Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywala plyn wspomagania przez zbiorniczek


Czarny0310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...Moj problem z Audi a4 b6 1.8t przedstawia sie nastepujaco.Maglownica po regeneracji,pompa wspomagajia zmieniona.Zalalem plynem Febi zielonym i przez 10 minut tylo cudownie.Po chwili zaczelo wywalac mi plyn przez zbiorniczek!!!Co jest grane???!!!Juz nie mam cierpliwosci do tego samochodu!!!Pomożecie???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy w korku masz uszczelkę! :)

Edytowane przez beny2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plynu nalalem wystarczajaco pomiedzy max a minimum...a wszystko jest tak jak by sie gotowalo.W co do odpowietrzenia to jak to zrobic w polowych warunkach???:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam: podnieść przód do góry tak żeby koła nie stykały się z ziemią. Obrócić kilka razy kierownicą z jednego krańcowego położenia do drugiego. Oczywiście przy włączonym silniku i odkręconym korku od zbiorniczka.

Edytowane przez marasekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze plyn?Na korku mam napisane ONLY MINETAL G002000 a ja wlalem G004000 Syntetyk,czy to moze byc przyczyna miedzy innymi?Pomóżcie. ..

Aa to tak to odpowietrzalem i bylo fajnie,Zgasilem auto poszedlem po kobite i mowie ubieraj sie matka jedziem do markieta;P...Wsiadamy do autka a tu zaczelo tak zezic ze szok.Podnioslem maske a tam wszystko zalane,odkrecilem korek a tam tak jak by sie gotowalo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn może być powodem. Najlepiej lać taki jaki jest przewidziany. Inaczej możesz uszkodzić dodatkowo pompę lub maglownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie już nie produkują minerała tylko syntetyk i nie powinno mieć to znaczenia, chyba że kupisz SWAG z odpowiednią specyfikacją!

A przed wymiana płukałeś cały układ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plukalem gdyz jak wyjalem magiel to caly plyn wylecial.Do ukladu weszlo mi ok 700 ml plynu...

Pol roku temu rozszczelnila sie maglownica,zrobili mi ja zamontowalem sobie ja sam zalalem plynem Febi G004000 i bylo jakis czas ok.Teraz podobna sytuacja i na gwarancji powoedzieli ze mieli wadliwe materialy i ja naprawili zekomo na tiptop...Zrobilem dokladnie na wczesniej tylko ze teraz ten plyn bulgocze,wywala go przez zbiorniczek i wspomaganie rzezi...Jeszcze naczytalem sie cos o jakoms sitku w zbiorniczku ale nie wiem jak to sprawdzic.Patrzylem tam ale wydaje mi sie ze siedzi dobrze ale tylko mi sie wydaje...Juz mi rece opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem ale nie z płynem tylko najprawdopodobniej z maglownicą, bo jeżeli po wymianie przez jakiś czas było dobrze to co mogło się zmienić z płynem!? :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgocze, bo układ zapowietrzony i wydostają się pęcherzyki powietrza!

Gdzieś dostaje lewe powietrze i nie wykluczone, że albo maglownica rozszczelniona bądź pompa wspomagania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompie nie widze zadnych sladow wycieku wiec moze jest tak jak mowisz co mnie bardzo przeraza:(...A czy zmienilo by cos by ten plyn na mineralny zmienic???Chytam sie juz brzytwy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć!

ODPOWIETRZANIE UKŁADU WSPOMAGANIA 012.gif

Silnik można uruchomić wtedy, gdy poziom oleju w zbiorniku wspomagania przestanie się obniżać. Podnieść i ustawić na podstawkach przód samochodu. Obracać kołem kierownicy w prawo i lewo, aż do oparcia się o ogranicznik obrotu. Ruchy kierownicą wypychają powietrze z układu. Kołem kierownicy obracać niezbyt mocno. Wystarczy, ze tłok dotyka z obu stron do ograniczników.
Obserwować poziom oleju w zbiorniku. Jeżeli poziom się obniża, należy dolać oleju do kreski oznaczonej jako MAX. Odpowietrzenie zakończyć gdy w krańcowych położeniach układu kierowniczego w wypływającym oleju nie pojawiają się pęcherze powietrza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ok 18 bedzie moj znajomy to udostepni mi garaz i moze cos zadzialam...wielkie dzieki...jak cos tojeszcze sie pojawie i dam odpowiedz na ten problem...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zbiorniczka idzie plyn do pompy.Pompa podaje na maglownice i magiel do zbiorniczka...To teraz pytanie:Obstawiasz pompe skoro obieg jest???...pytanie twraz z innej beczki;W zbiorniczku jest sitko o ktorym mowi duzo osob,ale raczej ono nie ma nic do tego co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po regeneracji magla mocno pienil się płyn, dużo pęcherzyków było i okazało się że winna była pompa choć miała może z pół roku. Kupiłem uzywke oryginalna za śmieszne 80 zł i chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak sprawe rozwiazala wymiana zbiorniczka...to byla ostatnia rzecz ktorej bym sie spodziewal ale juz jest wszystko w porządku. ..Dziekuje za wspólne główkowanie i życzę powodzenia...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...