Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gaz w 1.8t


mati777k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochani posiadacze audi jak i innych pojazdów. Zwracam sie do was o pomoc. Otóż jako że podtlenek lpg idzie ceną w dół postanowiłem zamontować go to świeżo sprowadzonej audi a4 no i spełniłem swoje plany dzisiaj został zamontowany gaz sekwencyjny staga.

Problem polega na tym że silnik nie znacznie głośniej chodzi, ale najdziwniejsze jest to że charakterystycznie klekocze może nie jak silnik diesla ale coś pomiędzy dieslem a benzyną. Jestem zdziwiony ponieważ w drugim aucie którym jest cordoba z 97 mam również instalacje jednakże brc i żadnych problemów z tym nie było. Boje się że zawory mogą nie prawidłowo pracować a nie chce dokładać sobie dodatkowych wydatków na prośbę moge dołączyć jakiś filmik pokazujący daną sprawę,

Nie wiem czy to normalne czy nie dlatego proszę o opinie bo boje sie o moje 1.8 turbo dodam że gdy przełączy się na benzyne zaczyna działać normalnie ;c więc coś z tym gazem musi być ;ccc

pomocy !; <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj skad ten dzwiek dochodzi bo z tego co piszesz to klekot moze pochodzic od wtryskow lpg jesli jeszcze dodatkowo sa luzno zamontowane i obijaja sie o cos dzwiek moze byc uciazliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj skad ten dzwiek dochodzi bo z tego co piszesz to klekot moze pochodzic od wtryskow lpg jesli jeszcze dodatkowo sa luzno zamontowane i obijaja sie o cos dzwiek moze byc uciazliwy.

czy cos grozi ? jakaś usterka mechaniczna czy poprostu dzwięk bedzie sie wydobywał ? bo ja troche zielony w tym temacie

Posluchaj skad ten dzwiek dochodzi bo z tego co piszesz to klekot moze pochodzic od wtryskow lpg jesli jeszcze dodatkowo sa luzno zamontowane i obijaja sie o cos dzwiek moze byc uciazliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wtryskiwacze gazowe chodzą głośniej od benzynowych jest to normalne jeżeli auto nie faluje obrotami i nie szarpie ja bym nic nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj skad ten dzwiek dochodzi bo z tego co piszesz to klekot moze pochodzic od wtryskow lpg jesli jeszcze dodatkowo sa luzno zamontowane i obijaja sie o cos dzwiek moze byc uciazliwy.

Kolego znasz moze jakiegos sprawdzonego magika u nas w miescie lub okolicy od LPG do 1,8 T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj skad ten dzwiek dochodzi bo z tego co piszesz to klekot moze pochodzic od wtryskow lpg jesli jeszcze dodatkowo sa luzno zamontowane i obijaja sie o cos dzwiek moze byc uciazliwy.

Kolego znasz moze jakiegos sprawdzonego magika u nas w miescie lub okolicy od LPG do 1,8 T?

Nie znam i za bardzo nie ma takich gości, ale jeśli chodzi o regulacje to sam mogę Ci pomóc, jaką instalke masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam LPG jestem na etapie szukania dobrych magików i przy wyborze instalacji,auto tez jeszcze nie kupione ciężko nawet w DE ustrzelić dobre auto, w planach było audi ale będzie SHARAN 1,8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jest to samo wtryski od gazu po prostu klekoczą i też instalacja staga. Nie ma raczej czym się przejmować. A gdzie zakładałeś instalacje podtlenku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne u mnie nawet jak otworzę maskę to nie słychać wtrysków. Na czym silnik chodzi poznać mogę po kontrolce na przełączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest cicho, bardzo delikatnie zmienia się odgłos pracy, ale słyszalne jest to tylko przy otwartej masce.

Niemniej jednak z tego co zaobserwowałem, w niektórych autach słychać klekot, cykanie - odgłos raczej powodują wtryski. Jak kiedyś pytałem gazownika, stwierdził, że niektóre modele po prostu tak mają i hałasują, choć może to być też objaw ich wyeksploatowania /zanieczyszczeń w instalacji.

Tylem słyszał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podniesionej masce klekotanie słychać. Dziwi mnie natomiast, że jest to słyszalne, i to wyraźnie, w aucie.

Osobiście pojechałbym do osoby zakładającej gaz i dopytał, najprostsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zamkniętej masce klekotu nie słychać. Jak ją otworzę to słychać cykanie. Na instalacji zrobiłem 15 tyś także nie powinno być wyeksplotowania. Może to faktycznie po prostu takie wtryski i cykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtryski troche po otwarciu maski slychac mam hany chyba niebieskie juz nie pamiętam. W poprzednim mialem lpg budzetowe i wtryski Valteki czarne to w kabinie slyszalem czy auto idzie na PB czy Lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu a mam pytanie do Was użytkownicy lpg w 1.8t. Założyłem w zeszłym tygodniu instalacje i chciałbym poznać wasze opinie:

- sterownik stag 4 Eco

- reduktor ten ac z czarnym deklem

- wytryski ac w104 67R-010973

Czy taki zestaw da radę, audi a4 b6 2003rok 163km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski pojedyncze nie na listwie

stag plus bedzie lepszy , mimo ze oba maja korekty po temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...