Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Te tungsramy też mi padły po pół roku :/ dlatego teraz jeżdżę na żarówkach longlife...

ja na nich już 2 rok śmigam

miałeś sprtbluisch czy megalight bo te drugie szybciej padaja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie Tungsram Sportlight BLUish +50%

_DSC0105.JPG

i mówię jakieś pół roku wytrzymały... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Night Breakery Osrama potrafią też szybko się przepalić a cena dwa razy taka jak  Tungsram Sportlight BLUish. 

Napiszcie  jaki był efekt Tungsram Sportlight BLUish +50%, ładnie świecą ???

Edytowane przez raffik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jak najbardziej był OK ;) Z daleka od razu widać, że jedziesz na białych światłach a nie żółtych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę obecnie na tych żarówkach i potwierdzam to co napisał Kamil. Dodam, że nawet dobrze sprawują się na mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie  jestem po tym zabiegu  u mnie  to Bi Xenon (lampy Valeo model czarny )   również borykałem się  ze  słabymi światłami wymiana żarników na Philipsa +30%  i polerka  kloszy  tylko troszkę poprawiła świecenie  ale po czyszczeniu  soczewek  różnica  kolosalna !!! dwie lampy z demontażem  i montażem + czyszczenie   niecałe 2 godzinki :)  dobra robota 

!!!

Edytowane przez foni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest różnica jak się soczewkę wyczysci.  Polecam zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobuzu świetny temat i za***iste intro dzięki wielkie ? soczewki wymontowane wyszyszczone i jest cudnie ? spokojnie trzeba to robić aby tych śrubę zek na 5.5 nie stracić a tak wszystko doskonale opisał lobuzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam pewien dylemat zabrałem się za czyszczenie soczewek i byłem zaskoczony zewnętrzną powłoką ich są zrobione czarne .

czy to tak może być czy trzeba je dać do regeneracji?

IMG_20191114_181520.jpg

IMG_20191114_181523.jpg

IMG_20191114_181525.jpg

IMG_20191114_181526_1.jpg

IMG_20191114_181547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło odbija wewnętrzna strona soczewki. Wszystko jest OK. 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kushax napisał:

byłem zaskoczony zewnętrzną powłoką ich są zrobione czarne

O ja pitole  :facepalm::facepalm::facepalm:

Ty tak serio ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znajomości techniki wykonań metalizacji próżniowej ? 

Nikt nie metalizuje strony zewnętrznej specjalnie,jeżeli jest pokryta aluminium to tylko wynika ten fakt ze sposobu w jaki dana maszyna rozprasza aluminium (wózek centalny obracający  się nad magnetronem lub stelaż stały i z ruchomymi eletrodami z wolframem). Pracowałem kilkanaście lat temu w tych fachu  ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię trochę temat, ale mam pytanie odnośnie czyszczenia lamp. Wyczyściłem soczewkę, odbłyśniki daję do regeneracji (mam zwykłe H7) i przed tym zastanawiam się czy nie wymyć całych lamp bo jest tam trochę paprochów. Czy po wyjęciu wszystkich żarówek i przed założeniem zregenerowanego odbłyśnika mogę do środka wlać wodę destylowaną z jakimś płynem do mycia? Później też bym płukał wodą destylowaną i zostawiłbym lampy do wyschnięcia. Nie uszkodzę w ten sposób żadnych kostek itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewasz zwykłą wodą z płynem, trzęsiesz itd, wylewasz, potem kilka razy wlewasz zimną wodę i wylewasz, jak już nie będziesz widział piany to zalewasz destylowaną i płukasz, po wylaniu, odpalasz suszarkę i suszysz do momentu odparowania każdej kropelki z klosza i odbłyśników...

Zrobiłem tak kilkadziesiąt kpl lamp i daje efekt, do tego używałem płyn dla dzieci o neutralnym pH...

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te gumowe dystanse powinny być dwa czy jeden? Bo u mnie po rozebraniu obu lamp było tylko po jednym dystansie. I czy jeśli jest tylko jeden to powinien być zamontowany na tej śrubie, która jest zaznaczona kwadracikiem? Tak było jak rozebrałem lampę, ale nie wiem czy ktoś przede mną tego nie rozbierał.

IMG_20210708_071435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być 3 na lampę, te gumki służą do regulacji soczewki względem światła mijania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, u mnie były po jednej tylko więc muszę jakoś to skręcić bez tego. Ciekawe jak wyjdzie i czy będzie dało się ustawić światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż nawet kawałki wężyków silikonowych i też da radę, na 3 punktowym mocowaniu bardzo dobrze się reguluje położenie soczewki.

Na 1 gumce nie ustawisz.

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent z tymi wężykami jak będę musiał to poprawić to ogarnę. Skręciłem dzisiaj całość na szybko, bo potrzebuję samochodu. W sumie założyłem nowe odbłyśniki i wyczyściłem soczewki, do tego płukanie lamp od środka - niestety nie obyło się bez ofiar w sprzęcie, skruszył się kawałek odblasku. Na szczęście wygląda na to, że efekt jest zadowalający. Poczekam aż się ściemni i będę ustawiał wysokość ale chyba w końcu będę widział co się dzieje przede mną w nocy. Wrzucam fotę po skręceniu tego na szybko dzisiaj po południu. 

IMG_20210708_200155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli nieodpowiedni temat to proszę o przeniesienie. Myślę że jednym z powodów słabych świateł są moje klosze i szukam waszej opinii czy to brud od wewnątrz czy może jednak od zewnątrz, chociaż pod paznokciem nie czuć żadnych nierówności na lampie, a wyglądają one tak jak w załączniku, na pewno nie jest to para bo po dokładnym wysuszeniu w gorący letni dzień wyglądały tak samo.

IMG_20210824_054917771.jpg

IMG_20210824_054935499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...