Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujniki cofania, parkowania cichy sygnał


Lukasz b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :)

Dziwna sprawa dzieje się z moimi czujnikami cofania. Mianowicie podczas załączenia biegu wstecznego jest sygnał i niby wszystko ok z tym że gdy zbliżam się do jakiegoś elementu "pipczenie" jest bardzo ciche i jakby tylko z jednej strony głośnika (w kompie na maxa dałem głośność a mimo to gdy np: załączone jest radio praktycznie nie słychać tego pipczenia) dodam że samochód (audi a4 b8 2008 rok) miał robioną polerkę i po tym zabiegu zaczeła się ta dolegliwość (dodam że bezpośrednio po zrobieniu polerki był sygnał ciągły i wogle nie działały czujniki ale "samo się naprawioło z tym że jest cicho i dźwięk jakby z jednej strony) PROSZĘ O PORADY JAK TO NAPRAWIĆ ŻEBY BYŁO JAK WCZEŚNIEJ CZYLI GŁOŚNO I WYRAŹNIE !! ps. sygnał niedość że i tak jest cichy to po chwili pipczenia coraz mocniej się ścisza. :facepalm:

CZy może to być problem z masą ? (gdzie jest połączenie czujnikow z masą ?? może jakieś foto ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach car jest na maxa, kiedyś było na 3/4 głośności i było bardzo głośno teraz jest na maxa i lipa ;/ co to moze być ??

Edytowane przez Lukasz b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS w rękę i w adaptacjach jest ustawienie głośności brzęczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny objaw, też cichy dzwięk podczas cofania ale to tylko jak gra radio.

w ustawieniach car jest na maxa, kiedyś było na 3/4 głośności i było bardzo głośno teraz jest na maxa i lipa ;/ co to moze być ??

czy już wiesz co było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny objaw, też cichy dzwięk podczas cofania ale to tylko jak gra radio.

w ustawieniach car jest na maxa, kiedyś było na 3/4 głośności i było bardzo głośno teraz jest na maxa i lipa ;/ co to moze być ??

czy już wiesz co było nie tak?

niestety nie weim co jest nie tak jutro będę sprawdzać czy z tyłu są 2 czy jeden brzęczyk i ewentualnie czy oba działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniczek jest tylko jeden z prawej strony w słupku jak masz czujniki cofania tylko z tyłu. U mnie też bardzo cicho piszczy do tego stopnia że muszę radio wyciszać jak cofam a ustawione mam na max-a i modulacje i głośność. Czy w VCDS są jakieś ustawienia bo nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniczek jest tylko jeden z prawej strony w słupku jak masz czujniki cofania tylko z tyłu. U mnie też bardzo cicho piszczy do tego stopnia że muszę radio wyciszać jak cofam a ustawione mam na max-a i modulacje i głośność. Czy w VCDS są jakieś ustawienia bo nie znalazłem.

doszedłeś dlaczego te czujniki tak cicho piszczą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,odświeżę temat mam tą samą dolegliwość co Łukasz B,przednie czujniki działają bez zastrzeżeń,natomiast tylne cicho i też dźwięk słychać tylko z jednej strony(prawej).Jeszcze nie dawno wszystko działało jak należy.W ustawieniach car dźwięk ustawiony na maxa.Czy ktoś wie jak usunąć tą usterkę???Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...