Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy to koło dwumasowe ?


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Szarpie i trzęsie przy ruszaniu, pewnie koło dwumasowe. Jakiej firmy włożyć nowe.Czy firma SACHS jest dobra ? Na allegro ok 900 zł. Pierwszy raz mam z tym do czynienia, dlatego proszę o porade. Audinka to autko z klasą, ale naprawa to jak cios miedzy nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz szarpanie ( efekt przypominający ruszanie na tarce jaką często widzimy przed skrzyżowaniem ) to na bank poleciał docisk i tarcza ma zużyte okładziny

Dwumas to

-telepanie budy przy gaszeniu

- szumy, tarcie w czasie przyspieszania

- metaliczne stuki podczas gaszenia auta

Generalnie jak już robisz sprzęgło i mechanior wywali skrzynie to warto i 2-mas wymienić ( o ile masz go wogóle a coś mi się wydaje że nie )

SACHS - lipa, kup LUK'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 20 tyś. km temu poleciał mi uszczelniacz. Przy wymianie mechanik stwierdził że tarcze juz cienkie i wymienił (850 zł) Kurcze, nawet nie wiem ,czy moja niunia ma dwumas. Na początku właśnie szarpało przy ruszniu, ale tylko na zimnym silniku. Jak się trochę rozgrzał, to problem znikałał. Nic nie trze, nic nie stuka,tylko pięknie mruczy podczas jazdy.A robie trase do pracy 500 km w jedną strone.Mechanik mówi że to dwumas. A może coś spaprał z tymi tarczami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki sam problem. najgorzej jest jak odpale auto po nocy, autem szarpie góra dół. jak silnik sie troche zagrzeje problem znika. co dziwne jeśli jezdziłem np. rano i po południu wsiąde do znów zimnego auta i rusze zadnych szarpań nie ma. zauważyłem ze ma to również związek z temperaturą - im zimniej w nocy tym rano mam wieksze objawy. co do zapalania i gaszenia silniczek bardzo drga. z tego co napisaliście wnioskuje ze chyba całe sprzeglo bede musial robic tak??... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to u mnie wygląda. Identycznie. Mechanik mówi że to dwumas, a na forum czytam że maże go tam wcale niema. Jak to sprawdzić, maże po numerach silmnika ?[br]Dopisany: 01 Listopad 2008, 09:33_________________________________________________Mam wszystkie oryginalne dokumenty z tago auta, czy znajde tam nr silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie oryginalne dokumenty z tago auta, czy znajde tam nr silnika ?

Na osłonie rozrządu powinna być taka naklejka koloru białego na której jest podany kod literowy oraz numer silnika. Jest ona widoczna po otworzeniu maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem koło dwumasowe,był to koszt ok. 2.500 bez robocizny ;(,ponieważ sam to zrobiłem z kumplem.objawy były takie że przy ruszaniu autko bardzo szarpało.kiedy wyjąłem skrzynię okazało się że była tarcza na wykończeniu nierówna powierzchnia na kole dwumasowym niemówiąc o łożysku. także według mnie to dwumas. jeśli chodzi o sachs lepiej nie :thumbdown:, zgadzam się z adaho - kup luk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chłopaki symbol silnika znajdziecie w bagazniku na na klejce gdzie jest podany numer karos farby i tp a co wiem to w ahu to nie ma dwumasowego sprzegła sam mialem przedtem taka audi jest tarcza docisk i łozysko a kost kompletu z LUK to 530 zł tyle zaplacilem

szarpania jak by reka odjol i bardzo ładnie wysprzegla

jescze jedno wymienilem jeszcze silownik sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie i trzęsie przy ruszaniu, pewnie koło dwumasowe. Jakiej firmy włożyć nowe.Czy firma SACHS jest dobra ? Na allegro ok 900 zł. Pierwszy raz mam z tym do czynienia, dlatego proszę o porade. Audinka to autko z klasą, ale naprawa to jak cios miedzy nogi

z tego co i ja wiem to w AHU nie ma dwumasa, a skoro szarpie przy ruszaniu to proponuję sprawdzić poduchy pod silnikiem i skrzynią,

dla pewności zaciągnij reczny hamulec i wtedy próbuj ruszać - jeśli szarpaie się będzie wzmagać to tylko poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i moj problem jest rozwiazany. Okazalo sie, ze odkrecily sie sruby od poduszek. Dwumasa moje autko nie ma. W serwisie audi twierdza, ze dwumas zaczeto stosowac od 04.97r. Dwumas daje znac raczej na cieplym silniku, podczas jazdy tez. Jesli ktos ma takie objawy jak ja mialem, to problem jest w poduchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odświeże temat. U mnie w niedługim czasie pojawił sie wyciek spod pompy paliwa(tzn był juz wczesniej ale jakiś czas z nim jezdzilem), przez noc kilkanaście kropel skapło. Oddałem do warsztatu na uszczelnienie pompy i układu paliwowego. Szarpanie ustało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam A4 z 97 r. 1.9 TDI i umnie problem zaczyna sie kiedy postoje dłużej w korkach. Autko przy ruszaniu zaczyna całe drgać ale gdy dodam gazu drgania ustają. Czy mozecie mi podpowiedzieć co to może być???

sprzęgło do wymiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie koło dwumasowe???? Tak mi powiedział jeden mechanior!

miałbyś jeszcze zapewne inne objawy niż wymieniony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie koło dwumasowe???? Tak mi powiedział jeden mechanior!

to powiedz temu mechanikowi niech Ci pokaże to koło dwumasowe w Twoim silniku :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie koło dwumasowe???? Tak mi powiedział jeden mechanior!

to powiedz temu mechanikowi niech Ci pokaże to koło dwumasowe w Twoim silniku :polew:

też mi się wydaje :mysli: że w twoim silniku nie ma dwumasa tylko zwykłe sprzęgiełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki sam problem. najgorzej jest jak odpalę auto po nocy, autem szarpie góra dół. jak silnik sie trochę zagrzeje problem znika. co dziwne jeśli jeździłem np. rano i po południu wsiądę do znów zimnego auta i ruszę żadnych szarpań nie ma

-jak rozumiem silnik zmienia obroty "biegu jałowego" u mnie zepsuty czujnik temperatury ( błąd -wyrzuciło na komputerze pół roku później)

Mam A4 z 97 r. 1.9 TDI i u mnie problem zaczyna sie kiedy postoje dłużej w korkach. Autko przy ruszaniu zaczyna całe drgać ale gdy dodam gazu drgania ustają. Czy możecie mi podpowiedzieć co to może być???

-wymieniłem sprzęgło i dwumas (prawdopodobnie było to sprzęgło) jednak zdiagnozowanie problemu dwumasa jest ciężkie i pracochłonne ( w serwisie chcieli 600zł !!!!!!!!!!!) a zaprzyjaźniony mechanik stwierdził iż żeby być na 100% pewny ze to nie dwumas to trzeba by go mieć na podmiankę )

acha jeszcze jedno kupiłem sprzęgło i dwumas na allegro (SACHS). Mechanik stwierdził iż komplet pasuje jednak gdybym wymieniał tylko sprzęgło lub dwumas to nie było by tak różowo. Bo nowy dwumas nie pasował do starego sprzęgła !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu,może ktoś mi cos podpowie.Posiadam ABC i też występuje szarpanie tylko co dziwne jedynie w okolicach 65-75 km/h bez względu na bieg na którym jade, czy 3 czy 4 lub 5 bieg.Szarpie tylko podczas utrzymywania prędkości i przy zdjęciu nogi z gazu.Podczas ruszania,przyśpieszania i w innych przedziałach prędkości jest ok.Poduchy wymieniłem ,wydech sprawdziłem,sprzęgło sie nie slizga,a jeszcze podpowiem ze jak jade tą prędkością wspomnianą po wyluzowaniu problem znika.Prosze o rady. :mysli:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2009, 12:37_________________________________________________Dodam że przy ruszaniu,odpalaniu ,gaszeniu nie ma stuków i innych niepokojących objawów,nie wiem czy to dwumas ,sprzęgło,skrzynia.Szarpanie nie jest zbyt mocne ,jezdzic sie da,ale denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...