Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mrugają światła i całe oświetlenie, co może to powodować?


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio zmieniałem żarówkę podświetlenia tablicy i zauważyłem, że gdy mam zgaszony silnik ale włączone światła pozycyjne czasami mruga mi całe oświetlenie w aucie, jednym słowem wszystko co się świeci - postojówki, podświetlenie rej i wszystkie lampki i deska rozdzielcza wewnątrz. Świecą, świecą nagle "pyk" gasną na sekundę i znowu świecą i tak co parę sekund gasną i znowu się zapalają. Dodam jeszcze, że miałem otwarte drzwi i był ten dźwięk że nie wyłączyłem świateł i w momencie jak wszystko gasło to dźwięk też na chwile milkł. Nagrałem krótkie filmiki wewnątrz i na zewnątrz, bo ciężko jest mi wytłumaczyć problem. Czy to może być coś z włącznikiem świateł? Z góry dzięki za pomoc :)

1.

2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos mrugajacych świateł jak w temacie. Na biegu jałowym delikatnie ale widać mrugaja światła oświetlenia kabiny, nie zwróciłem uwagi na światła zewnętrzne. I przy tym problemie zaczęła tak jak by popiskiwac rolka, a może to nie rolka tylko alternator? Miał ktoś coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były winne przepalone diody na włączniku świateł. Dziwne ale miało to związek po wymianie było OK. Sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zakładam nowego tematu, od wczoraj zauważyłem u mnie problem z podświetleniem przycisków, pokrętła od świateł i radia. Wszystko sobie mruga w kabinie... Poniżej zamieszczam filmik jak to wygląda:

https://youtu.be/0JM4tx5IruE



Problem rozwiązany - trzeba było przytrzymać przycisk "+" na zegarach

Edytowane przez dam18t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były winne przepalone diody na włączniku świateł. Dziwne ale miało to związek po wymianie było OK. Sprawdź

Właśnie mam przepalone podświetlenie "pozycyjnych" na włączniku! A druga sprawa z tym włącznikiem jest taka że jak przekrece zaplon a włącznik jest na "0" to ksenony i tak już sie włączają i palą sie caly czas albo po paru km zgasną ale jak tylko docisne pokrętło, gasną, tak jakby jakis kabelek nie łączył czy cos :D Jak poradziłeś sobie z tymi spalonymi diodami, wymiana całego włącznika??

Edytowane przez tom5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy kolega poradził sobie już z tym problemem? Mam podobny przypadek :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2016 o 22:37, Gandzior napisał:

Witam . Czy kolega poradził sobie już z tym problemem? Mam podobny przypadek :-(

W koncu zabralem sie za ten temat. Po podlaczeniu kompa pokazal sie blad wlacznika swiatel. Stwierdzilem ze wlacznik i tak juz swiruje bo wlacza swiatla kiedy chce i kupilem nowy, zamiennik TOPRAN. Firma moze nie wysoka polka ale wyboru nie było, jedynie febi 2x drozszy i ASO za 480zl. Po zalozeniu wszystkie problemy zniknely, wlacznie ze swirującymi swiatlami, coming leaving home i mruganiem oswietlenia.

 

\EDIT: 04.01.2018

Włącznik TOPRAN za 80zł działa już półtorej roku także warto - polecam

Edytowane przez tom5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...