Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ABS ochrona podzespołu ?


Beny

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chłopaki mam takie pytanie czy pompa ABS/sterownik posiada ochrone komponentu?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279791-aktywna-ochrona-podzespolu/

ale czy ktoś może potwierdzic czy na 100% nie ma ochrony? :) Mam uwalony chyba sterownik abs w 2.0tdi quattro. Ktoś na forum miałby do sprzedania? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie ma ochrony.

Sprawdzilem na innym Forum i tam to samo pisza.

https://www.dropbox.com/s/1nk08wr98h1srfc/komponentenschutz-steuergeraete-1.doc?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Muskel! :thumbup1:


Podzwoniłem po aso i jednak jest ochrona :kwasny: teraz niech mi ktoś powie czy jeśli kupię pompę z nie pewnego źródła a nie pojadę na ściągniecie ochrony to czy ona w ogóle będzie działać? orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Muskel! :thumbup1:

Podzwoniłem po aso i jednak jest ochrona :kwasny: teraz niech mi ktoś powie czy jeśli kupię pompę z nie pewnego źródła a nie pojadę na ściągniecie ochrony to czy ona w ogóle będzie działać? orientuje się ktoś?

Tak Ci powiedzieli w ASO bo chca zarobic.

Urzadzenia posiadajace ochrone moga tylko w ASO byc obslugiwane.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do roznych aso i ceny np w krakowie od 300 do 320 w katowicach min 400 za sciagniecie. powiedzieli mi ze jest szansa ze nie ma jesli to przed lift wiec powiedzialem ze przed, podalem vin i powiedzial gosc ze jest ochrona. W aso pompa 9300zl :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma OCHRONY :) Jak zmieniałem naped na QUATTRO to była wymagana wymiana pompy ABS

Kodowanie przyuczenie VIN i po krzyku :hi:


Niestety nie maja pełnego info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma OCHRONY :) Jak zmieniałem naped na QUATTRO to była wymagana wymiana pompy ABS

Kodowanie przyuczenie VIN i po krzyku :hi:

Czyli moge smialo kupowac uzywke z allegro i serwis miec gleboko w....? to git:) a mozesz mi powiedziec czy jesli mam quattro musze szukac pompy i sterownika pod quattro? znalazlem 2 pompy na allegro ktore maja taki sam nr na pompie ale nie wiem czy sterownik moze sie roznic? I jesli ja bym zmienial na inna pompe tez musze cos kodowac czy tylko wkladam i jazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa musi byc pod quattro. Bez kodowania sie nie obejdzie. Jak dasz rade podlaczyc sie ze swoja pompa to spisz /zapisz sobie kodowanie. Pozniej w nowej tylko wkleisz i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok super dzieki! :banan: nr sterownika mam te same tylko różnią się nr pompy ale może podejdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą ochroną ponieważ wyczytałem na forum że ABS nie ma ochrony a gdy podjechałem do elektryka to się poddał ponieważ u mnie ona jest. Czy może wprowadzili to pózniej. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą ochroną ponieważ wyczytałem na forum że ABS nie ma ochrony a gdy podjechałem do elektryka to się poddał ponieważ u mnie ona jest. Czy może wprowadzili to pózniej. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

a w jakim aucie koleżanko :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą ochroną ponieważ wyczytałem na forum że ABS nie ma ochrony a gdy podjechałem do elektryka to się poddał ponieważ u mnie ona jest. Czy może wprowadzili to pózniej. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

a w jakim aucie koleżanko :question:

Sorki za moje nieprzygotowanie już wszystko poprawiłem w profilu a samochód to A4 2.0tdi 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś scan ? 03 ABS

Nie mam ale po niedzieli podjadę do niego to mogę zrobić. Chciałbym się dowiedzieć czy w pompie ABS maja znaczenie te ostatnie litery ponieważ mam mechanicznie uszkodzony sterownik a nie ma nigdzie z takim samym numerem mój ma 8k0907379cn a znalazłem taki 8k0907379ch czy to będzie działało czy muszę szukać identycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS musisz dobrac pod swoje wyposazenie bo jest kilka rodzaji
Dodatkowo w polifcie dobiera sie rocznikowo

sprawdz kody PR abeesu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...