Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana silnika


bartek1561

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie mam takie pytanie przymierzamy sie do wymiany silnika(2.4AJG) bo ten stary co chwile ma awarje i juz dosc pieniedzy zostalo utopione w ten silnik, moje pytanie jest takie czy mechanik ktory bd wymianial silnik podlaczy odrazu lpg czy bd trzeba jechac do gazownika, czy z nowym silnikiem bd potrzebny ECU czy moze byc stary.

Edytowane przez bartek1561
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze na dwa fronty na at i a4k, jedziesz haha :decayed:, nawet nie napisales jaki silnik chcesz wrzucac

tak nawet na 4 bo jakos nikt pomoc nie chce i kombinuje jak moge napisalem ze 2.4 przeciez nie na 1.6 a oznaczenia to nie wiem jakie rozne sa dlatego pisze tutaj i chcem sie doradzic na jaki najlepiej bo nigdy nie wymianialem silnika a auto nie jest moje tylko mojej mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem ci na at co masz sprawdzic/wymienic a ty ignorujesz to, doprowadz do ladu tamten silnik a nie kombinujesz ze swapem, mozesz trafic na jeszcze wiekszego sztrucla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem ci na at co masz sprawdzic/wymienic a ty ignorujesz to, doprowadz do ladu tamten silnik a nie kombinujesz ze swapem, mozesz trafic na jeszcze wiekszego sztrucla

Nic nie ignoruje bardzo szanuje kazdego ktory mi odpisuje, ciekawey czy ty jakbys wrzucil juz prawie 4 tys zl w silnik i co chwile cos znow sie psuje czy bys nie myslal o zmienie silnika silnik kosztuje 1000-1500 zl. A czym wiecej sie dowiem tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys w silnik czy w osprzęt silnika? To jest zasadnicza różnica. Co to da skoro wymienisz silnik a osprzęt pozostanie ten sam.

Jak zmieniasz silnik to warto podjechać do gazownika, aby od nowa go zestroił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pozwolę się wtrącić w waszą dyskusje :P Powiem tak.. skoro 4tysie były włożone w silnik to może nie warto go zmieniać tylko mechanika trzeba. A tak do rzeczy pytałeś czy ECU zostaje takie samo. TAK jeśli to będzie ta sama jednostka. Czy trzeba stroić gaz. Myśle że adaptacja nie zaszkodzi. Ja Ci polecam jeśli już chcesz robić swapa to polecam Ci silnik ACK 2.8 V6 30V.. 193 konie. Posiadam nie małe doświadczenie i jest to poprawiona jednostka niż 2.4 ale dużo rzeczy pasuje.. przócz od głowic w dół. Podaj powód dlaczego chcesz zmienić. Posiadam części do silnika 2.4 V6 30 V AGA.. może coś poratujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika juz zmienilismy, a co do wymiany silnika jesli znow remont bedzie kosztowal powyzej 1000 zl to po co go naprawiac? jak za miesiac znow bd trzeba kolejne tyle wsadzic kupujac ten silnik myslalem ze nie bd znim problemow ale na 99% jestem pewien ze pierwszy mechanik ktory w nim grzebal to wszystko spiepszyl ale co mu zrobisz przeciesz go nie pobije bo szkoda gowna ruszac, zalozylem ten temat bo chcem sobie przyblizyc koszty + - takiej operacji moze drugi mechanik co poprawial po pierwszym tez nie jest zbyt wybitny ehh. Mam jeszcze jedno pytanie czy te zaslepki od walka rozrzadu z tylu glowic jak sie je zdejmie i zalozy spowrotem to moga juz przeciekaz ? gdzie z jakies pol roku temu byly wymienione na nowe.

Edytowane przez bartek1561
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilismy cisnienie glowica od strony pasazera 7.5 bar a od kierowcy 8.5 bar :/ katastrofa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik w Marcelinie kolo Szczecinka.

Chłopie jedź do tego mechaniora i niech Ci oddaje kasę albo doprowadzi auto do ładu. Zapewne nie masz faktury na robotę ale w Polskim prawie obowiązuje tzw umowa słowna i na drodze cywilnej możesz wytoczyć mu proces. Koszta nie duże i trwa to max do roku. Napisz gościowi wezwanie do zwrotu pieniędzy np w ciągu 14 dni od daty otrzymania, wyslij pocztą za potwierdzeniem odbioru i jak nie bedzie kasy to napisz pozew i złóż do Wydziału Cywilnego we właściwym terytorialnie Sądzie. Jak nie wygrasz to trudno ale mając świadków że to on Ci robił jest to do wygrania. Przynajmniej będzie na przyszłość się bał ruszać auta jeżeli tego nie potrafi i nie okaleczy kolejnego pacjenta i jego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który taki zdolny koło szczecinka ?

Darek z Marcelina... na poczatku myslalem ze ma pojecie ale widac ze nie ma bo kto by zalal 15w40 2.4 silnik?? tylko debil i wogole ta jego bajera masakra wciska kit za kitem i bierze czesci z lipowej od kolegi ze szrotu i wciska gow... u niego to ja roczna pensje zostawilem nie ktorych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który taki zdolny koło szczecinka ?

Darek z Marcelina... na poczatku myslalem ze ma pojecie ale widac ze nie ma bo kto by zalal 15w40 2.4 silnik?? tylko debil i wogole ta jego bajera masakra wciska kit za kitem i bierze czesci z lipowej od kolegi ze szrotu i wciska gow... u niego to ja roczna pensje zostawilem nie ktorych ludzi.

pociągnij go tak jak wyżej Ci pisałem do odpowiedzialności cywilnej, zażądaj na piśmie zwrotu kasy a jak nie odda to sąd. Ja bym nie podarował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo razem cwaniaki współpracują. Co do lipowej...szwagier kupił a4 u nich- przekręconą o 130 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który taki zdolny koło szczecinka ?

Darek z Marcelina... na poczatku myslalem ze ma pojecie ale widac ze nie ma bo kto by zalal 15w40 2.4 silnik?? tylko debil i wogole ta jego bajera masakra wciska kit za kitem i bierze czesci z lipowej od kolegi ze szrotu i wciska gow... u niego to ja roczna pensje zostawilem nie ktorych ludzi.

pociągnij go tak jak wyżej Ci pisałem do odpowiedzialności cywilnej, zażądaj na piśmie zwrotu kasy a jak nie odda to sąd. Ja bym nie podarował

tak by bylo ale niestety mieszkamy w Belgii i nie mamy czasu no i szkoda pieniedzy na przejazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który taki zdolny koło szczecinka ?

Darek z Marcelina... na poczatku myslalem ze ma pojecie ale widac ze nie ma bo kto by zalal 15w40 2.4 silnik?? tylko debil i wogole ta jego bajera masakra wciska kit za kitem i bierze czesci z lipowej od kolegi ze szrotu i wciska gow... u niego to ja roczna pensje zostawilem nie ktorych ludzi.

pociągnij go tak jak wyżej Ci pisałem do odpowiedzialności cywilnej, zażądaj na piśmie zwrotu kasy a jak nie odda to sąd. Ja bym nie podarował

tak by bylo ale niestety mieszkamy w Belgii i nie mamy czasu no i szkoda pieniedzy na przejazdy.

nie musisz przyjeżdzać, teraz są e sądy i wysyłasz przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...