Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn do układu wspomagania ?


wgrxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jaki jest zalecany płyn do układu wspomagania? czerwony? zielony? jakiej produkcji?
jak kupiłem furę był jakiś taki ch... wie jaki, śmierdział bardzo ostro jak płyn hamulcowy, był prawie przezroczysty
wlałem czerwony Hipol ATF (II D - dokładne oznaczenie na butelce) podobno nadaje się do układów hydraulicznych,
ktoś mi jednak podpowiedział ze w audi powinien być zielony...
przez to wszystko chyba mi się układ rozszczelnia, miałem wycieki z maglownicy??? jak kupiłem auto,
i do tej pory jest to samo, nie wiem czy ktoś nalał byle jakiego SZITU żeby tylko coś było czy żeby był gęściejszy i maskował wycieki?

proszę jednak o opinię jakie polecacie płyny do wspomagania do A4 `95 1,9 TDi
pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to rowniez zielony plyn ma byc, ja do swojej niunki zakupilem zielony plyn Febi,w sklepie motoryzacyjnym facet mi dobral z katalogu jaki ma byc plyn do danego auta.Zaplaciłem cos ok 20 blach za 1literek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febi 6162 zielony, mineralny. Koszt w sklepie za 19zł. za litr. :good:[br]Dopisany: 04 Listopad 2008, 11:56_________________________________________________A jak kupujecie w ASO to jest ten sam olej tylko naklejka nie Febi a VW,Audi,Skoda i jest dwa razy droższy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest taki sam jak w ASO.

Ten Febi co napisałeś jest mineralny a w ASO mineralny był G002000 ale juz go nie robią i został zastąpiony G004000 a to syntetyk.

Osobiście wymieniłem na G004000 z ASO i wspomaganie lżej chodzi i pompa nawet nie mruknie nawet przy max. skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupujecie w ASO to jest ten sam olej tylko naklejka nie Febi a VW,Audi,Skoda i jest dwa razy droższy :wallbash

Nie jest to samo oryginalny olej jest gęściejszy ponadto olej Febi po wlaniu i pracy układu wspomagania zmienia kolor na bursztynowy natomiast oryginał nie zmienia koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony ma być ,ostatnio kupywałem w aso audi ori zielony płyn do wspomagania 1 litr 50 zł :wallbash:

Ja płaciłem na allegro 36 zł :wink4:

w ASO to jest ten sam olej tylko naklejka nie Febi a VW,Audi,Skoda i jest dwa razy droższy :wallbash:

Myliszz sie !!

Akurat miałem kiedyś awarię węża od pompy wspomagania ...miałem litr Oryginału i poźniej waliłem Febi .. Febi był strasznie żadki ..bez porównania z Oryginałem ..który był prawdziwie zilony i gęsty .

Nie to , że miałem lipny płyn Febi ...bo przepuściłem wtedy przez swoje ręce ponad 3 buteki tego płynu i każdy był taki sam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tylko po jednym Ci się co nie co może rozszczelnić a po innym nie a różnica w cenie 20 zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec końcem, co proponujecie?????????????

Oryginał albo bardzo zbliżony Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec końcem, co proponujecie?????????????

Oryginał albo bardzo zbliżony Febi.

Na pewno wybór tylko pomiędzy tymi 2 pozycjami i nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem oryginał zielony ale w salonie Skody. Na butli są loga Audi VW Skody i Seata zapłaciłem za litr 37zł.

Biorąc pod uwagę koszty wysyłki w sklepach internetowych to nie przepłaciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam LHM z ASO Citroen

jest o wiele lepszy od ori płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeżeli mogę się wtrącić i zapytać co ile wymienia się olej w układzie wspomagania, odkąd kupiłem a4 to prawie 3 lata nie wymieniałem tego płynu a kolor przypomina taki lekko brunatny lub taki ciemny zielony ale to nie taki zielony do tej pory nic nie cieknie wszystko ok czy mam wymieniać czy nie czy jak się wymieni to się nic nie rozszczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...