Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy można ponownie  dodać  brakujące zdjęcia , nie wszystkie się ładują.  (głownie chodzi mi o te z przekaźnikiem)

druga sprawa czy konektor 000979027E mogę zastąpić 000979243E ( ponoć jest to ten sam konektor tylko na grubszy przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2015 o 09:11, wrclaguna napisał:

Nas interesuje schemat podłaczenia wg tej rozpiski :

PIN 1 zasilanie do przekażnika ( niebieska wtyka B )
numer 5B

PIN 2 masa ( łapiemy w podsufitce np. od czujnik deszczu kolor brąz )

PIN 6 - oświetlenie wnętrza LAMPKA (wtyczka 8-pinowa, PIN 6)

A co z pinem 3?:

W dniu 16.08.2015 o 09:11, wrclaguna napisał:

PIN 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu (17-pinowa wtyka w module Komfortu, pin 14) [ewentualnie: Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 17)

Trzeba ciągnąć kabel do bagażnika czy można go pominąć i będzie wszystko działać poprawnie (oprócz rozjaśniania podczas cofania)? W którym miejscu znajdę Interfejs diagnostyczny magistrali danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, joker13 napisał:

A co z pinem 3?:

Trzeba ciągnąć kabel do bagażnika czy można go pominąć i będzie wszystko działać poprawnie (oprócz rozjaśniania podczas cofania)? W którym miejscu znajdę Interfejs diagnostyczny magistrali danych?

Bez tego kabelka Tak jak piszesz. Interferejs jest z przodu po prawej stronie . Jak by pasażer siedzial to nad  lewym kolanem musisz  zdjąć schowek pasażera. 

Edytowane przez pawel72689
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel72689 napisał:

Bez tego kabelka Tak jak piszesz. Interferejs jest z przodu po prawej stronie . Musisz zdjąć schowek pasażera. 

Czyli zamiast ciągnąć kabel do komfortu w bagażniku, wystarczy podpiąć się do interfejsu za schowkiem pasażera i przy cofaniu lusterko będzie się rozjaśniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrze rozumiem z pinu 4 i 5 wtyczki lusterka maja wychodzić po 2 przewody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, baxy napisał:

Witam

Dobrze rozumiem z pinu 4 i 5 wtyczki lusterka maja wychodzić po 2 przewody ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrze rozumiem z pinu 4 i 5 wtyczki lusterka maja wychodzić po 2 przewody ?

Ok

Czy mogę pominąć przekaznik i plus podpiąć tak jak w przedlifcie. Dodam ze mam start stop, ale jest wylaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przewody 0,35 czy 0,5 maja być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam instalacja położona tylko problem z przekaznikiem , jak podlaczyc przewody .przesyłam zdjecia

1B 86 - masa brazowy przewód
2B 85 - biało/czarny przewód mostkujemy go do bezpiecznika SC3 w duzej puszcze kolor czarny  - skąd ten przewod? W gnieździe przekaznika nie ma żadnych przewodów?
3B 30 - zasilanie +12V  - z bezpieczników po zapłonie czy stale?
5B 87 - zasilanie PIN 1 , 8 PINOWA wtyka w lusterku

Edit

Poradzilem sobie, wszystko wykonalem wedlug rozpiski (musialem sie doksztalcic)

Tylko mam maly problem.  Mimo ze pin 3 podlaczylem do pinu 17 gateway,  po wbicu wstecznego lustro nie rozjasnia sie. Sprawdzilem napiecie na pinie trzecim (po włączeniu wstecznego) I nie ma zadnego.. Gdzie jest problem? Instalacje sprawdzalem 2 razy.

prosze o rady, pomoc

Pozdrawiam 

I

 

 

20200712_171001.jpg

20200711_164823.jpg

 

20200715_192900.jpg

Edytowane przez baxy
uzupełnienie opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 12:37, baxy napisał:

Witam instalacja położona tylko problem z przekaznikiem , jak podlaczyc przewody .przesyłam zdjecia

I co udało Ci się wszystko podłączyć i działa jak należy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 14:42, joker13 napisał:

I co udało Ci się wszystko podłączyć i działa jak należy? 

tak, wszystko jest dobrze opisane, tylko trzeba się  dobrze wczytać i ewentualnie podksztalcic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze pytanie odnośnie pinów:

000 979 135 E 1 PIN do bezpiecznika
000 979 227 E 1 PIN do bezpiecznika

Ten drugi z końcówką 227 idzie od przekaźnika do zacisku 30. Ale od czego jest ten pierwszy z końcówką 135?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2015 o 09:11, wrclaguna napisał:

PIN 6 - oświetlenie wnętrza (wtyczka 8-pinowa, pin 6)

Podpowiecie jaki jest numer pinu do tej wtyczki? Miejsce na 6-ty pin mam puste i nie mogę połączyć lusterka z oświetleniem wnętrza. 

IMG_20200809_162816.jpg

Edytowane przez joker13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wrclaguna napisał:

000 979 009

Dzięki wielkie!

 

W dniu 16.08.2015 o 09:11, wrclaguna napisał:


PIN 1 zasilanie do przekażnika ( niebieska wtyka B )
numer 5B

PIN 2 masa ( łapiemy w podsufitce np. od czujnik deszczu kolor brąz )
PIN 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu (17-pinowa wtyka w module Komfortu, pin 14) [ewentualnie: Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 17)


PIN 6 - oświetlenie wnętrza LAMPKA (wtyczka 8-pinowa, PIN 6)

Koledzy mam pytanie, omyłkowo w powyższych połączeniach użyłem kabla 0,35mm i teraz pytanie czy może tak zostać czy zmieniać na 0,5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, joker13 napisał:

Dzięki wielkie!

 

Koledzy mam pytanie, omyłkowo w powyższych połączeniach użyłem kabla 0,35mm i teraz pytanie czy może tak zostać czy zmieniać na 0,5mm?

Moze tak zostac.

wrclaguna  jak sie z Tobą mozna skontaktowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy moze ktos potwierdzic czy PIN3 z lusterka jest podlaczony do sygnalu biegu wstecznego z bagaznika (kabel bialo/czarny)? Mam juz ten kabel pociagniety do kamery cofania (manualna skrzynia biegow) i jezeli to jest to samo to nie bede musial rozbierac schowka albo jeszcze raz kabla ciagnac (niestety nie wiem ktory to PIN# jest lub numer modulu).

reverses.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem te schematy i podłączyłem PIN 1 lusterka pod zasilanie homelink PIN 5 - kabel czarno biały. PIN 2 masa do masy w lampce podsufitki i PIN 6 do PIN 6 też w lampce. Nie mam systemu start stop i wydało mi się bez sensu ciągnąć kable do przekaźnika a przekaźnik pod bezpiecznik. Homelink jest podłączony pod ten sam bezpiecznik co idzie do przekaźnika i prąd ma tylko po zapłonie. Jak myślicie może tak być? Wszystko działa, jedynie kabel co idzie do homelink jest trochę cienki, chyba 0,35 da radę uciągnąć obie rzeczy? Homelink nie używam więc prąd bierze jak mi się wydaje tylko do podświetlenia przycisków to dodatkowe lusterko powinno uciągnąć na tej żyłce 0,35. Dobry jest mój tok rozumowania bo nie jestem elektrykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pin 17 do interfejsu diagnostycznego i po wbiciu wstecznego lusterko się nie rozjaśnia. Kabel trzeba chyba prowadzić do modułu komfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...