Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inny 1.8T jako dawca części dla ANB?


xacax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W aktualnym silniku pada mi turbina, łańcuszek rozrządu powoli zaczyna się dawać sygnały, że zbrzydła mu praca w aktualnym otoczeniu. Mam możliwość ściagnąć sobie z niemiec jakiś dobry silnik z rozbitka, na dawcę. Problemem jest to, że ANB w rozsądnym stanie praktycznie się nie trafia.

Wiem, że poszczególne warianty 1.8t różniły sie mniej lub bardziej od siebie, jednak jestem w tym temacie kompletnie zielony.

Czy jakiś inny motor podpasuje na dawce części P&P (chociaż ich większej polowy) dla ANB?

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.

-------edit-------

Z informacji wykopanych przeze mnie w necie wynikałoby, ze ANB jest konstrukcją bliską APU. Dobre założenie, czy jednak są jakieś większd różnice?

Edytowane przez xacax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre -apu nie posiada egr i oczywiście wszystkiego co do niego idzie wiec tylko jest ten "problem" reszta z tego z pamiętam tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem u siebie silnik z ANB na AEB. Zostawiłem całą wiązkę z ANB oraz kolektor dolotowy z przepustnicą, wtryskami paliwa i turbo. Wyrzuciłem cały EGR i go zaślepiłem. Silnik chodzi normalnie, nie wyświetla mi żadnego błędu, chociaż w komputerze na pewno jakiś będzie przez wycięty EGR.

Co do łańcuszka została mi cała głowica z wałkami rozrządu, łańcuszkiem i napinaczem z ANB, jeżeli chcesz to mogę Ci ją sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Kompatybilność APU mnie cieszy, chyba nieco lepiej je odnaleźć, chociażby z passata.
Podpowiedzcie mi jeszcze proszę, jak to jest z kompatybilnością wałków, napinaczy, ogólnie z całą konstrukcją nieszczęsnego łańcuszka. Z tego co udało mi się wyłuskać, były dwa rodzaje. ANB/APU/AWT są kompatybilne, dobrze myślę? Które z innych wersji 1.8t, miały ten sam typ co ANB?

@Ludi77: dzięki za propozycje. Przyznam, że bardziej jestem nastawiony na zakup drugiego motoru, zawsze trochę wiecej żelastwa na ewentualną podmiankę. Gdybym nie znalazł - nie omieszkam się odezwać.

Edytowane przez xacax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...