Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania A4 B6 jaką wybrać?


adrex7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy :hi:

Z przyjemnością mogę się pochwalić że niedawno zakupiłem wymarzone ,,radyjko'' do swojej :a4fan: RNS-E LED, zamówiłem też całe okablowanie(tv+ camera cofania) od kolego z forum i przyszedł czas na wybór kamery cofania:)

Chciałbym się was doradzić którą wybrać, a może moglibyście coś własnego zaproponować? :)

Na allegro jest kilka rodzai tych kamer w cenie od 70 do 350zł parametry bardzo zbliżone.

Moją uwage zwróciła ta:

http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-q7-a6-s5-a4-b6-b7-a3-i5151827266.html

a to jest najdroższa(może najlepsza?):

http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a3-a4-a5-a6-a8-tt-r8-i5560858708.html

Różnice jakie między nimi zauważyłem to :

Kam 1: 99zł

-Przetwornik 1/3"

-Standard IP67

-Czułość 0,4lux/F1.2

Kam 2: 349zł

-Przetwornik 1/3,6"

-Standard IP68

-Czułość 0.3lux

Co moglibyście mi doradzić? Warto wydać na tą droższa 350? czy przy takich różnicach parametrów jednak kupić tą za 99zł?

A może jeszcze coś innego?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie/opinie:)

PS. Mam nadzieje że temat założyłem w dobrym miejscu:) jeśli nie to bardzo przepraszam

Edytowane przez adrex7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta z pierwszego linku ponad rok i spisuje się idealnie,do niej dokupilem bezprzewodowy moduł bluetooth i smiga a miło tylko że ja nie mam RNS a inne radio 2 din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego stać Cię na RNSa a chcesz podpinać do tego chińskie gówno które pada po miesiącu czy po dwóch w???

To po pierwsze po drugie poczytaj najpierw odpowiednie wątki bo nie do każdego ledowego RNS da się podpiąć bezproblemowo kamerę poczytaj o tym najpierw na forum są zdaje się wyszczególnione numery ledowych które sprawiają problemy

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sprawdź czy Twój RNS_e ledowy obsłuży kamerkę. Z tego co wiem to tylmko jeden model led da radę, jedo numer kończy się na 193A i to właśne ta litera jest ważna. Żeby obsłużył kamerkę musi być A inne sie nie będą przełączać autom atycznie po wbićiu wstecznego albo będą się wieszać po przekodowaniu na kamerkę. jak już będziesz miał odpowiedniego RNS-a to polecam Ci oryginalną kamerkę Audi z Q7 laub A6 c6. Wymieniasz blende oświetlenia rejestracji na taką do montażu kamerki i zakaldasz oryginalną kamerę audi do tego konwerter i cieszysz się kamerą cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RNSE zwykłe nie ledowe produkowane po 2010r beda bez problemu obslugiwac kamerke? Czy ograniczenia tycza sie tylko wersji led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RNSE zwykłe nie ledowe produkowane po 2010r beda bez problemu obslugiwac kamerke? Czy ograniczenia tycza sie tylko wersji led

z tego co wiem problemy są tylko z ledami. Na zwykłych kamera działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak on bedzie dawal sygnał przez moduł woszu to chyba nie ma znaczenia....

ale ja i tak jestem za ori od q7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodzi o to że automatycznie nie przepina obrazu po wbiciu wstecznego czy jakoś tak poczytaj albo zapytaj kolegi który sprzedaje to to będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodzi o to że automatycznie nie przepina obrazu po wbiciu wstecznego czy jakoś tak poczytaj albo zapytaj kolegi który sprzedaje to to będziesz wiedział

Dokładnie tak, tylko RNS LED z numerem 193A na końcu działa prawidłowo z kamerą cofania reszta ledów niestety nie działa z kamerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam kotleta 
http://ali.pub/1w5fn9
nawet z jakims modułem pod leda tego nie przypisze?
Jeżeli Led nie obsługuje kamery cofania to żadnej kamery i żadnym modulem tego nie zmienisz. Po prostu nie będzie się kamera automatycznie włączała po wbiciu wstecznego.
Jedynym rozwiązaniem jest wymiana RNS-E na taki który obsluguje kamerę. Mowa oczywiście tylko o wersji RNS-E LED, zwykłe działają wszystkie.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...