Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przedniej szyby


Czaki89

Szyba przednia czołowa  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka szybe czołową wybrać

    • Fuyao , 400zł
    • Nord Glass,460-500zł
    • Sekurit Saint Gobain,650zł
    • Guardian, 650zł


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, parę dni temu po odprysku z kamienia pękła mi szyba czołowa.. korzystając z okazji wymiany postanowiłem zakupić pod rezanie szybe pod sensor deszczu. Po zrobieniu rozeznania co do cen z montażem powstała taka lista propozycji.

Fuyao , 400
Guardian, 650
Sekurit Saint Gobain,650
Nord Glass,460-500

prosze o porady..i udział w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy inwestować w 12 letnie auto droższą szybę, jak poleci kamień to chyba jaka by nie była szyba to bd odprysk..pasuje się na coś zdecydować i wymienić już w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te najtańsze jak nordglass maja często zniekształcenia patrząc pod kątem, do tego są tak miękkie ze rysują się od patrzenia, trochę kurzu, pojedziesz wycieraczka po szybie i same rysy, w zimę od skrobaczki to samo

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Guardian i nie polecam. Widać każdą rysę po skrobaczce...

A Pillingtona nie bierzesz pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie... ojciec ma w swojej a4 przednią szybe Fuyao,była zamontowana już jak kupił auto.,w sumie nie widać różnicyi nic tam sie złego nie dzieje. Czy najlepsza musi być akurat najdroższa? jak palnie kamień itp to wszystkie pękną albo odprysną .. A później bd szkoda te 200zł wiecej.


Mogłem od razu pominąć sekurita, inne marki miały by więcej szans :grin: w sumie nic ta ankieta mi nie daje :facepalm: . zawsze marka wybierana na pierwszy montaż bd górą. :glupek2:

Edytowane przez Czaki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz taką, na jaką Cię stać. Znam wiele osób, które są zadowolone z NordGlass, który podobno się poprawił jakościowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się właśnie ku firmie nord glass.. gdzie lepiej zakładać,w firmowym salonie czy gdzieś indziej.?

Np dzwoniłem do jednego z warsztatów w Rze i gość powiedział że zakłada praktycznie Tylko Fuyao i ponoć nikt nie narzeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nord glassy sa do d..... . Wymieniłem szybe na Nord glassa 2 lata temu (nie zastanawiając się nad producentem bo przeież szyba to szyba)i już mnie irytuje tyle jest drobnych rysek. Powoduje to że zastanawiam sie znowu nad wymiana na lepszą szybę.

Edytowane przez Rederyk78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem jak się trafi. Wymieniałem pękniętą szybę na Sekurita i miała na wysokości oczu kierowcy pionową aberrację przez całą szybę, tak że po dłuższej jeździe rzygac się chciało. Wymienili na gwarancji, egzemplarz z roku wcześniej specjalnie i co? Aberracja jest tylko w inym miejscu. Olałem temat, nie będę szyby wycinał 50 razy. Jak masz możliwość, co jest raczej rzadkością, to raczej bardziej niż markę szyby dokładnie obejrzyj czy szyba nie ma żadnych mankamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje ze to wszystko zalezy jak sie trafi. A szybe napewno przed zalozeniem bd chcial dobrze pooglądać. I mam nadzieje ze w koncu kupie i bd zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na co wymienić szybę czołową. Mam możliwość w NORDGLASSIE za 470zł lub w innym zakładzie za 450zł szyby VARIANT (czy jakoś tak). Ktoś wie coś więcej o tych szybach? Bo raczej szukanie ori używki mija się z celem (będzie pewnie zużyta mocno). Auto Audi A4 B6 2003r.

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa czytaj trochę forum lub użyj szukajki.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/331384-szyba-czolowa-a4-b6/

Czytałem kolego ten temat i nie ma tam nic o szybie VARIANT, dlatego założyłem nowy temat. A Twój post oczywiście jak zwykle nic nie wnosi ciekawego do wątku.

Kolego NITROO, nie mam możliwości wyboru szyby FUYAO. Podzwonię jeszcze po serwisach, zobaczę czy mają inne szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Czaki89 wymieniał szybe odrazu pod czujnik swiatła właśnie z Nordglasa coś wyszło chyba mu 460 z montażem .. coś w swoim wątku ma wpisane chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czytałem kolego ten temat i nie ma tam nic o szybie VARIANT

Trzeba było pisać w tamtym a nie zakładać nowy temat.

A potem się dziwią że nic nie można znaleźć bo milion takich samych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam do wyboru PILKINGTONa za 580zł i SEKURIT SAINT GOBAIN za 610zł. Warto dopłacać do SEKURITa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...