Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oslona przegubu


lisek120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Od czerwca borykam sie z problemem przegubu zewnetrzego w lewym kole najpierw wymienilem jego oslone po tys km spadla i przegub wydawal z siebie dźwięki stwierdzilem ze przyszedl czas na nowy kupilem nowy spidana gkn( niby taki fabrycznie ladowali). Pojexdzilem jakis miesiac i znowu fela cala w smarze ... okazalo sie ze opaska puscila i guma spadla. No wiec pyk pyk przegub na zewnatrz wyczyszczony i wlozony na miejsce opaska niby trzyma nie idzie jej ruszyc. Przejechalem okooo 500 kmi znowu to samo. Gosciu mnie oswiecil ze ta oslona jest plastikowa i ze potrzujue do niej specjalna zaciskarke. Kupilem gumowa uniwersalna poskaladalem 5 sierpnia i az do dzisiaj bylo git ale dzisaij zauwazylem ze fela znowu brudna. No wie c kolo na bok i zagladam. Tym razem pekla guma ma malutka dziurke. Z jakiej firmy kupic GUMOWA oslone moze ktos juz ma przetestowana firme ktora wytrzyma dluzej... bo 5 raz mi sie juz niechce tego rozbierac.


Edytowane przez lisek120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie po przygodach z przegubem założyłem taką megaelastyczną, jakiejś angielskiej firmy, zielone opakowanie, naciągniesz nawet bez zdejmowania przegubu.

trzyma do tej pory, dość długo już w sumie... (mówię o km).

ewentualnie ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuję różne firmy ale zauważam że Pascal jest całkiem niezły tzn. nie miałem z nim nigdy problemu, za to z uniwersalnymi się rozstałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SPIDAN/LOBRO to dobrej jakości produkty. Osłony mają stosowny rowek, dzięki czemu nawet jak źle zamontowana opaska poluzuje się to osłona tak łatwo nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak założysz tą osłone.

Ja też średnio co 3-5 mcy zmieniam osłony i daje tylko loobro lub spidan.

Taki urok.

Nastepną daje gumową jak kolega pisze albo pojadę kupić używkę.

W zestawie z gumą masz dobre opaski nie ma sensu dawać innych podstawa to dobrze je zagiąć tj nie za mocno i nie za lekko.

Ja używam do tego obciażków i nigdy na siłe..

Tygrys dasz rady skołować nazwe firmy tej osłony????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak założysz tą osłone.

Ja też średnio co 3-5 mcy zmieniam osłony i daje tylko loobro lub spidan.

Taki urok.

Nastepną daje gumową jak kolega pisze albo pojadę kupić używkę.

W zestawie z gumą masz dobre opaski nie ma sensu dawać innych podstawa to dobrze je zagiąć tj nie za mocno i nie za lekko.

Ja używam do tego obciażków i nigdy na siłe..

Tygrys dasz rady skołować nazwe firmy tej osłony????

Z jakiego powodu tak często je zmieniasz? Pękają czy spadają?

Właśnie samymi obcążkami nie zaciśniesz opasek OETIKER'a dodawanych z LOBRO/SPIDAN tak, żeby było szczelne i nie luzowały się... no chyba, że masz ścisk drwala.

Sam zrobiłem sobie przyrząd do tego i tylko w ten sposób można je odpowiednio zacisnąć.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony pękają.

Zaciskam za każdym razem i nie mam z tym żadnego problemu,ani razu nie spadła mi osłona przez za luźną opaskę.

Rozmawiałem z kolesiem mechanikiem i mówił ze sam ma dodatkowo roboty bo zakłada osłonę a po paru m-cach osłona pęka,to standard.

Rozumiem poczatki bo to dałem za mało smaru i z czasem osłona się zagięła ale teraz montaż jest solidny a mimo to osłona pęka.

Dodam ze zawsze wyciągam ośkę bo tak mi po prostu łatwiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dwóch lat SPIDAN'a. Padła seria z lewej strony.

Za wymianę zapłaciłem 50zł ... niby nie mało ale robił to zakład wyposażony w stosowny osprzęt. Co ważniejsze, mogłem być przy całym procederze i "lookać" pracownikowi na ręce. Pogadaliśmy sobie w trakcie jego pracy i wiem, że kolo lubi to co robi, a to zawsze przekłada się na jakość świadczonych usług.

Latam dwa lata, jak wspominałem wczesniej, i nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pudełka nie znalazłem już, na allegro tez nie znalazłem, ale to megaelastyczne osłony, pudełko zielone było (jak dobrze pamiętam), angielskiej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze odkopuje stary temat, ale skoro juz jest watek o oslonach - Kupilem oslone zewnetrzna spidana. Po numerach wszystko sie niby zgadza, ale jak bym nie probowal nie moglem jej zalozyc na przegub. Tak jakby byla ciut za mala srednica + nie pomagal fakt, ze jest dosc sztywna. Po 4h walki zalozylem z powrotem stara i weszlo bez najmniejszego trudu. Czy to normalne, ze ona tak ciezko wchodzi, czy cos robie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...