zatartym silniku :D

Wpadki się zdarzają... :wink:

Czego nie ma icon_biggrin.gif :

-roletek na szyby w tylnich drzwiach ( brakuje zeby dzieciaki sie nie meczyl przy dluzszych podrozach bede musial cos sztukowac ehhhh )

Przyciemnij szybki :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka :thumbup1:

Powodzenia w modzeniu i bezawaryjności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletki pewnie zagoszcza, przyciemnianie szyb nie do konca mi sie podoba. Planow najblizszych brak z uwagi na to ze na najblizsze 3 miesiace znikam z kraju. Po powrocie pierwszym modem bedzie kierownica z lopatkami bo bardzo mi tego brakuje. W zasadzie z modow zostalo mi tylko wyposazenie i stylistyka, z moca juz nie bardzo jest co zrobic, tzn. pewnie wpadnie jakis konkretniejszy wydech ktory teoretycznie moze dac +10KM ale jest to prkatycznie nieodczuwalne a zeby ugrac cos wiecej trzeba bylo zmieniac kompresor a wtedy robia sie juz takie koszta ze gra jest niewarta swieczki, lepiej kupic S6.


Moze mi ktos sprawdzic w ETKA czy kierownice w RS6 ze scietym dolem wychodzily w wersji z grzaniem kiery czy tylko w wersji "okraglej" grzenie bylo dostepne ?? I druga sprawa czy poducha w kierowncy z zaslepka w ksztalcie rombu, jak ja mam, jest ta sama w kirownicach z okragla zaslepka ??


Dobra,

Scieta kiera nie ma opcji grzania, wiec jednak padlo na wersje okragla. Czy kierownica od RS6 od S6 rozni sie tylko obszyciem ?? Po zdjeciach wydaje sie ze tak, wiec chyba lepiej kupic sporo tansza od S6 dac do obszycia fajan skora perforowana i jest to samo a nawet lepiej za mniej ;) , dobrze kombinuje ??

http://allegro.pl/idealna-kierownica-skora-audi-a6-rs6-4g-i5396936431.html

http://allegro.pl/audi-a6-s6-c7-4g-kierownica-grzana-lopatki-multi-i5682512572.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS6 jak się nie mylę to kiera grubsza jest ale w przypadku spłaszczonego wieńca ;) okrągła jest raczej taka sama jak z S i S-line

Poducha jest inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah tak z poducha juz sie zorientowalem :D . Pierwsza czesc posta jest dosc stara i jak teraz napisalem kolejny to "dopisalo" :) , ale dzieki ;) . Jak juz jestesmy w temacie to jaki numer powinna miec okrągła poducha do nowej kiery ?? Siedze sobie teraz w RPA i nie bardzo mam jak to sprawdzic, a jednoczesnie kompletuje "zabawki" zeby miec co robic w garazowym zaciszu po powrocie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...