Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP z 3.0Q na 1.8 T 225KM


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co powiecie o zmiany silnika z 3.0 ASN ma 1.8 T 225KM z TT ,ktoś się orientuje jak z kosztami??

Ktoś to ogarnia na pomorzu?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czemu akurat z TT?

2. wiesz jaka jest różnica w silniku 1.8T montowanym w A4 i TT (pomijam moc, osprzęt itp.)...?

3. jaki jest powód takich planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie też coś takiego ciekawi tylko ja bardziej myślałem o BEX-sie napewno był by sporo łatwiejszy do montażu ponieważ był robiony pod a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czemu akurat z TT?

2. wiesz jaka jest różnica w silniku 1.8T montowanym w A4 i TT (pomijam moc, osprzęt itp.)...?

3. jaki jest powód takich planów?

1. Słyszałem tylko że jest lepszy od tego co był montowany w B6

2.Nie mam pojęcia,jeszcze się nie zagłębiałem w temat,dlatego pytam na forum.

3.Chcę zmienić na coś mocniejszego,na turbinie. - macie jakąś inną alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ,a co powiecie o wstawieniu silnika 4.2 ???

Jaki silnik najlepiej wstawić ,z jakim oznaczeniem szukać.Jest ktoś na pomorzu który zajmie się przekładka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 Bit jeśli chodzi o modyfikacje będzie najlepszy, jak tani w użytkowaniu to 1.8T innych bym nie rozważał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 Bit jeśli chodzi o modyfikacje będzie najlepszy, jak tani w użytkowaniu to 1.8T innych bym nie rozważał :)

Mam u siebie w D3 4.2 MPI i co do tego silnika jestem przekonany w 100 procentach, i myślę nad swapem coraz bardziej pod ten silnik.

Zdrowe 2.7 BIT ciężko będzie znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku praktycznie trzeba by bylo wymienic wszystko aby buda zostaje oczywiscie jesli mowimy o robocie dla siebie a nie aby zeby komus opchnac

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej poszukać gotowca bo cena przekładki mała na pewno nie będzie a i sporo zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche kotleta

czyli tego z tt nie da sie tu wstawić? bo powaznie mysle nad jakims swapem chyba siada mi fazator a jak wiadomo w asn to krocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem 1.8t agu w a3 poza braniem oleju jakies 0.5l/3tysiace nie miałem zadnego problem z nim i tanszy troche w utrzymaniu od 2.7 BIT 225km z tt w zupełność by starczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzecznym 1.8 T np właśnie te z TT turbo do wymiany bo nie pasuje , miska oleju , smok to tak z grubsza wiem bo sam jestem w trakcie wsadzania poprzecznego AJQ wzdłużnie do A4 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zamieniać 220 na 225 po programie jakieś 250może 270 żeby nie przeciążać?

dla 50 koni bawić się w takie babranie??

Jak już chcesz się bawić to wstawiaj 2.7 tym bardziej że przy zmianie ASNa na 2.7Bit masz mniej kombinacji a mocą możesz pojechać dużo wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm czyli turbo od bexa trzeba? jaki miales motor przed wymiano?

2.0 TFSI teraz ma go kolega z naszego forum , no od BEX'a minimum jak chcesz do TT 225

Jest sens zamieniać 220 na 225 po programie jakieś 250może 270 żeby nie przeciążać?

dla 50 koni bawić się w takie babranie??

Jak już chcesz się bawić to wstawiaj 2.7 tym bardziej że przy zmianie ASNa na 2.7Bit masz mniej kombinacji a mocą możesz pojechać dużo wyżej

Może taki ,że pewne 1.8 T idzie kupić już za 2 tys z hakiem mówię tu o moim AJQ 180 HP a pewne 2.7 BiT ?? na pewno kilka razy więcej a kupić szrot i go postawić na nogi czyli uszczelnić i resztę to 10 tysi musisz mieć + koszta silnika a jak na moje to już poważne koszta ale jak Cie stać to Ty tak zrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberto mam juz problem z swoim asn jezeli koszty naprawy miały by przekroczyc 2 tysie to wole dolozyc i bezproblemowy 1.8t wstawic mogl bym tez sprzedac i kupic własnie 1.8t ale nie mam sumienia opchnac komus uszkodzony silnik po zatym szkoda mi budy bo jest fajna fotele na zamowienie duze navio itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...