Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC


MaxsteRR

Rekomendowane odpowiedzi

możesz bardziej opisać swap? na ory saniach? skrzynia została z c6 a wał? skracasz przedłużasz?

graty za wytrwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogłem wsadzić silnik z Lupo 3L :grin:

ale Lupo 3L to Ty szanuj! ;) to jest absolutnie fantastyczny woz - jak tankuje na wielkanoc to na wszelki wypadek skladam juz zyczenia bozonarodzeniowe bo nie wiem czy sie spotkamy na stacji ;)

No ja o tym wiem. :) Ale pojawiły się głosy, że wkładam 3,0TDI dla oszczędności :grin:

No tak ale jakbyś miał lać do 2.7 BT po większym koksie to na pewno nie było by to takie przyjemne tankowanie jak w 3.0 ON :wink:

Szacun za project na pewno bedę obserwował,po tym jak wsadziłeś 1.9 teraz to będzie zajebiaszcza rakieta :jerk::jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszyć sie, że buda od rs4 uratowana, a to jakie ma serce to sprawa drugorzędna :) czemu nikt niie hejtuje jak do mniejszych pojemności doszczepiali błotniki od rs4,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura,na pierwszych foto abstrakcja,jakaś. Absolutnie piekna.

Projekt 3.0tdi fajny pomysł. Też wolę tdi niż Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna kasta!! co do silnika tez wolalbym 2.7TT z racji kultowosci auta,ale jak to wlasciciel powiedzial nie ma problemu powrócic do orginalnosci wiec czemu nie poturlac sie troche mocnym dizlem,rzeczywiscie 3L a 1.9 to przepasc mocowo i akustycznie,mam dóch kolegów jeden w pejtonie drugi w c6 ma 3.0 i naprawde fajnie to brzmi,gdyby nie to ze smierdziuch nie powiedzialbym ze to dizel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moment jest kosmiczny, ciekaw jestem jak zniesie to napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moment jest kosmiczny, ciekaw jestem jak zniesie to napęd.

Skrzynia pewnie da radę, ale o wał i dyfer to się boję. :decayed:

Planujeż chip do tego?

Chip, zmiana pompy wysokiego ciśnienia, turbo z customowym, większym kołem kompresji itp itd. :)

możesz bardziej opisać swap? na ory saniach? skrzynia została z c6 a wał? skracasz przedłużasz?

graty za wytrwałość

Sanki zostają ori, łapy do skrzyni wyspawałem customowe, łapy silnika dobrane P&P z innych modeli, wał prawdopodobnie mam już dobrany ori, ale nie przymierzałem finalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryke sam ogarniasz?

Jeszcze się za to nie zabrałem, bo ciągle szukam sterownika i wiązki, ale taki mam zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym takie 3.0d w mojej b6tce :kox:

Da się zrobić. I to nieco łatwiej, bo odpada dorabianie łap pod skrzynię 3,0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...