Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłącza sprężarkę na 5sekund na postoju.


dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie jak w temacie.

Ogarnąłem całą klimatyzację w Audi , nowa chlodnica , inna sprezarka , płukanie układu itp , chłodzi tak że się w głowie nie mieści - lodówka !

Ale problem pojawia się gdy zatrzymam się na chwile , w korku czy cuś , potrafi raz na jakiś czas odłączyć sprężarkę na chwile , czuć już inne powietrze i po chwili włącza ją spowrotem. Podczas jazdy nie ma o tym mowy , wszystko śmiga aż miło .

Ktoś wie co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem niedawno temat. Masz niesprawny wentylator. Zwróć uwagę czy się zawsze załącza jak włączysz klime. Jak nie to szczotki do czyszczenia. Lub wymiana wentylatora. Układ się wyłącza na postoju bo jest za duże ciśnienie a jak będziesz ti chłodnice chłodzi powietrze i zmniejsza ciśnienie. Jak nie kręci się przy włączonej klimi to możesz spr9bowac w niego puknać jak zacznie się obracać to szczotki do wymiany lub czyszczenia. Bezapelacyjnie musi się kręcić od samego momentu wł klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spr odleglosc skraplacza od chlodnicy powinien byc odstep centymerta moze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może dysza rozorezna jest przytkana. Jest na przewodzie obok zaworów. Żeby ja wymienić to trzeba czynnik spuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko "a może".

Zapiąć manometry, uruchomić i analizować ciśnienia w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wlasnie czujnik jest trafiony i mysli ze jest za duze cisnienie a w rzeczywistosci jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Co jakiś czas odcina klimatyzację na postoju. U brata w 1.8 identycznie. Wentylator niestety nie pracuje. Efekt jest taki, że w upalne dni w mieście, temperatura cieczy chłodzącej skacze powyżej 90 stopni (w sytuacji kiedy klimatyzacji jest włączona).

Pytanie 1: czy u Was też tak skacze przy włączonej klimie? Czy jest to normalne w korkach przy wysokiej temperaturze? Czy jest to bezpośrednio powiązane z niesprawnym wentylatorem? Oczywiście przy wyłączonej klimatyzacji temperatura ani drgnie, wszystko jak najbardziej w porządku.

Pytanie 2: typowe niesprawności wentylatora. Od czego zacząć, jak weryfikować itd. Nie odnotowałem żadnych błędów na VAGu, związanych z wentylatorem.

Pytanie 3: czy wentylator, oprócz wspomagania klimatyzacji spełnia jeszcze dodatkową rolę? Czy załącza się on również w przypadku nagłego wzrostu temperatury cieczy chłodzącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Możesz delikatnie na włączonej klinie puknac w obudowę wentylatora. Od frontu lewy. Jak zaskoczył to będziesz wiedział ze szczotki są do wymiany. To najczęstszą przyczyną przerywane pracy lub jej braku. Możesz kupić szczotki za grosze i podmienic lub na forum kupić używany wentylator za 100 z odpowiednia wtyczką. Są pod obudową obok zbiorniczka wspomagania. Ja wyciagnołem mój 10 min roboty rozebrałem wyczysciłem bo najmniejsza szczotka miała jeszcze z 7mm i zalozylem i juz rok działa. Jak musisz wymienić szczotki to weź do sklepu na przymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a u mnie jest tak że jak włacze klimatyzacje to startuje wentylator ale za jakies 3 minuty zatrzymuje sie a sprężarka dalej pracuje i po prau minutach dalej sie załacza i tak w kółko.


co to może być????


jedni pisza ze wentylator musie pracować cały czas ze sprężarka inni ze podczas jazdy może sie wyłaczyć. jaka w tym prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator działa 100% czasu działania klimatyzacji. Ma 2 biegi i jak jest wysokie ciśnienie to zaczyna pracować dużo szybciej co słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak być. Wyłącza się, bo ciśnienie rośnie i czujnik wyłącza cały układ. Jak ciśnienie spadnie, to klima startuje na nowo. Wyłączający się wentylator to skutek, a nie przyczyna usterki. Nie marzną Ci rurki od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurki nie marzną. powiedz mi teraz od czego mam zacząć poszukiwania. cisnienie wysokie to 14 cos a niskie to 4 . klimatyzacja wczoraj nabita


nawet jak był podpiety pod maszyne to tez tak sobie wentylator startował i gasł. .i cisnienie na wyswietlaczu nie rosło


pomoże ktos dlaczego sprężarka sie wyłącza ?? jutro mam umówioną wizyte na wymiane dławika i boje sie to nic nie da a darmo wpakuje 150zł. co jeszcze wymienić przy okazji jak bedzie spuszczony czynnik????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...