Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Magiel do wymiany? buczenie, stukanie...


Guns88

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poczytałem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Po pierwsze opowiem jak wygląda problem: Na wolnych obrotach słychać buczenie w środku samochodu, co dziwne, nie słychać go z zewnątrz, nawet przy otworzonej masce, wraz ze wzrostem obrotów, np w czasie jazdy buczenie jest coraz głośniejsze, aż do momentu kiedy je silnik zagłuszy /buczy ciszej przy prostych kołach ale i tak głośno, przy ruchach kierownicą zrzędzi jak teściowa:P/. Dodatkowo kierownica chodzi ciężej niż powinna, przy maksymalnym skręcie słychać dodatkowo stukniecia, zgrzyt, aż strach ją do tej pozycji przekręcać. Przy skręcaniu z jednoczesnym przyspieszaniem także słychać stuknięcie. Przy szybkim ruszaniu kierownicą w prawo (czy w miejscu czy w czasie jazdy) coś stuka, w lewo już nie.

A teraz co zrobiłem:

1. diagnostyka zawieszenia - wymiana wszystkich 4ech dolnych wahaczy przednich, zbieżność ok, brak luzów

2. wymiana płynu wspomagania na febi zielony (stary płyn czarny i chyba z opiłkami)

3. wymiana pompy na używaną, ale w 100% sprawną - od sąsiada który na niej do niedawna jeździł, 120k przebiegu

4. regulacja magla u speców od wspomagania - okazuje się, że osłona jest popękana, coś było kombinowane przy niej, ale nic nie wycieka - układ jest szczelny i nie pieni płynu.

Co dalej:

1. Wymiana magla? skoro już padł ten (bo tak sądzę po objawach) to założyć servo, tak jak wyczytałem na forum?

2. sprzęgło alternatora?

3. Szukać problemu w zawieszeniu mimo, że diagnostycy jak i mechanik z aso mówią, że to problem z uk. kierowniczym?

4. coś w kolumnie kierownicy?

Info o aucie:

1. A4 b6 2001 sedan 1.8T 150KM - planowany chip po naprawieniu wszystkich usterek

2. sportowe zawieszenie, sztywne i obniżone (prześwit 5cm) - może to ma wpływ na pracę wspomagania i jego żywotność (planuję podnieść ale na razie fundusze ograniczają możliwości)

PS. Może jest ktoś chętny do pomocy z wymianą magla na servotronicka, oczywiście odpłatnie, ale nie dalej niż 300km od Lublina? albo chociaż do zdiagnozowania problemu, obejrzenia auta itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...