Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] telepie motoremna wolnych obrotach 2.0 tdi BPW


bubson22

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie same objawy jak kolega zaczynający temat. Wróżenie zakończyło się diagnozą mechanika. Za wibracje na wolnych odpowiadało koło dwumasowe - wymienione. Nawet nie wiedziałem że ta wymiana sprawi że tak lekutko teraz chodzi.

Miałem jeszcze podszarpywanie (jak stałem np. na światłach) silnikiem. Przyśpieszenia były OK. Podpięty pod kompa wykazał kończący się 1 pompowtrysk. Na szybko załatwiłem jeden używany. Po wymianie tych dwóch elementów absolutnie nie drga i nie szarpie. Na razie odebrałem i godzinkę testowałem :(.

Przy okazji tematu mam pytanie:

jeśli w moim BPW pompki są o oznaczeniu CM (wymieniona używka jest też CM), to wszystkie muszą być z tym oznaczeniem, czy też mogę je zastąpić innym, a jeśli tak to jak to wygląda??, (jestem kompletnie zielony w temacie).

P.S.

Użyty u mnie pompowtrysk w silniku z którego został wyjęty był jedyny jako CM, pozostałe trzy miały inne oznaczenie. Parametry ma o niebo lepsze od mojego, ale ponoć nie jest aż tak super. Stąd pytanie.

Edytowane przez sm402
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca w blb też są cały czas drgania na biegu jałowym, wymienił dwumas, poduszki, pompki, itd... i dalej to samo... także w niektórych przypadkach ten typ tak ma i nic nie poradzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cztery pompki w silniku powinny mieć takie same oznaczenia, masz wtedy gwarancję że wszystkie mają taką samą wydajność i charakterystykę działania :naughty:

Teoretycznie wraz z upływem czasu pojawiały się pompki o innych oznaczeniach i podobnych , albo wręcz takich samych parametrach jak ich poprzedniczki , ale ogólnie dostępna wiedza na temat ich zamienności jest słaba :hi:

O ile przy wymianie wszystkich pompek na inne można się pokusić o optymalizację softu pod dane pompki w celu ich dopasowania, o tyle przy wymianie tylko częsci z nich nic z softem zrobić nie możemy, bo każda zmiana musi dotyczyć wszystkich czterech pompek , a nie każdej z osobna :whistling:

A co do tematu, to kiedyś podobny założyłem, można sobie poczytać:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295429-bpw-telepanie-motorem-na-biegu-jalowym/

:)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z którego wyjęto moją pompkę pochodził z Niemiec. Wygląda na to, że oni mają większą wiedzę na temat zamienności. Chciałem zgłębić temat, ale materiały w Internecie są albo nie na temat, albo obijają się i fantastykę. Podobne jest z prób zakupu takich pompek np. na allegro. Sprzedawcy nie potrafią poprawnie zatytułować aukcji i aby dowiedzieć się co to za symbol należy wczytywać się w każdą aukcję. Horror. W każdym razie dzięki za odpowiedź

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z którego wyjęto moją pompkę pochodził z Niemiec. Wygląda na to, że oni mają większą wiedzę na temat zamienności.

Lub zrobili na sztukę by puścić do ... gdzie indziej :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik został ściągnięty z Niemiec z auta powypadkowego, więc Twoje gdybanie nietrafione

Jakoś chcesz wierzyć, że oni są cudowni i nie drutują?

OK Twoja sprawa. Masz rację, auta z Niemiec są idealne.

Poczekam grzecznie, jestem ciekawy rozwiązania problemu.

Pzdr.

Edytowane przez Rychoo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo sobie dopowiadasz. Nie sądziłem, że zmusisz mnie do szerokich opisów. Mój problem został rozwiązany. Jest O'K. Mam 4 te same pompki i wymienione sprzęgło z kołem dwumasowym. Jedna padnięta pompka została pozyskana z silnika przywiezionego z Niemiec. Oni tam nie mogli wiedzieć, że auto ulegnie wypadkowi i przyjadą Polacy, by ten silnik zabrać do kraju. Niestety teorie spiskowe są wygodne dla spiskowców, Nigdy nie twierdziłem, że "tam" nie drutują, ale jest kolosalna różnica między niemieckim Niemcem, a niemieckojęzycznym np.Turkiem, czy Rosjaninem. A wię moje auto zakupione tam znów spawuje się dobrze (co by nie zapeszać) Pozdrawiam i bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z drganiem kabiny na biegu jałowym. Przy >1000rpm chodzi równo. Dwumasa + sprzęgło wymienione 5tys. km temu, turbo czyszczone 1tys. temu, z dpf ani z przybywaniem oleum nie ma problemu, jak schodzi z obrotów to wydaje mi się że gwiżdże coś pod maską. Może to być wina kąta synchronizacji?

Jakie grupy zalogować żeby coś można było podumać?

1.PNG

2.PNG

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na rozgrzanym silniku się zatrzymasz i przez krótszą lub dłuższą chwilę silnik chodzi w miarę równo i nie telepie, a następnie powoli telepanie zaczyna narastać, to wszystko wskazuje na zużyte uszczelnienia pomowtyskiwaczy.

Patrząc na screeny powyżej to problem jest prawdopodobnie na trzecim cylindrze ( korekcja na nim przekracza + 2 ).

Jeżeli moje stwierdzenie z pierwszego zdania się potwierdzi to powtórz je z uruchomionym logowaniem grupy 013.

Gdy podczas pracy na wolnych obrotach korekcja na trzecim  będzie rosła w kierunku +3, a po dłuższej przegazówce spadnie poniżej +1, to jest pewne że problem powoduje uszczelnienie na trzeciej pompce ... :hi:

Więcej informacji znajdziesz tutaj :

 

 

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to jest to co podałeś Piotrze. Jutro w drodze do pracy zaobserwuję. Mniej więcej na ile byś wycenił wymianę uszczelniaczy na pompkach u mechanika? Pod pokrywą zaworów dostęp do pompek jest bez demontowania czego kolwiek więcej, prawda?

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelniaczy razem ze śrubami mocującymi pompki to koszt ok. 500 PLN u uczciwego i znającego się na rzeczy mechanika .

A znać się trzeba , proste wymontuj, zmień i zamontuj bez znajomości niuansów nie gwarantuje poprawy, a wręcz po robocie może być gorzej , albo problem po kilku tysiącach km powróci z powrotem :whistling:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miki95 napisał:

 Pod pokrywą zaworów dostęp do pompek jest bez demontowania czego kolwiek więcej, prawda?

Trzeba zdemontować wałki dźwigienek napędzających pompki, przy okazji sprawdź broki w nich i dokładnie obejrzyj krzywki wałka rozrządu pod katem zużycia :hi:

Śruby mocujące te wałki zalecają wymieniać, ale w przeciwieństwie do tych mocujących pompki nic się nie powinno stać jak zostaną stare :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie. Mechanik rozebrał auto. Myśleliśmy że jest winna instalacja elektryczna bo przy jednym odpaleniu auto chodziło idealnie, po przegazowaniu korekcje zbiegały do zera. A przy którymś następnym wyglądało tak jakby jeden wtrysk w ogóle nie dawał paliwa i telepalo jakby chodził na 3 cylindry. 

Uszczelniacze wtryskow w stanie bardzo dobrym, na jednym był delikatny ślad uszczerbku. 

Pompowtryski wysłane do sprawdzenia do zakładu, więc lada dzień będą. 

 

I główny problem to wybite gniazda pompowtryskiwaczy. Nie da się tego uszczelnić.

I zastanawiamy się co robić. 

W okolicy jest magik który frezuje chyba tak mi się obiło o uszy, gniazda nie ściągając głowicy. 

Druga opcja to ściągnięcie i wysłanie głowicy do regeneracj(planowanie, zrobienie zaworów, gniazd itp itd..). Orientujecie się jaki jest koszt mniej więcej regeneracji? 

Trzecia opcja to kupno głowicy np. takiej: https://allegro.pl/glowica-1-9-tdi-038103373-r-gotowa-do-zalozenia-i6913267079.html

 

Wybierając która drogę, najlepiej wyjdę z tej sytuacji? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję regeneracji na pewno ogarniał "Michu" z 4mk napisz może na grupie wsparcia albo bezpośrednio do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...