Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

dystanse gumowe/silikonowe są pomiędzy soczewka a obudową, nakłada się je na śrubeczki

a odnośnie nakrętek :) to skoro wleciały to muszą tez wylecieć, czasem trzeba coś przycisnąć albo podważyć , ale nie ma bata żeby się tego nie dało zrobić,

P.S. byru pasowałoby uzupełnić profil i przywitać się w odpowiednim dziale skoro korzystasz z forum

P.S. 2 zajmuje się ktoś na forum regeneracja odbłyśników za jakieś przyzwoite pieniądze?

Edytowane przez lapidem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to chyba nie jest taki prosty zabieg. I jeszcze można porysować odblask. * Jeszcze się wytrzymam *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci kolego te śrubki nie powypadają to dasz rade, ja dalej męczę się z wsadzeniem dwóch śrubek, jedna weszła bez problemu bo dostęp nawet dobry

ale dwie następne to kiepska sprawa, jak mi się uda je wsadzić to muszę je na kleju osadzić bo przy każdej próbie wsadzenia soczewki dalej wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozebrałem dziś prawą lampe i muszę powiedzieć, że było sporo problemów. Po pierwsze nie mogłem wyjąć soczewki ze środka lampy. Udało mi się dopiero, kiedy zdjąłem te blaszki trzymające soczewkę i odłłyśnik w kupie. Ps. mam takie coś do przestawiania kąta padanie światła uk i europa. Na zdjęciu u kolegi tego nie widzę więc pewnie soczewka sobie wyszła bez rozdzielania w lampie. Pewnie mam lampe z Angola. Po drugie wypadła mi śrubka ta na górze i za żadne skarby nie mogłem jej włożyć z powrotem więc zastąpiłem cholere Małym wkrętem i wszystko się elegancko trzyma. Z tymi dolnymi jest gorzej bo lch się za bardzo nie zastąpi niczym bo sątam te gumowe dystanse. Po trzecie spaliła mi się żarówka i narazie nawet nie wiem czy jest jakiś efekt tego zabiegu, ale soczewka i odbłyśnik faktycznie były trochę brudne więc powinno być lepiej. Ogólnie zabieg nie jest taki prosty i jak śrubki powypadają to jest kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lampy dziś przeszły takie zabieg. Czekam na wieczór aby zobaczyć czy jest faktycznie różnica :-D

Ciekawe czy światła mijania będę idealnie świecić wkońcu nie skręcimy tego jak było chodzi mi o te gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrywacie Amerkę

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39306-czyszczenie-odblysnikasoczewki-w-reflektorze-bixenon-xenon-plus/?hl=soczewki

Kilka ważnych rzeczy:

- przełącznik Europa/Uk powinien być w każdej lampie i należy go odpowiednio ustawić

- lampę trzeba koniecznie wyregulować na sylikonowych podkładach - w kolejności:

- światła mijania względem drogowych - by świeciły w ten sam punkt (powyższej regulacji dokonuje się właśnie na sylikonowych podkładach)

- całą lampę regulujemy ampulami.

Opis procedury ustawiania lamp jest na forum, jeśli brak wiedzy lub przestrzeni to należy się wybrać na stację kontroli pojazdów.

Ksenony trzeba ustawiać VAGiem

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem i założyłem lampę depo bo tak się środek rozklekotał po moim czyszczeniu że szok hehe a ta depo to powiem wam że świeci znakomicie:) i wygląda jak oryginał, mam tylko jeden problem i może ktoś mi doradzi, jak założyć ten cholerny silniczek od regulacji świateł? Nie mogę go wcisnąć w tą biała "wnekę" a nie chce znowu całej lampy rozklekotać [emoji14]

Edytowane przez lukas231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy tylko czyściliście soczewki. Może ktoś wrzucić zdjęcie w jakim stanie po tylu latach jest odbłyśnik ? Jego też da się trochę wyczyścić ? Zamierzam się zabrać za ogarnięcie swoich lamp ale nie wiem czy przygotować się od razu na dłuższy postój auta i regenerację odbłyśników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że mamy jesień, pogoda deszczowa, postanowiłem zabrać się za czyszczenie soczewek. Opis kolegi jest jak najbardziej pomocny. Najgorzej to chyba założyć tą spinkę, mało miejsca, za grube palce. Z tymi małymi nakrętkami to zrobiłem tak, że przy odkręcaniu i przykręcaniu wziąłem magnes neodymowy i namagnesowałem nasadkę (rozmiar nasadki 5,5 mm). Po złożeniu i próbie na drodze po ciemku efekt niesamowity. Światła jak najbardziej OK. Super. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Znacie jakiś warsztat we Wrocławiu, który wykonałby takie czyszczenie soczewek świateł mijania, plus ewentualnie regeneracje odbłyśnika?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem ten zabieg u siebie i muszę powiedzieć, że mimo iż soczewki były mocno zabrudzone to efekt jest marny. Tak naprawdę jedyny plus to to, że odcięcie jest lepiej widoczne poza tym jakość świecenia nadal mnie nie zadowala i chyba wejdą bixy z soczewą b8. Może wtedy będzie lepiej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwykłych lampach efekt czyszczenia soczewki daje najlepsze efekty jeśli jeździmy na hidach, jeśli wrzucimy zwykłe żarówki h7 znów robi się ciemno - przetestowałem to na swoim przykładzie i różnica jest spora - h7 po wyczyszczeniu soczewki świeci trochę lepiej, na hidach znaczna poprawa, w sobotę wrzucam ori ksenon to wtedy będę miał już mega porównanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj panowie wyczyściłem ta soczewka.

Faktycznie klucz nasadkowy7 5.5mm potrzebny. Ja nie miałem tej informacji wcześniej, i musiałem jechać kupić.

Pozatym okej, płaski śrobokręt, dłuższe chude cęgi i długi nasadkowt 5.5 są niezbędne.

Po wyjęciu przetarłem zwykłą szmatą i jest super.

Zarównoi z tej jak i tametej strony jest matowa, trzeba zwyczanjie wytrzeć i jest git.

Tak samo odbłyśnik, po otwarciu jest lekko zaszły, zwykła szmatka i na tip top- błyszczy jak psu jajca.

Wrzuciłbym zdjęcia tej roboty ale nie wiem jak.

Jedyne co mi się porobiło, to zamontowałem odbłyśnik do góry nogami i musiałem rozbierać na nowo.

Oraz później, przy ponownym skaładaniu jedna śrubka mi się "wcisła".

Wypadła po potrząsaniu i skręciłem to ustrojstwo na dwie i trzyma jak ta lala, bez sraki o tę jedną śrubkę.,

Powodzenia,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie z racji, ze jestem w trakcie malowania ramek na czarno, to i wlasnie od razu soczewki sobie wyczyszcze. Stan odblydniks po mojemu chyba jest okej, soczeka przybrudzona, co widac na zdjeciu (lewa czesc soczewki brudna, prawa przetarta). Ciekawi mnie temat wrzucenia do tej lampy jakiejs innej soczewki, czy ktos cos sie orientuje na ten temat?

male_e12285d85656512528d7ad0c7f4ef9.jpg

male_1bd4c0705b748cb8b903e64990e367.jpgmale_ee66aa2a6252504ba7fb8a44108cbd9.jpgmale_157111f7f9de90991bdfe50bd2e09.jpg

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie z racji, ze jestem w trakcie malowania ramek na czarno, to i wlasnie od razu soczewki sobie wyczyszcze. Stan odblydniks po mojemu chyba jest okej, soczeka przybrudzona, co widac na zdjeciu (lewa czesc soczewki brudna, prawa przetarta). Ciekawi mnie temat wrzucenia do tej lampy jakiejs innej soczewki, czy ktos cos sie orientuje na ten temat?

male_e12285d85656512528d7ad0c7f4ef9.jpg

male_1bd4c0705b748cb8b903e64990e367.jpgmale_ee66aa2a6252504ba7fb8a44108cbd9.jpgmale_157111f7f9de90991bdfe50bd2e09.jpg

Kolego jak rozklejales lampę opalarka ? Bez problemu ? I co nie paruje Ci po złożeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...