Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Cofnięte prawe, przednie koło


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Otóż mam taki problem.Zauważyłem parę dni temu,że prawe przednie koło cofnięte jest o jakiś 1cm do tyłu.Przerwy między zderzakiem a progiem lewego koła wynoszą równo po 6cm.natomiast prawego są nie równe.Byłem u blacharza,sprawdził podłóżnice,sanki,pomierzył przekątne i wszystko jest ok.Dał do zrozumienia,że to coś z zawieszeniem.Auto prowadzi się dobrze,nie zdziera opon,nie ściąga,nie ma luzów.Czy powinienem się tym przejmować :mysli:może to coś z wahaczami-powyginały się od wjazdów na krawężniki lub od naszych wspaniałych dziur w drogach.Może ktoś ma pomysł jak sprawdzić czy wahacze są proste lub może to coś innego.Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak.Belka tylnego zawieszenia jest krzywa :) zmieniaj jak najszybciej .Zrób zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak.Belka tylnego zawieszenia jest krzywa :) zmieniaj jak najszybciej .Zrób zbieżność

przecież pisze o przodzie a nie o tyle :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Otóż mam taki problem.Zauważyłem parę dni temu,że prawe przednie koło cofnięte jest o jakiś 1cm do tyłu.Przerwy między zderzakiem a progiem lewego koła wynoszą równo po 6cm.natomiast prawego są nie równe.Byłem u blacharza,sprawdził podłóżnice,sanki,pomierzył przekątne i wszystko jest ok.Dał do zrozumienia,że to coś z zawieszeniem.Auto prowadzi się dobrze,nie zdziera opon,nie ściąga,nie ma luzów.Czy powinienem się tym przejmować :mysli:może to coś z wahaczami-powyginały się od wjazdów na krawężniki lub od naszych wspaniałych dziur w drogach.Może ktoś ma pomysł jak sprawdzić czy wahacze są proste lub może to coś innego.Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

najprawdopodobniej auto najechalo z wieksza predkością np.w krawężnik i lekko górne mocowanie mc persona sie odkształcilo o 1-2 mm. więc na długości mc persona jest odchylenie od normy 1cm :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie od gościa,który ustawia geometrie(najlepszy w okolicy podobno :))Sprawdził geometrie kół i wszystko jest ok,powiedział,że mało które auto oprócz nowych!!posiada koła ustawione równo w osi-cytuję"w większości aut koła jednej osi przesunięte są względem siebie".Powiedział żebym sobie odpuścił.Ale czy to normalne?przesunięte o 1cm :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem , moje prawe przednie koło było przesuniete do przodu o ok 7 mm - po wymianie dolnych wahaczy jest juz lepiej - różnica zmalała do ok 4 mm.

Przy okazji sprawdzę czy samym przesunięciem tzw sanek da sie skorygowac tę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ... któryś z kolegów coś więcej ustalił .. znajomy ma podobny problem i nie wie co z tym zrobić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam róznica wynosi 1,5 cm i nie wiem co zrobić czy wymieniać sanki czy amorek czy kpl wahaczy proszę o pomoc

[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 16:32_________________________________________________

Witam forumowiczów.

Otóż mam taki problem.Zauważyłem parę dni temu,że prawe przednie koło cofnięte jest o jakiś 1cm do tyłu.Przerwy między zderzakiem a progiem lewego koła wynoszą równo po 6cm.natomiast prawego są nie równe.Byłem u blacharza,sprawdził podłóżnice,sanki,pomierzył przekątne i wszystko jest ok.Dał do zrozumienia,że to coś z zawieszeniem.Auto prowadzi się dobrze,nie zdziera opon,nie ściąga,nie ma luzów.Czy powinienem się tym przejmować :mysli:może to coś z wahaczami-powyginały się od wjazdów na krawężniki lub od naszych wspaniałych dziur w drogach.Może ktoś ma pomysł jak sprawdzić czy wahacze są proste lub może to coś innego.Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

najprawdopodobniej auto najechalo z wieksza predkością np.w krawężnik i lekko górne mocowanie mc persona sie odkształcilo o 1-2 mm. więc na długości mc persona jest odchylenie od normy 1cm :wink4:

czy chodzi o sam amorek czy o tak zwany kielich??

[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 17:48_________________________________________________up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie róznica była 2,5 cm :polew: :polew: :polew: :polew:

prawe koło bylo przesuniete do przodu

tak na prawde to nie wiem co było :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ale po wymianie zawiechy wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wypieprzyłem w krawężnik to skrzywiłem wahacz (banan) po wymianie wszystko wróciło do normy, więc proponowałbym sprawdzić wahacze.

devastation również pisał że po wymianie zawiechy u niego wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zauważył różnice właśnie po wymianie zawiechy jak pojechał na zbieżność. Co w takim wypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zauważył różnice właśnie po wymianie zawiechy jak pojechał na zbieżność. Co w takim wypadku ?

nie ustawili tego przy ustawianiu zbieżności? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, powiedział że tego na zbieżności się nie da ustawić ...

i że do blacharza trzeba iść :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co blacharz ma wyciąć trochę błotnika żeby była równa szczelina z przodu i z tyłu? :polew: :polew: :polew:

moim zdaniem jeśli zawiecha wymieniona na nową to powinni to ustawić na zbieżności żeby było wszystko równo, prosto przecież to za tą usługę płacisz! a skoro nie zrobili to bym im nie zapłacił i pojechał do kogoś innego... czy w innym warsztacie też kazali jechać z tym do blacharza? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że nie wiem jak to ustawiają.... ale jak u siebie wymieniłem zawieche (wszystkie wahacze) to każde koło z przodu było jakoś krzywe, pojechałem na ustawienie zbieżności i wszystko jest ładnie prościutko :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co .. da się to ustawić na sworzniach wahaczy ??

Nie da się!!!!! Jedyne co można regulować w zawieszeniu oooo B5 to zbieżność kół. Takie parametry jak kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy itp. są nie regulowane. Jeżeli zbieżność jest ok to obstawiałbym luz na wahaczach (sworzeń lub tuleja), albo krzywe sanki (czyt. przesunięte). I jeszcze jedno: to nie jest zawieszenie typu MacPherson!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 (nie wiem jak w innych, ale przynajmniej u mnie) dolne wahacze mają mocowanie do auta w 2 pozycjach (po prostu 2 dziury jedna obok drugiej około 1 cm). Jeżeli wahacze po obu stronach nie będą zamocowane w tej samej pozycji to całkiem normalne jest, że jedno koło będzie wyprzedzało drugie. Druga możliwość to chyba jedynie krzywy wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co .. da się to ustawić na sworzniach wahaczy ??

Nie da się!!!!! Jedyne co można regulować w zawieszeniu oooo B5 to zbieżność kół. Takie parametry jak kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy itp. są nie regulowane. Jeżeli zbieżność jest ok to obstawiałbym luz na wahaczach (sworzeń lub tuleja), albo krzywe sanki (czyt. przesunięte). I jeszcze jedno: to nie jest zawieszenie typu MacPherson!! :wallbash:

Mylisz się kolego jest tu dużo do ustawiania, tylko mało jest speców z odpowiednim sprzętem i wiedzą aby to ustawić. Polecam przeczytanie aryykułu który załączył jeden z kolegów na passat forum i cały wątek w którym jest wiele rzeczy wyjaśnionych . Zawieszenie jest takie same jak w B5. Jak ustawiałem zbieżność to niestety jeszcze o tym nie wiedziałem ... że np aby ustawić zbieżność w naszych autach trzeba zacząć od tylnych kół :shocked:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=665086#post665086

Moje pytanie było czy da się regulować na sworzniach. Wahacze były nowe i komplet więc o skrzywieniu raczej nie ma mowy. Mogły być popełnione pewne błędy przy wymianie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...