Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Fabryczny chip"


skupcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio obiło mi się o uszy, że samochody Audi są "fabrycznie chip'owane" przez co ich prędkość maksymalna jest ograniczona. Szperałem trochę w Internecie aby potwierdzić tą informację, aczkolwiek nic sensownego nie znalazłem na ten temat. Może ktoś z Was wie czy to prawda?

Mowa była o silniku 2.0 tdi 143KM, mianowicie auto z "fabrycznym chip'em osiąga prędkość koło 200 km/h natomiast po ściągnięciu chip'a, Audi jest w stanie rozpędzić się do około 250 km/h. Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 km/h? przy mocy 143 KM myślę, że maksimum to około 225-230. Tak wynika z moich obserwacji. A blokada jest ale w mocniejszych wersjach na max 250km/h... Tak jak w BMW i Mercedesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi sie to mało prawdopodobne, tym bardziej że tak jak wczesniej pisałem szukałem trochę w internecie i nic nie znalazłem. A mam jeszcze jedno pytanie, dobrej klasy mechanik jest w stanie sprawdzić czy mam chip'a na silniku czy tylko autoryzowany salon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak fabryczny chip. W ogóle temat strasznie pokręcony.

Po pierwsze.

Nie da się osiągnąć wyższych prędkości bez paliwa, kolejnym ograniczeniem będzie dopiero prosty, programowy limiter prędkości.

teoretycznie poszłoby utrzymać pojazd na mocy fabrycznej i uzyskać wyższą prędkość, ale wymagane byłyby wyższe obroty, co wiadomo nie jest zdrowe.

Prękość maksymalna będzie również zależeć od typu skrzyni biegów.

zacznij od prostych rzeczy

- błędy czy nie ma błędu ciśnienia CR.

- wymiana filtra paliwa na jakiś rozsądny (nie filtron)

Cięcie paliwa może również być powodowane przez inne czynniki m.in wzrost temperatury spalin, wynikający np z przytkania DPF (sprawdzić kondycje) lub problemem wtryskiwaczy

Jednak nie licz, że przebijesz 220km/h w serii.

Edytowane przez QaDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wyczerpująca i zrozumiała dla amatora odpowiedź.. Jak znajdę trochę czasu to dostosuje sie do zaleceń i napisze jakie efekty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...