Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie tylnej szyby


Bartas93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że zrobiło się już chłodniej to szyby zaczynają parować.. ku mojemu zdziwieniu nie działa grzanie tylnej szyby. Po wciśnięciu przycisku świeci on cały czas i nic się nie dzieje. Bezpiecznik nr 26 jest cały, nie mam pojęcia od czego zacząć dalsze poszukiwania rozwiązania..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa cała czy tylko pojedynczy pasek ? wyciagnij przycisk odepnij go wyczyść styki pewnie są zawalone .. o ile sie nie myle to razem z tym przyciskiem masz w nim przekaźnik .. powinno pomóc przeczyszczenie .. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa cała.. Musze wyjąć czy klimatronik ?

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyczyść wszystko i ma działać ewentualnie podmien klimy z kimś jak ci nie będzie działać

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

I jak zrobiłeś

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bierzecie się od d*py strony za robotę.

Proponuję najpierw zdobyć schemat elektryczny ogrzewania(ELSA) A potem po kolei eliminowanie.

Większość z was działa jak ci nasi "MECHANICY"....co się da. wymienić/ podmienić a klienta się skasuje...

bb0d3a80297792b7c2d372f36764b73a.jpg

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyluzuj zaproponowałem wyjąć panel i wyczyścić stylki wprzycisku tam jest również przekaźnik wiec szybko można to ogarnąć później nożna kimś podmienić ewentualnie i na ostatnim kroku układ trzeba przelukac. . Bez spiny

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze klikając w ogrzewanie słyszę pyknięcie przekaźnika lecz nic nie grzeje... kontrolka świeci i wszystko jak by działało ale nie działa... klimatronik w lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze klikając w ogrzewanie słyszę pyknięcie przekaźnika lecz nic nie grzeje... kontrolka świeci i wszystko jak by działało ale nie działa... klimatronik w lifcie

U mnie jest dokładnie to samo. Zauważyłem że kontrolka po około 20 minutach zaczęła gasnąć

Edytowane przez Bartas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnej szyby to mam podobny problem. Szyba grzeje, ale tylko kilka linii na górze i kilka na dole. Środek zimny. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnej szyby to mam podobny problem. Szyba grzeje, ale tylko kilka linii na górze i kilka na dole. Środek zimny. W czym problem?

Przerwa na środkowych liniach. Lupą w rękę o szukaj rysy na nitce. Jak znajdziesz to zamaluj klejem przewodzącym ( są do tego specjalne kleje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnej szyby to mam podobny problem. Szyba grzeje, ale tylko kilka linii na górze i kilka na dole. Środek zimny. W czym problem?

Przerwana linia, brak przejścia na kolejne linie. Sprawdz gdzie jest przerwa. Sa takie pisaki czy kleje nie wiem jak to sie fachowo nazywa ze mozna to naprawić "malujac" przerwany fragment

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Mam ten sam problem. Z tym, że wiem, że miałem rozbitą tylna szybe i została wymieniona na używaną. Z tematu wynika, że trzeb przeczyścić styki od włacznika? Czy trzeba wyciągać panel z klimatronikiem? Bo już nie wiem.

Drugie pytanie to czy przerwa w tych paskach na tylnej szybie powoduje, że jest przerwa w całym układzie i lusterka też nie będą grzały?

Ja dodatkowo mam problem z radiem niefabrycznym, które gubi fale. Czy można ten problem połączyć z brakiem grzania tylnej szyby? Gdzie jest podłączona ta szyba? Kable idą z podsufitki, bagażnika, czy może od strony tylnych słupków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba nie ma nic wspólnego z lusterkami. To klimatronik załącza jedno i drugie. Sprawdź czy masz.napięcie na stokach szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie koledzy szukać problemu? bezpiecznik ok... przekaźnik pyka a grzania nima :( ani lusterek ani tylnej szyby :( czy sa jeszcze jakies kable przy szybie od strony pasażera? czy tylko od strony kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zacząl poszukiwania napięcia na najdalszych punktach przewodów czyli przy samych lustrach albo szybie a nie zabieral sie od bebeszenia klimatronika

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik sprawdziłeŝ?

Poza tym możesz, połączyć na krótko oba kabelki i wtedy sorawdz iű

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem, gdy włączam ogrzewanie tylnej szyby to mi pstyka w klimatroniku w panelu - nie mogę znaleźć podobnego tematu i nie wiem, czy warto go rozbierać czy szukać nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odgrzeję jeszcze temat jeśli można. U mnie z kolei są masakrycznie poprzerywane paski na tylne szybie i nie grzeje nic kompletnie. Mam B5 kombi z 97r. Jest klimatronic ale grzanie szyby włącza się u góry z przycisku. Czy po włączeniu ma coś pstryknąć / ma być słychać przekaźnik ? Bo u mnie cisza . A co pasków na szybie da się takie braki naprawić ? (są przerwy po kilka cm nawet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie koledzy szukać problemu? bezpiecznik ok... przekaźnik pyka a grzania nima :( ani lusterek ani tylnej szyby :( czy sa jeszcze jakies kable przy szybie od strony pasażera? czy tylko od strony kierowcy?

A może masz klimatronik z b7 nie przerobiony ... nie widze jakie masz auto bo siedzę na tel ale od tego bym zaczął na sam początek. Bezpiecznik sprawdź i luknij na klimatronik ... szybciej działało wogole?

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

To odgrzeję jeszcze temat jeśli można. U mnie z kolei są masakrycznie poprzerywane paski na tylne szybie i nie grzeje nic kompletnie. Mam B5 kombi z 97r. Jest klimatronic ale grzanie szyby włącza się u góry z przycisku. Czy po włączeniu ma coś pstryknąć / ma być słychać przekaźnik ? Bo u mnie cisza . A co pasków na szybie da się takie braki naprawić ? (są przerwy po kilka cm nawet)

Jak masz przerwane paski to jak ma grzać? Lusterka grzeja ? Jak grzeją to musisz naprawić te paski tym klejem co wczesniej pisali popatrz wstecz w tym temacie ewentualnie wymiana szyby jak ci sie nie chce z tym bawić.

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...