Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 3.2 V6 BKH trasa Nowy Sącz - Rzeszów


alfar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio na trasie Nowy Sącz - Rzeszów nagrałem 3 filmiki ze spalania w trasie.

Zapakowana cała rodzinka - 2 osoby dorosłe i 1 dziecko oraz bagaże na weekend :)

Skrzynia automat 6 biegów TipTronic.

Filmiki pokazują 3 punkty na trasie, średnie spalanie, średnia prędkość, przejechany dystans.

W Nowym Sączu był reset komputera i jazda :)

Filmiki z odcinków trasy są tutaj:

Odcinek 1 -

Odcinek 2 -

Odcinek 3 -

Wrzucam filmiki, żeby pokazać jak to auto spala, zaznaczam, że nie starałem się jakoś specjalnie oszczędzać, po prostu jechałem.

Oczywiście nie szalałem z wyprzedzaniem i gwałtownym przyspieszaniem bez potrzeby, taka rozsądna jazda :)

Jak będzie chwila to zrobię spalanie w mieście, ale ciężko nagrać ;), dorzucę spalanie na autostradzie z pedałem w podłodze dla porównania :), ale to jak będę bez rodzinki jechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne tankowanie sprawdzisz lejąc pod korek i po przejechaniu 100-200 km dotankowujesz znów do pełna wtedy zobaczysz realne spalania, wskazaniom na FIS bym za bardzo nie ufał bo często zaniżają spalanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne tankowanie sprawdzisz lejąc pod korek i po przejechaniu 100-200 km dotankowujesz znów do pełna wtedy zobaczysz realne spalania, wskazaniom na FIS bym za bardzo nie ufał bo często zaniżają spalanie :P

Tu mi się akurat sprawdza, w NS leję pod korek, w RZ też, odchyłki niewielkie 0,1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeżdżąc tylko po mieście spalanie wychodzi na poziomie 23-26 litrów lpg z pedałem w podłodze a na trasie np zory-Wrocław autostrada do 140km/h na tempomacie ok 13l

Jeśli chodzi o pb to troszkę mniej w mieście bo miedzy 18 a 22 trasa generalnie tak samo jak na lpg ale przy spokojnej jeździe....

Edytowane przez PrzemoS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfar, na jakiej długości robiłeś te pomiary z jazdą na tempomacie?

U mnie tempomat@94km/h non-stop (dwupasmówka) spalanie z takim samym "ładunkiem" jak u Ciebie wyszło 7,3l/100km - mierzone na długości ok. 50km, z górki i pod górkę ;)

Silnik 3.0 220KM


Przekłamanie FIS-a u mnie to ok. 0,1l/100km, gdy chodzi o pomiary z trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...