Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za rady :)
Dzisiaj nie wytrzymałem i zaraz po pracy zabrałem się za lampy :)
Jeszcze nie jeździłem i nie ustawiałem lamp na stacji ale różnica musi być widoczna nie ma wyjścia sami zobaczcie :)
gfhgbn27.jpg

Edytowane przez wiktorziolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta soczewka po lewo to jest po czyszczeniu a wczesniej prawo tak wygladalo ?? :) Ciezko wyjac soczewke a4b5 valeo ppl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało się :)
Odbłyśniki wydają się być w nie najgorszym stanie.
Martwi mnie tylko, że z zewnątrz odpryski się robią jak na zdjęciu i nie wiem czy przez to szybciej się nie zużyją?
ztcoez4x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawuazylem to samo tez takie odpryski. Powiedz mi ciezki jest demontaż soczewki ?? i powiedz mi czym czyscileś soczewke i czy duzo to pomoglo , jaki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż jest o tyle ciężki, że strach jest żeby nic nie urwać i dość ciasno w lampie siedzi to wszystko ;/
W jednej lampie musiałem w środku oddzielić odbłyśnik od soczewki bo nie mogłem wyciągnąć.
Soczewkę czyściłem chusteczkami mokrymi do okularów a efekt masz na tej stronie u góry.
Moja wypowiedź tyczy się B6 nie wiem czy w B5 jest tak samo/podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi jaki edzie efekt na drodze po takim czyszczeniu . Jak bedzie duzy to tez moze bym sobie wyczyscil nie zaszkodzi. Jak oczywiscie w b5 nie jest to jakies ciezkie ;p ALe mysle ze nie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ty cały czas męczysz ten temat?

demontaż soczewek z lamp w b5 to 5 minut.sie nie zastanawiaj i nie pytaj jaki efekt tylko wyciągnij lampy z auta,z lamp soczewki i czyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mecze założyłem sobie Xenony. Dobrze świecą ale warto coś takiego zrobić jak to nie problem. Powiedz mi kolego gdzie na dole jest mocowanie lampy , mniej więcej jak to wygląda gdzie szukać. Bo śruby od góry odkręcilem i gdzieś na dole trzyma. Powiedz mi jeszcze da rade dokręcić cały ten wkład w środku ? Bo jak odpale auto to tak lekko widać jak ma drgania i złapałem za soczewkę i cały wykład w lampie i czuć lekki luz

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz bardzo często występuje na kulce silniczka.

masz u góry 2 uchwyty ,i na dole z tyłu lampy ,pod deklem jeden uchwyt.oraz od wewnętrznej strony masz taki bolec który wchodzi w takie gniazdo,jak odkręcisz wszystkiie śruby i lampa będzie miała luz to zobaczysz o co kaman.

Mając lampy na wierzchu ,ściągasz dekielek i masz dojście do soczewki ,-->ściągasz takie zapinki oraz odkręcasz wkręty i wyciągasz ja na zewnątrz lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolego to jednak nie lampa ona w srodku tak msi byc. TO jednak przetwornica chyba jednak sie konczy :P bo lekko mroży ale delikatnie to widac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze piszesz ze czuć luz a teraz ze że przetwornica? powiedz mi co przetwornica ma do luzu odblasku wewnątrz lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki luz musi byc w srodku. One sa regulowane i maja kolowe zaczepy. A to przetwornica mi tak mroży , myslalem ze moze jak auto odpalone cos z lampa . Ale na zgaszonym silniku jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje trzy grosze.

Prawa lampa 2h, lewa 5h (pomyliłem dystanse między obudową, a soczewką i świeciła w cały świat, a ja nie mogłem dość co się stało - także przestrzegam przed pomyłką)

Ze swojej strony polecam albo zapisać sobie albo zrobić zdjęcie jak to wszystko wygląda przed rozłożeniem.

Obie soczewki udało się wyciągnąć bez ich rozbierania w lampie. W obu lampach górna śrubka wpadła do lampy ;p

Po całym zabiegu koniecznie trzeba jechać na stacje celem ustawienia lamp. Efekt z Osram Night Breaker na bardzo duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyczyściłem lewą soczewkę poszło ok tylko jak mocno przykręcić tą soczewkę żeby nie przestawić świateł długich względem mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręć normalnie aż poczujesz zdecydowany opór.,,tylko bez przesady.

Tam nie masz żadnych gumowych tłumików drgań jak w a6 ,tylko na żywca przykręcasz soczewkę do odblasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 podkładki silikonowe ja dokręciłem za mocno i swiatła drogowe są niżej od mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrac ponownie, poluźnić i będzie dobrze. Tak jak kolega wyżej napisał, dokręcać, aż będzie opór czuć i zostawić i będzie dobrze świecić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. górna nie ma podkładki czyli do oporu a te 2 dolne popuścić?


ok ogarnięte a te dolne są odpowiedzialne tylko za wysokość długich względem mijania czy też mają wpływ na prawo lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...