Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check/ zbyt uboga mieszanka- PomocY


PrzemoS4

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam kłopot, po całej mojej akcji naprawczej silnika- (co niektórzy z was wiedza o co chodzi...) , wkoncu wyregulowalem lpg i po przejechaniu dosłownie 100km wywaliło mi błąd na desce rozdzielczej, pojechałem do gazownika- okazało sie ze mieszanka zbyt uboga.

Zwiększyli cisnienie na redaktorze, pojezdzilem 1 dzien i powtórka.

Powrót do gaziarza - ustawili autokorekte mapy i jeden dzien i powtórka znów wywala chcek...

Błąd zawsze mi wywala tylko przy niskich obrotach jak stoję np do świateł lub w korku na wolnych obrotach,ogólnie zauważyłem ze obroty są deczko niższe niz w momencie kiedy błędu jeszcze nie ma na desce rozdzielczej..

Eska nie traci na mocy i normalnie jeździ...

Przedwczoraj pojechałem do gościa który ogarnia chipy,liczniki itp i padło podejrzenie na sondę, ten sam błąd po podłączeniu jak u gościa od gazu.

Zastanawiałem sie nad tym ze jakiś czas temu miałem wywalone jedna z sad która waliła mi błąd i tam gośc wykasowal mi błąd i powiedział ze mam pojeździć na PB .

Ku mojemu zdziwieniu dzis błąd wywaliło ponownie...a sonda która była podejrzana rownież została wywalona...

Jutro jade do ASO ...ale wole i was podpytac bo powoli tracę cierpliwość i nerwy...

Na świecach mam przejechane 3tys km...

Początkowo obwinianiem ze lpg złe wyregulowane ale po odczytaniu autokorekty mapy itp gaz jest ustawiony na cacy..

Zrobiłem próbę i pojezdzilem na benzynie a błąd jak sie pojawiał na lpg to na pb rownież...

Podpowiedzi miłe widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sondami to wiecznie problemy.

Ja miałem notorycznie problem z za bogatą mieszanką. I nikt mi nie potrafił pomóc. Ciągle błąd sondy, a były niby ok.

Teraz jak mam wyłączone sondy diagnostyczne to przestał ten problem występować jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sondami to wiecznie problemy.

Ja miałem notorycznie problem z za bogatą mieszanką. I nikt mi nie potrafił pomóc. Ciągle błąd sondy, a były niby ok.

Teraz jak mam wyłączone sondy diagnostyczne to przestał ten problem występować jak narazie.

Kamil, ja tez je wyłączyłem

Robiłem to tam gdzie ty w rybniku a kłopot dalej sie pojawia, dzis jade kolejny raz podpiąć auto i zobaczyć jakim błędem sie pochwali

2py9bfb.jpg

Wyskoczyło takie ustrojstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17536 - miałem ten sam błąd. Wyskakiwał zawsze razem z błędem sondy przed katem (nie pamiętam numeru) ale chodziło o za słaby sygnał z pierwszej sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze u mnie to wywala nawet po usunięciu sond....

Najgorsze ze dzwoniłem do Tomka który to robił , jak u ciebie i od wczoraj maja urlop..cały tydzien ,także w robocie beda dopiero w kolejny piątek..jakaś masakra .

Mam wykasowaniu błąd dzis w ASO, zerknięcie na przewody i dolot powietrza ale za gorące było wszystko zeby grzebać...

Najlepiej jakby auto pare godzin postalo zeby moznabylo ręce wsadzić i pogrzebać...

Mam pojeździć i zobaczymy czy sie zapali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tomek wyłączył nam tylko sondy diagnostyczne, a pierwsze sondy zaraz za kolektorem nadal działają. Więc jeśli ta sonda daje błąd, to i tak wyskoczy check. Sprawdź szczelność układu dolotowego i wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sond to nawet padająca sonda może nie wywalić checka. To raczej wygląda na nieszczelność, Przemkowi poradziłem co jak sprawdzić ;-) trochę mechaniki ruszy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sond to nawet padająca sonda może nie wywalić checka. To raczej wygląda na nieszczelność, Przemkowi poradziłem co jak sprawdzić ;-) trochę mechaniki ruszy :-P

to zapodaj też cenne rady na forum, może komuś jeszcze się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dzis pojezdzilemmtroszke tylko i błędu nie ma... Czasu niestety nie miałem zeby sprawdzic to o czym mi Darek wczoraj mówił...

Sam już nie wiem, moze wczoraj w ASO ręka Łukasza jakoś zadziałała na eske :) :) :)

Heh...jeżdzę drugi dzien na benzynie, zobaczymy za kilka dni,jak sie nic nie bedzie palić to zrobię znów próbę na lpg i ostatecznie bedzie wiadomo

A układ dolotowy i tak przy okazji trzeba przejrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nasze kolektory są małym momentem dokręcone. Z czasem lubią się poluzować i powstaje nieszczelność ;-) Dla przykładu niektóre śrubki w swoim mogłem ręką wykręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku tylko Przemo miał wszystko niedawno składane, jeśli okazałaby się że tam się poluzowało to ładnie bym podziękował ASO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz info jak sobie poradziłeś z błędami sond ?

Ćwiczę ten sam problem z 4.2 w A8 i nic nie wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...