Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana 1,6 na 1,8T ?


duke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

mam pytanie czy jest mozliwosc bezproblemowej wymiany silnika z Audi A4B5 1,6 AHL zamienic na 1,8T??

jesli tak to jaki typ?? jak z oprzyrzadowaniem??

Co sie z tym wiaze i jakie koszty??

Z gory dzieki za pomoc..

Pozdrowionka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprzedac 1.6 i kupic 1.8T

taniej wyjdzie i bedziesz pewien ze nic sie nei posypie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jest mozliwosc bezproblemowej wymiany silnika z Audi A4B5 1,6 AHL zamienic na 1,8T??

jesli tak to jaki typ?? jak z oprzyrzadowaniem??

Co sie z tym wiaze i jakie koszty??

Z gory dzieki za pomoc..

Pozdrowionka..

silnik, skrzynia biegów, komputer, zegary (chyba ze masz wyzej wyskalowane), przeguby, hamulce.

W SWAPa warto sie bawic jeśli masz dawce :] jeśli swoją OOOO masz w standardzie bez jakiś szaleństw itd. to lepiej sprzedac i szukac seryjna 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nową A4 pomalować na ten sam kolor, żeby wszyscy myśleli, że masz ten sam samochód... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nową A4 pomalować na ten sam kolor, żeby wszyscy myśleli, że masz ten sam samochód... :naughty:

:polew:

tez mialem kiedys AHL i takie pomysly...sprzedalem i kupilem 1,8T-prosciej i szybciej...z pelnym poczuciem satysfakcji ze zrobionego swapa,ale calosci,nie tylko silnika-dla porownania podjedz do kogos,kto ma 1,8T ,ustawcie sie obok siebie,otworzcie maski i popatrz co jest w 1,8t,a czego nie ma 1,6,potem dojdziesz do momentu,ze nie warto sie bawic,bo zajmie to duzo czasu i pochlonie fortune :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki problem jak mialem ibize 2002 rok 1.9 SDi

brakowalo mi mocy i chcialem swpa zrobic, przemyslalem sprawe. Sprzedalem ibize, a pieniadze ktore mialy isc na silnik i osperzt dolozylem do audiki;) i teraz jesztem szczesliwy;) a mocy mi dalej brakuje haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego należy kupić 1.8T, jak chcesz więcej, to nie ma problemu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,1,8t-chociaz to sprawa opanowania,jest tu kilka(o dwoch autach wiem na pewno),ktore maja grubo ponad serje i nie narzekaja-ja uwazam,ze q.lepiej ie prowadzi... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawda kwestiaopanowania :good: ale gdyby nic to nie dawalo nie montowali by tego w tych mocniejszych silnikach jest w tym troche wiecej .... bespieczenstwa :)

Różnica między ośką a quattro to nie tylko bezpieczeństwo ale osiągi i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa modow 1,8T-do czego maja te mody sluzyc,czy tylko do uzytku rekreacyjnego,czy do scigania sie,jesli do scigania,to uwazam,ze quattro byloby odpowiedniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do scigania sie,jesli do scigania,to uwazam,ze quattro byloby odpowiedniejsze...

na prostej, a szczegolnie na pierwszych metrach quattro traci do ośki.

na zakretach wiadomo ze lepiej sie trzyma.

Dlatego faktycznie warto sie zastanowic czego oczekuje sie od auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich no i znow pojawil sie problem ...

rozwalilem moja audiczke...niestety prawy przod i mam do wymiany maske, blotnik, zderzak, lampe, pas przedni, i inne duperele.

No i znow zastanawiam sie czy warto placic 1500-2000zl za czesci czy nie lepiej kupic calego anglika 1,8 T lub 1,9TDi

i przy okazji zrobic przekladke serduszka;);)

co o tym myslicie??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do scigania sie,jesli do scigania,to uwazam,ze quattro byloby odpowiedniejsze...

na prostej, a szczegolnie na pierwszych metrach quattro traci do ośki.

chyba odwrotnie :cool1: Jak jest ze 200KM pod maską i przedni napęd to uślizg z miejsca jest konkretny :gwizdanie: Chociaż jak domjenick pisał mają ludzie sporą moc(gregory 250KM) i latają ośkami jakoś :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...