Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8T BFB - pompa paliwa - jakiej firmy zamiennik?


-Mistrzu-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam zamiennika pompy paliwa do A4 1.8T BFB

Powiedzcie mi proszę jakiej firmy pompe paliwa polecacie?

Niestety przyszedł już czas na moją oryginalną pompe paliwa w A4 1.8T BFB Quattro i podjąłem decyzję o kupnie jakiegoś "dobrego" zamiennika.

Kiedy pojechałem do sklepu sprzedawca powiedział mi, że mają takie pompy z firmy MAXGEAR, często je sprzedają i nigdy nikt nie przyszedł z reklamacją.

Kupiłem ją i po zamontowaniu okazało się, że pompa strasznie głośno pracuje i w środku słychać ją bardziej niż pracujący silnik.

Zdemontowałem ją i pojechałem do sklepu z reklamacją... Sprzedawca przyjął pompę, ale był bardzo zdziwiony i sprzedał mi drugą tej samej firmy mówiąc, że ta napewno będzie już dobrze pracowała. Po zamontowaniu jej wszystko chodziło fajnie, ale po przejechaniu około 15 km ta nowa pompa zaczęła wydawać takie same odgłosy jak poprzednia.

Jestem już załamany, stąd moje pytanie zawarte na początku postu. Nie chce kupować jakiejś używki, bo z nimi nigdy nie wiadomo w jakim są stanie, a nowe kosztują około 800zł i to trochę za dużo. :kwasny:

Każda informacja się przyda, na forum pewnie nie jeden przerabiał temat z pompą paliwa, a ja chce już kupić taką która będzie cicho pracowała, tylko nie wiem jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka tematów na forum o pompie paliwa, z tego co kojarzę firma SKV robi przyzwoite. Fajnie, jakby się ktoś jeszcze wypowiedział, bo sam przymierzam się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomp energy montowałem kilka u siebie na warsztacie, działają polecam. Maxgear masakra.. chyba rzadko która działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, skoro dwie osoby mają i polecają energy, to może się skuszę na nią.

Ważne, żeby pracowała i to ciiiiiiiiicho. Chyba nie mam zbyt wielkich wymagań... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, skoro dwie osoby mają i polecają energy, to może się skuszę na nią.

Ważne, żeby pracowała i to ciiiiiiiiicho. Chyba nie mam zbyt wielkich wymagań... :decayed:

i jak tam zmieniles ta pompę? gdzie brales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pracuje w średniej wielkości hurtowni motoryzacyjnej, ze swojego doświadczenia też moge polecić SKV Germany, co prawda pompa do starszej Audi A4 nie jest jakoś mocno skomplikowana i inne zamienniki lepiej lub gorzej sobie radzą, różnicę natomiast w jakości SKV w porównaniu z innymi zamiennikami widać w pompie paliwa do opla na wielopunktowym wtrysku. Zarówno Energy, Maxgear, QAP nie radzi sobie z tą pompą (mamy lub mieliśmy je wszystkie w ofercie) i często były reklamowane, robiąc podsumowanie roku 2015 zobaczyliśmy o ile lepiej wyglądają statystyki pomp SKV (nie chce podawać liczb by nie być posądzonym o reklamę). W nowszych A4 z tego co kojarze (piszę z domu nie mam dostępu do katalogów) były te same pompy co w Golfie IV/Skodzie, tam trzeba też mocno uważać na zamienniki bo wiele firm sobie nie radzi. Wtedy polecam VDO albo SKV.

Wczoraj w newsleterze dostałem od dostawcy film promujący pompy - taki bardziej zabawny niż merytoryczny choć w pewnej części może przybliży wam produkt. Kolega -Mistrzu- wcześniej napisał o hałasie - niestety to właśnie jest przywar tanich zamienników. Wszystko zależy od tego jak wyważony jest wirnik pompy, w tanich zamiennikach pompa składana jest przez ludzi, w droższych przez roboty gdzie precyzja wyważenia jest znacznie wyższa (wspomniane jest o tym w filmiku)

Pompy paliwa SKV

Edytowane przez rachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8e0919051as Zamiast as wchodzi tez bl i bm

Pompa występuje w bfb 1.8t i s4 b6/7 cabrio. Prosił bym o pomoc w odszukaniu takowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie ma pompa Energy dedykowana do A4B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Strasznie mi wyła pompa paliwa praktycznie cały czas. Wymieniłem sam wkład na pompę Energy G10029. Narazie póki co jest wszystko ok no i wkońcu cisza takze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aktualnie pompe o numerze 8E0919051BL niestety nie moge takiej nigdzie dostac..  Posiada ktos numer innej, ktora moge wlozyc bez zadnych przerobek? Chodzi mi o sam wklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8e0919051as Zamiast as wchodzi tez bl i bm.  Było wyżej napisane.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...