Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przód A4 B7 Cabrio - taki sam jak w limo ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanie.
Czy front w B7 cabrio jest taki sam jak w pozostałych wersjach nadwozia ?
Chodzi mi o lampy, zderzaki, błotniki, maskę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska i błotniki są inne. Reszta dokładnie ta sama :)

W masce chyba tylko zawiasy są nieco inne, a w błotnikach brak jest przetłoczenia, które charakteryzują linię boczną B7-ek w wersji sedan i kombi.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy, maska, błotniki inne, zmieniałem i wiem, pas przedni pasuje z sedana lub kombi, zderzak chyba też, ja mam akurat S-LINE. Cłodnice wentylatory też są takie same. Kupiłem auto z uszkodzonym przodem i kupowałem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lampy, maska, błotniki inne,

Lampy są te same we wszystkich wersjach nadwoziowych B7 :exclamation:

Przerabiałem temat 2 lata temu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy kolego są takie same jak każde b7.. Wymiana tylko blotnikow i maski... Maska jest dłuższa a błotniki wyższe porównując do b7 sedana czy kombi

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę wymienić 3 elementy nadwozia i słyszę różne opinie...maska, prawy blotnik przod oraz zderzak, wyżej info mnie zmyliło

Błotniki przednie w cabrio są na 100% inne to wiem, ale słyszałem że maska jest ta sama w cabrio jak i w combi lub sedan...?

NIe mam z kim porównać swojej maski.

A dodatkowo że właśnie przedni zderzak nie pasuje. Już sam nie wiem, w B7 sedan/kombi jest większy wybór, nawet pod kolor.../

Może mi ktoś wysłąć w mm długość maski na środku od początku do końca przy szybie oraz i przy krawędzi od początku przy szybie do krawędzi przy lampie? Prośba o chociaż te dwa wymiary? No i jak z tym zderzakiem, pomóżcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni, z wyjątkiem błotników i maski jest taki sam jak w sedanie i kombi :hi:

Pas przedni = lampy, kły (odboje), aluminiowa belka zderzaka, zderzak, wzmocnienie przednie (te z chłodnicami i wentylatorami), maska, błotniki.


Zderzak pasuje zwykły jak i S-line.

To samo tyczy się grilla.


Choć maska wg. ETKI jest dedykowana do cabrio (8H0 xxx xxx), to obiło mi się o uszy, że różnica pomiędzy nią a wersją przeznaczoną do limuzyny/avanta (8E0 xxx xxx) tkwi w zawiasach.

Ale tej rewelacji nie jestem w stanie zweryfikować.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BeyerBrown za wyczerpującą odpowiedź, :) oczywiście ciągle mówię o B7 Cabrio z 2006 roku.

A czy wiecie może jak zabrać się do wymiany dachu w całości, może wiecie, że jest jakaś instrukcja? z góry dziękuje,

pozdrowienia klubowicze :)

Edytowane przez Maciek0880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska jest dłuższa a błotniki wyższe porównując do b7 sedana czy kombi

Maska jest ok.1 cm krótsza od sedan/kombi ale za to szersza o ok. 1 cm

Choć maska wg. ETKI jest dedykowana do cabrio (8H0 xxx xxx), to obiło mi się o uszy, że różnica pomiędzy nią a wersją przeznaczoną do limuzyny/avanta (8E0 xxx xxx) tkwi w zawiasach.

Ale tej rewelacji nie jestem w stanie zweryfikować.

Tak maska ma numer 8H0 i różni sie tym co napisałem powyżej.

Dodam ze maska nowa w Aso kosztuje lekko ponad 1900zl po rabacie idzie ja wyrwać za ok 1600 zł wiec nie opłaca sie kupować używki z Allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę wymienić 3 elementy nadwozia i słyszę różne opinie...maska, prawy blotnik przod oraz zderzak, wyżej info mnie zmyliło

Błotniki przednie w cabrio są na 100% inne to wiem, ale słyszałem że maska jest ta sama w cabrio jak i w combi lub sedan...?

NIe mam z kim porównać swojej maski.

A dodatkowo że właśnie przedni zderzak nie pasuje. Już sam nie wiem, w B7 sedan/kombi jest większy wybór, nawet pod kolor.../

Może mi ktoś wysłąć w mm długość maski na środku od początku do końca przy szybie oraz i przy krawędzi od początku przy szybie do krawędzi przy lampie? Prośba o chociaż te dwa wymiary? No i jak z tym zderzakiem, pomóżcie ...

Chcesz te długości zmierzone w Cabrio czy sedan-avant? Bo Cabrio mogę Ci pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Maska jest ok.1 cm krótsza od sedan/kombi ale za to szersza o ok. 1 cm

No to sprawa się wyjaśniła, inne błotniki to i inna maska :)

Ceny nowych masek są okrutne, kupując przez internet łatwo ją pomylić z wersją B6 a to dlatego, że w nich grill też już nie był częścią maski, jak w sedanie/avancie B6... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska jest ok.1 cm krótsza od sedan/kombi ale za to szersza o ok. 1 cm

No to sprawa się wyjaśniła, inne błotniki to i inna maska :)

Ceny nowych masek są okrutne, kupując przez internet łatwo ją pomylić z wersją B6 a to dlatego, że w nich grill też już nie był częścią maski, jak w sedanie/avancie B6... :whistling:

Nie no maski na pierwszy rzut oka sa inne.

Co do ceny to wolałem kupić nowa niż dać za używana uszkodzona 1100-1200 zł bo po tyle na Allegro sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś się zna to od razu wyłapuje różnice :)

Chodziło mi o wstępną selekcję... w przypadku sedanów i kombiaków sprawa jest oczywista nawet dla Stevie Wondera :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda temat "pojemności" błotników cabrio vs limo? Zmieszczą koła o tych samych parametrach, czy są któreś szersze/pojemniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w środku (pod blachą) jest dokładnie takie same. różnią się tylko w/w elementami.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze,niezle....jako ciekawoste dodam ze rs6c5 a zwykle a6 to tez dwa inne auta,caly przod w RS6 jest dluzszy o 5cm,tazke nic nie pasuje ze zwylkego,nawet lampy :P kazde v8 a c5 jest inne od reszty palety silników w a6c5,to tylko taka ciekawostka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu mam pytanie czy nadkola przednie sa takie same w cabrio jak w sedanie? Błotniki inne już sie dowiedziałem z tego tematu, a nie wiem jak nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola są inne wg. ETKI, zarówno w B6 jak i B7:

W B7 są nadkola tylko z włókniny: 8H0 821 171C/172C

W B6 są dostępne plastikowe lub z filcem:

tworzywo: 8H0 821 171/172 (4/6 cyl. benzynowe)

filc: 8H0 821 171A/172A (V8 benz, V6 diesel)

Jednak nie wszystko pod blachą jest takie same... ups :whistling:


Podejrzewam, że stare nadkola B6 powinny pasować do błotników B7. Ja kupiłem nowe od B7, więc na 100% nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś potwierdzić, czy maska przednia jest taka sama w kabriolecie w modelach B6 i B7?

EDIT:

Jednak są inne.

Edytowane przez Marcenao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł by ktoś napisać co potrzeba do przeróbki przodu w A4 cabrio na b7, prucz maski, blotnikow, zderzaka i lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...