Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerobienie II generacji na sekwencje


patryk2293

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostatnio problemy z lpg. Mam II generacje. Mianowicie chodzi o to, że wzrosło spalanie na poziom 13-14 l oraz pojawily sie problemy z odpalaniem ( dłuższe kręcenie, pewnie reduktor puszcza - koszt ok. 300 zł nowy). Sprawdziłem i podczas jazdy na Pb i zakreconej butli pali od strzala. I teraz pytanie :) Czy jest sens przerabiac na sekwencje ( koszt ok 1000 zł)?

Pozdrawiam

Edytowane przez patryk2293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma twoja instalacja. Jeśli ok.10 to dolicz jeszcze nową butlę bo tej kończy się homologacja. Wtedy to lepiej nową zapodać. Nowe to nowe , jest gwarancja a i dochodzi jeszcze sprawa wtrysków. Te też warto wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butle wymieniałem w zeszłym roku czyli prawie 10 lat jeszcze mogą ja mieć. Wtryski benzynowe? Sprawdzalem je i w dobrym stanie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry z wtryskami się zapędziłem . Czyli za ten 1000 to co Ci proponują zamontować , bo butla chyba zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić czy rzeczywiście chcesz tyle dokładać. Na pewno spalanie spadnie bo wtrysk gazu jest bardziej efektywny niż mieszalnik, tym niemniej, jak zregenerujesz swój obecny reduktor, wymienisz filtry i naregulujesz instalację to też spadek w spalaniu będzie, ale trochę mniejszy. Żeby ci się ta inwestycja zwróciła to będziesz musiał przejechać koło 40 tyś km, bo mówimy tu o różnicach w spalaniu rzędu 1 - 2l /100km między II a IV generacją. Pytanie cz tyle jeszcze przejezdzisz samochodem i czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w nowe opony w celu poprawy bezpieczeństwa, czy np. odłożyć na wymianę sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega pisze . Przelicz koszty, sprawdź stan auta , przelicz wydatki w ciągu najbliższych miesięcy. Może się okazać że szkoda pakować kasę . Lepiej już się pomęczyć a potem zmiana na coś nowszego z innym motorem. No chyba że zdrowizna to zmieniaj i instalkę i śmigaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :) silnik jest w stanie idealnym, remontowalem go z jakies 20 tys temu. Oleju nie dolewam :) Wszystko raczej sprawne :) rocznie robie tym autem ok 30 tys. wiec troche jezdze i nie mam w planach zmiany auta wiec zalozenie sekwencji chyba sie oplaci :) buda zdrowa tylko mocy troche mało ale to moje pierwsze auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdrowa. Pozostaje zakładać sekwencję bo wróci się szybko jeśli masz takie przebiegi jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam juz sekwencje :) problem odpalania zniknal :) auto mocniejsze, lepiej wszystko działa :) Dzięki za cenne rady :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2015 o 11:59, patryk2293 napisał:

Panowie mam juz sekwencje :) problem odpalania zniknal :) auto mocniejsze, lepiej wszystko działa :) Dzięki za cenne rady :)

Pozdrawiam :)

i jaki był koszt sekwencji ?

Mi też teraz kończy sie homologacja w moim audi a4 b5 auto w dobrym stanie i zastanawiam się co się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kamil2227 napisał:

i jaki był koszt sekwencji ?

Mi też teraz kończy sie homologacja w moim audi a4 b5 auto w dobrym stanie i zastanawiam się co się opłaca.

A jaki masz gaz? Sekwencję czy 2 generację?

Ja zmieniałem z sekwencji na sekwencję to płaciłem 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 to nie jest aż tak źle. Koszt się zwróci, skorzystaj z kalkulatorów opłacalności, jest ich multum w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby się nie zwróciło to będziesz jeździł z ulgą na sercu jak wjedziesz na stację i wydasz na paliwo przez pół :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopiszę. Za legalizację butli na 10 lat płaciłem 200zł(wymontowanie, badanie, zamontowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2017 o 14:40, k232 napisał:

A jaki masz gaz? Sekwencję czy 2 generację?

Ja zmieniałem z sekwencji na sekwencję to płaciłem 1400 zł.

2 generacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...