Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę to się podepnę pod temat. Mam silnik 1.6 AHL (wiem jestem w dziale 1.8) ale mam problem z tą nieszczęsną gruszką na kolektorze ssącym a to podobna lub nawet taka sama część. We wszystkich postach które do tej pory czytałem ( na innych forach też) jest opisany problem czysto mechaniczny (brak szczelności podciśnienia, pęknięte ramię cięgna, zepsuty elektrozaworek itp.). Ja mianowicie mam problem ze sterowaniem zaworkiem tym przy gruszce. Na jałowych obrotach na wtyczce mam 3,5-3,7V w momencie dodania obrotów napięcie leci do 0V. Powinno chyba być odwrotnie. Na krótko po podaniu 12v zaworek reaguje i gruszka podciąga cięgno. (test wykonałem na kilku innych elektrozaworkach i gruszkach i jest identycznie. Gdzie szukać problemu. Po podpięciu u znajomego mechanika kompa nie stwierdził on błędu. Na innym forum był gość co niby naprawił podobną usterkę ale z uwagi na to że ktoś mu kilka razy nawtykał obraził się i opuścił forum zabierając tą tajemną wiedzę ze sobą. Proszę o pomoc. Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Tak jak pisaliście w poprzednich postach samochód w zakresie obrotów powyżej 3500 ma dziurę i przy katalogowej mocy 101km (demon prędkości to to nie jest) wyprzedzanie nawet ciągników bywa ryzykowne :-) ;-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Silnik 1.8 adr. Czy podejdzie gruszka z 1.8 metalowego kolektora do plastikowego? Mocowanie, rozstaw śrub takie samo?

2 Pytanie :-) Po dodaniu gazu to cięgno powinno się ruszyć i zostać aż do momentu kiedy puscimy gas czy zaraz powinno wrocic na swoją pozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy podejdzie gruszka z 1.8 metalowego kolektora do plastikowego?

Nie.


Po dodaniu gazu to cięgno powinno się ruszyć i zostać aż do momentu kiedy puscimy gas czy zaraz powinno wrocic na swoją pozyc

Przeczytaj wątek to się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że minął już rok i 15000 km przebiegu mojego ARG z kolektorem ssącym z silnika ADR o oznaczeniu 058133206D bez gruszki chciałbym się podzielić swoimi odczuciami.

1. przez cały okres użytkowania brak błędów i problemów z pracą silnika

2. zmieniła się charakterystyka pracy silnika moim zdaniem na plus.

3. spalanie średnie nie uległo pogorszeniu

4. przyspieszenie się poprawiło

5. elastyczność między 2.500 -3.200 uległo lekkiemu pogorszeniu

6. polepszył się dźwięk zasysanego powietrza

7. montaż plug and play w około 30 minut

8. łatwiejszy dostęp np. do odmy

7. brak problemów z gruszą ;)

 

 

Edytowane przez morphin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzewam temat . Ktoś się orientuje czy ta membrana podejdzie do ADR-a i czy element z Cięgnem bez problemu rozłożę żeby wymienić tą membranę ??

 

http://allegro.pl/membrana-gruszki-podcisnienia-audi-vw-2-0-alt-i6772929236.html#thumb/5

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś udało mi się naprawić problem z urwanym brzegiem cięgna. Zabieg trwał ok godzinkę.  Do naprawy użyłem spinaczy do papieru :D Wszystko chodzi jak należy :D

18869908_1439854609394295_482966640_o.jpg

18838577_1439854672727622_289782135_o.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej przesiaduję na forum tym więcej pierdołowatych usterek odkrywam w swoim ADR...i było pytanie wcześniej czy gruszka z 1,6 AHL pasuje do 1,8 ADR(lecz odpowiedz nie padła), oba na plastikowym kolektorze, gruszki na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo...sprzedający natomiast zadał mi pytanie o średnicę na wyjściu na wałek ponoć są dwie czy ktoś coś wie o tym? A może ktoś już robił taką operacje i wie że pasuje p&p?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak są różne średnice nawet chyba 3 lub cztery tych kanalików, morphin88 napisał o zmianie kolektora na tego bez gruszki i w ten sposób osłabił dół mocy silnika nie bez powodu zostało to założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 17:28, chudy30 napisał:

 morphin88 napisał o zmianie kolektora na tego bez gruszki i w ten sposób osłabił dół mocy silnika nie bez powodu zostało to założone

No właśnie mam to samo odczucie ,że i moja A6 jest jakby słabsza.Teraz pytanie jak to zmienić??Czy pozostaje tylko wgranie softa?? W ogóle mam wrażenie iż cały moment przeniósł się dosyć wysoko bo w granice 4 tys. Chyba że to tylko takie odczucie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz a.8 bez turba to nie wiem czy to pomoże,ja tydzień temu wjechałem na hamownię w firmie AW Racing i moja wypluła mi 131.2KM ale jest wszystko na oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego to piszę bo zapytałem się kumpla co by było gdy bym klapy wyjął z kolektora, to on odpowiedział mi od razu że osłabię niutonometry w dolnych partiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w koncu jest z tą gruszka w ADR?

Jedni mówią, żeby zostawić drudzy, żeby otworzyć klapy na stałe.

Teraz twierdzą, że auto wcześniej na obrotach łapie moc.

Otworzyłem teraz na maks i zobaczę, ale chcę waszej opinii.

P.s. Kostkę odpiąłem żeby nie ruszało sie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie zmieniłem kolektor na ten z ADR bez gruszki i auto jeździ. Nie ma błędów a czy ubyło mocy czy też nie to nie wiem :D generalnie A6 jest ciężką furą więc przed czy po zmianie i tak nie jedzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko do was naprawiłem swoją gruszkę w kolektorze a dokładniej pospawałem ramię tzn. cięgienko od niej ale teraz jest taka rzecz wszystko działa prawie dobrze po naciśnięciu gazu ramię od gruszki reaguje tylko że jak wcisnę gaz i nie puszczam to ramię od gruszki opada czy to normalne czy raczej przy utrzymaniu gaz na obrotach np 3000 rpm ramię po zareagowaniu i podniesieniu się i nie puszczeniu gazu powinno zostać w górze i nie opadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na zamówienie i telefon od gościa bo robi nowe membrany do naszych gruszek, silniki o oznaczeniu 1.8 20v ADR, ARG i 2.0 20v ALT nowiutkie nie używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że się cofa klapa. Ona reaguje na gwałtowne depniecia tylko. Dla przykładu dodawaj powoli gazu i zobaczysz, że nawet nie ruszy.

Ja ją odłączylem, a klapy otwarte na stałe juz. 

23 minuty temu, chudy30 napisał:

panowie mam pytanko do was naprawiłem swoją gruszkę w kolektorze a dokładniej pospawałem ramię tzn. cięgienko od niej ale teraz jest taka rzecz wszystko działa prawie dobrze po naciśnięciu gazu ramię od gruszki reaguje tylko że jak wcisnę gaz i nie puszczam to ramię od gruszki opada czy to normalne czy raczej przy utrzymaniu gaz na obrotach np 3000 rpm ramię po zareagowaniu i podniesieniu się i nie puszczeniu gazu powinno zostać w górze i nie opadać

 

Edytowane przez Radek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tego co widziałem to nie powinna opaść i dlatego jak zaczynam jechać szybko to tylko pierwszy strzał robi szybki a dalej to tak sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chciałbym zobaczyć na filmiku jak to jest u innych na przegazowaniu szybki ruch pedałem gazu i na utrzymaniu silnika na obrotach stałych tak około 3000 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...