Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb skandynawski - światła po zapołonie problem


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, GreGoriO napisał:

Moim zdaniem nie warto się pchać w tryby Skandynawia/Kanada jeśli masz funkcję Auto.
Przerób sobie kierunkowskazy lub nawet pmgielne na drl, a lusterko samo załatwi sprawę.
Będzie to i estetyczne i zbliżone do oryginalnych rozwiązań. Bo nie będą świecić światła pozycyjne.
Najbezpieczniejszym wyjściem byłyby drl w pmgielnych, bo do nich z łatwością zamontujesz homologowane lampy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeciwmgłowe jako dzienne są wbrew przepisom, zabierają dowód

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak dzienne zrobione z drogowych w lampach B6...

wbrew twoim  skojarzeniom... zalecam uważne czytanie, szczególnie ostatniego zdania.

zaproponowałem wymianę żarówki H11 na DRL homologowany np. NSSC 510, które to lampy idealnie pasują średnicą w miejsce wyciągniętych lamp przeciwmgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak dzienne zrobione z drogowych w lampach B6...
wbrew twoim  skojarzeniom... zalecam uważne czytanie, szczególnie ostatniego zdania.
zaproponowałem wymianę żarówki H11 na DRL homologowany np. NSSC 510, które to lampy idealnie pasują średnicą w miejsce wyciągniętych lamp przeciwmgielnych.

A jak wygląda wtedy sprawa instalacji elektrycznej? Trzeba ciągnąć nowe przewody?
Z tego co wiem to poza granicami kraju bardzo się czepiają jak coś jest przerabiane (policja i przegląd). Poszedł bym w tym kierunku ale nie chcę mieć problemów na przeglądzie.

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przewodów, musisz dociągnąć plus do DRL-ów i zastosować rezystor, żeby nie było błędu po wyrzuceniu pmgielnych.
Ewentualnie zakodować na USA czyli wykodować te światła. Minusem będzie również brak tylnego pmgielnego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast iść bezsensownie w kierunki, co dla mnie jest wiochą w B6, lepiej modułem w długie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucisz jakiś link do takiego modułu ? Będzie to działać na automacie (auto)?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz link i schemat podłączenia w warsztacie - Ucho robił tutorial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, co do tematu, u mnie w b7 w pozycji 0 świecą światła mijania na 60 % tak jak jest ustawione w światłach do jazdy dziennej, w kabinie są tylko podświetlane wskazówki na zegarach, posiadam zwykłe lampy halogenowe , w pozycji auto jak jest słonecznie jest tak samo jak w pozycji 0 ,  jak lekko jest zachmurane czy delikatnie pada, światłą mijania świeca na 100 % a w kabinie tylko wskazówki podświetlane, troszkę bardziej się ściemni czy zachmurzy wtedy dołącza się podświetlany środek, tak jak w opcji normalnych świateł,, tak powinno być??? czujnik zmierzchu tak działa?? np tez zauważyłem ze np jak jest troszkę pochmurno np nie  załącza mi odprowadzania do domu tzn halogenów przeciwmgielnych , a jak wejdę do środka przełącze kluczyk to zapalają się światła na 100 %,, to jest normalne tak to ma działać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2016 o 19:46, bun13 napisał:

teraz mam cos 00002.. gdy zmieniam na 00001... wyskakuje blad "kodowanie wartosci jest nie do przyjecia" ...

zmieniłem dzisiaj u siebie na tryb skandynawski i nie potrafię powrócić do ustawienia poprzedniego żeby nie zapalały się światła po przekręceniu zapłonu. Problem identyczny jak u kolegi..

 

Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymon92 napisał:

podbijam temat..nikt nie miał takiego problemu?

 

próbowałeś innego kodowania? np 00004 lub 3 albo że masz xnenon 00011 ? zobacz czy przyjmie inne...

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reset, odłączając akumulator na kilka minut?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odłączyć akumulator i dale to samo..światła włączają się od razu po przekreceniu zapłonu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset akumulatorem jest po to, by spróbować dostać się do sterownika.

Próbowałeŝ ponownie kodować? Bez tej zmiany na pewno nie będzie różnicy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowalem przekodować ..ale Vag Mini Viaken wywala info że operacja niemożliwa powinno być kodowanie 00001 a mam 00002. Próbowałem też innych kodowań - bez rezultatu. Nie mam już pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje jeszcze jeden sprawdzian. Zmień program/kabel.
Myślałem też o włączniku, ale jeśli nie ma błędu?
Sprawdź inny kabel.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać i upewnić się co do trybu Kanadyjskiego. 

1. Chcę zamiast przeciwmgielnych z przodu (zgodnie z prawem nie są obowiązkowe) założyć homologowane ledy do jazdy dziennej. W trybie tym będą dzienne włączać się od razu po zapłonie auta czy przekreceniu kluczyka w stacyjce ale przed zapłonem? Czy wtedy tylne przeciwmgielne też się włącza? Rozumiem że pozycyjne tak co mi nie przeszkadza bo auto zarejestrowane przed 2009. Jak chciałbym wł przeciwmgielne tylne to normalnie przełącznikiem jeśli nie świecą się z automatu ale czy to nie włączy świateł dziennych bo manetke w B6 wyciągamy o 2 skoki czyli przechodząc i aktywujac przednie po zmianie już dzienne? Po przelaczeniu na mijania automatycznie gasną dzienne? 

2. Tryb kanadyjski jest legalny w Polsce czy też innych krajach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podepniesz zgodnie z fabryką to po pierwsze będą błędy za brak p/mgielnych.
Po drugie MCE będzie wariować jak dostanie z drugiej strony zasilanie.
Żeby to wyeliminować....to albo dasz diody na kazda stronę(po2) albo wykodujesz p/mgielne, ale wtedy stracisz również tył.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jakie jest najlepsze wyjście w sytuacji kiedy chciałoby się zagospodarować miejsca po przeciwmgielnych? DualLight - połączenie dziennych i przeciwmgielnych w jednym czy to też nie jest rozwiązanie? 

Dzięki za odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...