Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przedniej szyby


Czaki89

Szyba przednia czołowa  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka szybe czołową wybrać

    • Fuyao , 400zł
    • Nord Glass,460-500zł
    • Sekurit Saint Gobain,650zł
    • Guardian, 650zł


Rekomendowane odpowiedzi

mi wstawili Pilkington-a ,też widać na dole nawiewy (nie jest to tak mocno widoczne ),ale słyszałem że była jakaś partia takich szyb,właśnie z taką wadą,niestety za późno to zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, pękła mi szyba gdy jechałem nad morze tak sama z siebie bo wokół mnie nie było żadnego auta z którego mógł walnąc kamyczek. Trochę tu poczytałem o szybach ale zauważyłem, ze niektóre a4 maja w prawym dolnym rogu "oczko na numer vin". Obecnie u mnie jest szyba która tego oczka nie ma. Pytanie czy były fabryczne szyby w a4 B6 bez oczka? Moja a4 to jedna z pierwszych jakie schodziły z taśmy produkcyjnej. Pierwsza rejestracja maj 2001 wiec produkcja pewnie końcówka 2000r.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak przebiega proces wymiany szyby przedniej?
Co trzeba zdemontować?
Słupki przednie to na pewno ale czy podsufitkę też trzeba demontować?
Od strony zewnętrznej całe podszybie i boczne listwy. Co z górną i dolną uszczelką? Będzie nowa czy będą przekładać?

Z racji, że nie ufam mechanikom wszelakiej maści, wolałbym sam zdemontować to co mogę zrobić "pod blokiem".  Mam złe doświadczenia z wymianą szyby przedniej w innym aucie i nie chcę ponownie się "bujać" z połamanymi plastykami -> boczne listwy szyby itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ktoś wie jak przebiega proces wymiany szyby przedniej?
Co trzeba zdemontować?
Słupki przednie to na pewno ale czy podsufitkę też trzeba demontować?
Od strony zewnętrznej całe podszybie i boczne listwy. Co z górną i dolną uszczelką? Będzie nowa czy będą przekładać?
Z racji, że nie ufam mechanikom wszelakiej maści, wolałbym sam zdemontować to co mogę zrobić "pod blokiem".  Mam złe doświadczenia z wymianą szyby przedniej w innym aucie i nie chcę ponownie się "bujać" z połamanymi plastykami -> boczne listwy szyby itd.


Ja już 3 krotnie wymieniałem szybę bo kamyczki się uwzięły na moje auto. Zawsze robiłem to w nordglass bo tak ubezpieczyciel mnie skierował. Nic nie musisz demontować bo szybę wycinają bez jakiejkolwiek ingerencji w tapicerkę ew trzeba rozpiąć kostkę do lusterka jak masz fotochrom. Z zewnątrz wycieraczki, listwy boczne i podszybie. W szybie nowej będziesz miał ta uszczelke między góra szyby a karoserią. Co do "oczka na vin" to ja org szybę miałem bez oczka a teraz chłopaki w nordglassie zamalowują to czarna farba i nie rzuca się to w oczy i dobrze wygląda


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie szyby. Miałem do wyboru poniższe firmy:

370zł Fuayo (montowane dla OEM)
460zł Sekurit (montowane dla OEM)
440zł z pasem / 400zł  bez pasa Pilkington
440zł z pasem / 400zł  bez pasa Nordglass
530zł  AGC

Wybrałem za 460zł szybkę Sekurit (taka też miałem w oryginale).

Podana cena zawiera koszt szyby wraz z montażem. Także jak ktoś z Wrocławia lub okolic to polecam. Szybko się uwinęli.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę zakładał nowego tematu a po uderzeniu kamieniem tuż nad maska pojawiła się rysa i ma już ponad 10cm :-/

Mam u siebie w mieście nordglass gdzie zaproponowano mi wymianę za 420zl (z pasem).

Jakie są opinie na tą chwilę tych szyb ?

Warto to wkładać ?

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎08‎.‎01‎.‎2018 o 09:10, boguc napisał:

Witam

Nie będę zakładał nowego tematu a po uderzeniu kamieniem tuż nad maska pojawiła się rysa i ma już ponad 10cm :-/

Mam u siebie w mieście nordglass gdzie zaproponowano mi wymianę za 420zl (z pasem).

Jakie są opinie na tą chwilę tych szyb ?

Warto to wkładać ?

Ja kolego mam wymieniana w przeciągu ostaniego roku 3 szybe przednia.Kamienie się na mnie uwzięły ... i wszystkie 3 mam nordglassa. Z moich spostrzezeń mogę Ci tylko powiedzieć tyle z lepiej trochę dopłacić i wybrać cos innego niż nordglass.Gdybym teraz miał wybierac to brałbym cos z Sekurita bądź Pilkingtona.

Edytowane przez Daniel85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 20:03, Daniel85 napisał:

Ja kolego mam wymieniana w przeciągu ostaniego roku 3 szybe przednia.Kamienie się na mnie uwzięły ... i wszystkie 3 mam nordglassa. Z moich spostrzezeń mogę Ci tylko powiedzieć tyle z lepiej trochę dopłacić i wybrać cos innego niż nordglass.Gdybym teraz miał wybierac to brałbym cos z Sekurita bądź Pilkingtona.

Zadzwoniłem dzisiaj do drugiej firmy co montuje szyby w moim mieście, między innymi dzięki Twojej odp.

 

Pilkington 420 , Sekurit 450.

Szyby dymione z pasem.

Bym się wje@#$ w Nordglass a w tej samej cenie jest Pilkington :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, boguc napisał:

Zadzwoniłem dzisiaj do drugiej firmy co montuje szyby w moim mieście, między innymi dzięki Twojej odp.

 

Pilkington 420 , Sekurit 450.

Szyby dymione z pasem.

Bym się wje@#$ w Nordglass a w tej samej cenie jest Pilkington :-D

Myśle ze będziesz zadowolony z wyboru. Nordglass jak dla mnie jest tandetny a to widać chociażby zima.Wystarczy poskrobać trochę szybe ze szronu i po kilku takich zabiegach mamy piękne porysowana szybe.Drażni to strasznie i gdyby to była pierwsza szyba to bym o tym tak nie pisał ale to już 3 sztuka i z kazda jedna jest taki motyw.Chyba sa za mikkie czy nie wiem jak to nazwac. Gdy dopadnie mnie kolejna przypadłość wymiany to biore albo Sekurita albo Pilkingtona.Pozdrawiam :wink: PS. Całkiem dobra cene wyhaczyłes za te szyby.Ja za Nordglassa płaciłem 450 zł :facepalm:

Edytowane przez Daniel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint-a mam juz 3 rok i nie jestem happy.

Jest strasznie miekki i szybko lapie ryski.

Doplacilem ok 100zl za niego ale nastepna bralbym tansza albo inna w tej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie jakiś czas temu dostałem kamieniem w krawędź dachu nad przednią szybą i po czasie pojawiła się tam ruda, więc oddałem auto do lakiernika. Lakiernik wyciął szybę i ładnie wymalował rant, ale mówił, że nie da rady wyciąć szyby w taki sposób, aby nie ucierpiała górna uszczelka i obecnie mam założoną szybę bez tej uszczelki. Czy ta uszczelka spełnia jakąś ważną rolę, czy tylko jest tam by szyba ładnie zgrywała się z dachem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś słaby fachowiec ,mi wycinali szybę i uszczelki nie uszkodzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy brak tej uszczelki może być powodem "czegoś złego"?? Bo teraz to już mam pozamiatane i samej uszczelki nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie ,np w skodach jej nie ma fabrycznie,jedynie syf się będzie zbierał i może jakiś szum się pojawić ale nie musi,nic więcej mi do głowy nie przychodzi ,pojeździsz to sam zobaczysz czy ta uszczelka jest tam potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...