Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przedniej szyby


Czaki89

Szyba przednia czołowa  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka szybe czołową wybrać

    • Fuyao , 400zł
    • Nord Glass,460-500zł
    • Sekurit Saint Gobain,650zł
    • Guardian, 650zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś panowie którzy koszą trawę wokół mojego bloku sprawili mi niemiłą niespodziankę i zbili szybę karoseryjną od strony kierowcy.

Czy lepiej kupić szybę na allegro niż cackać się z zamiennikami ???? Mam audi a4 b6 avant (kombi) 2004 130 km . I czy wymiana takiej szyby jest ciężka?? Błagam pomóżcie bo jestem totalnym laikiem . Wypatrzylem cos takiego na allegro tylko ze to jest 2003 i nie wiem czy bedzie pasowac i wgl tam byl jakis kabelek od tych paskow na szybkie ktore bodajze podgrzewaja szybe . POMOCYY !!!! http://allegro.pl/audi-a4-b6-kombi-szyba-karoseryjna-lewa-prawa-03r-i5239383560.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem co Ty,tyle,że w a6 c5 avant(też kosili trawę) :( .Dzwoniłem do gościa,który zajmuje się szybami i lipa.Nowa szyba 1200 zł.Polecił kupić ori używaną i tak też zrobiłem.Koszt używki 70 zł + 50 zł demontaż starej i montaż nowej :) Zwróć uwagę na stan uszczelki wokół szyby-często przy demontażu zdarza się,że jest pokaleczona-poobrywana.I jeżeli masz u siebie grzaną to oczywiście szukaj grzanej(z tym właśnie kabelkiem)Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko nie jestem pewien czy jak kupie np. 2003 rocznik a ja mam 2004 to bedzie wizualnie to samo. Te takie mini druciki na szybie to jest system podgrzewania szyby ?? faktycznie tam jakis drucik do tego szedł , myslisz ze w serwisie ktory zajmuje sie wymianą szyb poskładają to tak aby wszystko grało jak wczesniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pół roku temu wymieniałem szybę, z racji tego że najbliżej był NordGlass to tak padło.

Czytałem opinie że lipa itd, ale jak do tej pory nie widzę żadnych skaz, a do tego cena nieco ponad 300zł jak dobrze pamiętam, kasa na pewno nie wywalona w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zakładając nowego tematu .

Mam pełno mikro odprysków na szybie i chce ją wymienić kupić nowiutką nie ori czy kupić używke ori ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważajcie na pilkington-a ,u mnie po zamontowaniu widać dolne nawiewy :facepalm: ,za wąski dolny pas,co do samej szyby jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam do wyboru PILKINGTONa za 580zł i SEKURIT SAINT GOBAIN za 610zł. Warto dopłacać do SEKURITa?

w tym roku zmienilem szybę w b5fl i też miałem do wyboru pilkintona i sekurita, wziolem sekurita choć byl troche droższy i jest naprawdę super. polecam.

choć gosc który mi ją montował twierdził że jakość jest podobna z pilkintonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz sekurita, w koncu robiony u nas w polsce :) niedaleko mnie :)

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w firmie Autofenix w Kielcach. Mają tez filię w Radomiu. Zapłaciłem z klejem szybkowiążącym 380 zł z wymianą. Sprzedają szyby z chin, oczywiście mają też w swojej ofercie Pilkingtony, Sekurity i inne ale podobno Audi w ASO też ma te chińskie w swojej ofercie, są to szyby posiadające wszystkie europejskie atesty. Jak na razie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w firmie Autofenix w Kielcach. Mają tez filię w Radomiu. Zapłaciłem z klejem szybkowiążącym 380 zł z wymianą. Sprzedają szyby z chin, oczywiście mają też w swojej ofercie Pilkingtony, Sekurity i inne ale podobno Audi w ASO też ma te chińskie w swojej ofercie, są to szyby posiadające wszystkie europejskie atesty. Jak na razie polecam.

Co do chińskich szyb to przyznam, że wcześniej byłem uprzedzony. Wymieniałem w ramach AC po przygodzie z kamieniem we wskazanym przez ubezpieczyciela warsztacie i wyszło małe nieporozumienie bo wstawiono mi Fuyao (Fuyao Glass Group Industries) zamiast Pilkingtona. Po małej awanturze przystałem na ten wariant (sprawdzając w necie, że te szyby rzeczywiście są wstawiane na pierwszy montaż do min. Audi, Porsche a sama firma jest bodajże trzecim producentem szyb na świecie) zgłaszając swoje uwagi w protokole odbioru. Gwarancja na szybę obejmowała 24 miesiące, jeżdżę już trzy lata i jest ok. W nocy, w deszczu, w zimie - bez zarzutu. Wiec w odróżnieniu od chińskich opon - szyby mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie jestem po wymianie szyby w swoim malyszu jak zwykle nie obeszło sie bez komplikacji zamowilem szybe bez senora deszczu tłumaczylem ze mam w lusterku czujnik zmierzchu przyjechalem na wymiane a tu zonk wycieli szybe przyszlo do wklejania a facet mowi ze nie powiedzialem ze nie mam sensora i zamowili z seonsorem ale przykleił uchwyt z tej mojej starej ale caly sie zagotowałem zostalismy przy szybie pod sensor nie wiem jak to bedzie wygladac pewnie jak kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie jestem po wymianie szyby w swoim malyszu jak zwykle nie obeszło sie bez komplikacji zamowilem szybe bez senora deszczu tłumaczylem ze mam w lusterku czujnik zmierzchu przyjechalem na wymiane a tu zonk wycieli szybe przyszlo do wklejania a facet mowi ze nie powiedzialem ze nie mam sensora i zamowili z seonsorem ale przykleił uchwyt z tej mojej starej ale caly sie zagotowałem zostalismy przy szybie pod sensor nie wiem jak to bedzie wygladac pewnie jak kupa

Szybiarz widać fachura skoro nie wiedział że B6 fabrycznie były BEZ czujnika deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece opadaja


panowie mam pytanko nowa szyba wstawiona czy u was tez widac na dole otwory od nawiewu wzfluz czola szyby na desce czy to wina szyby taka wada nie zwrocilem uwagi jak powinno byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekurit saintt-gobain ale moze tak ma byc widac jak sie przyjże bliżej z daleko niezauwazalne to jest czy szyba ma dokladnie dolegac do deski przy czole czy ma byc minimalna spara na wentylacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...