Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.4 BDV] Drgania silnika / karoserii


BoskiMario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało się w końcu rozwiązać problem z wypadającymi zapłonami ?

A czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak można sprawdzić stan katalizatorów ? Czy jest możliwość sprawdzenia tego za pomogą VAG/VCDS ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem aczwórki z tym motorem i mam problem drgań - a mianowicie na luzie nic nie drga, jest w porządku, a już na większych obrotach - tak powyżej 3 tys to drgania są znaczne i czy na postoju czy podczas jazdy na każdym biegu.

Instalacja gazowa nowa, gazownicy ustawili wszystko elegancko i nie mieli problemów, ale po odebraniu auta od nich wibracje są silniejsze. Wymienione świece. Więc nie jest to raczej problem wypadających zapłonów bo mieli by problem.

Czy to mogą być poduszki? Czy dwumas? Auto 222 tys nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia poduszek silnika i skrzyni. Jak na postoju masz te drgania i wciśniesz sprzęgło to coś się zmienia?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, przem8 napisał:

Zacznij od sprawdzenia poduszek silnika i skrzyni. Jak na postoju masz te drgania i wciśniesz sprzęgło to coś się zmienia?

Na postoju delikatnie są odczuwalne, ale jak jest po wciśnięciu sprzęgła to nie porównywałem. Jutro sprawdzę do nagram też jak się zachowuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma benzynie masz mniejsze drgania niż na lpg to któryś z wtryskiwaczy szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Podłącze się pod temat. U mnie drgania pojawiają się przy przyśpieszaniu zarówno na pb/lpg. Rozpędzę się i puszczę gaz nic nie telepie. Dodam że moge jechać max 70-80 więcej sie nie da bo telepie okropnie.rozpędzam się delikatnie wciskając pedał gazu wtedy mniejsze są objawy, a podjazd pod lekką górkę też jest problemem.  Zauważyłem że na zimnym silniku drgań nie czuć,dopiero jak lekko się zagrzeje. Pod kompem pokazał błąd Addytywna adaptacja mieszanki powietrze rzad 1 i 2 układ za ubogi. przewody maja 2 lata ngk wymieniane razem ze świecami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...