Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h


mifodzo73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam taki nietypowy problem a mianowicie gdy jade z predkoscia 140 km/h strasznie szumi powietrze do tego stopnia ,ze trudno sucha sie radia.Na poczatku jak go kupiem tak dzialo sie tylko przy 180 km/h a teraz juz nawet przy 140 km/h.Szum dochodzi z okolic drzwi(niie szyb ).Ktos pomysli ,ze mam zle w gowie ale ja przesiadem sie z audi 80 na ta A4 i w tej starej audicy to przy 160 km/h dopiero robilo sie cicho wiec cos mi z tym nie gra.Czy nalezalo by zmioenic uszczelki w dzwiach czy moe jest jakis inny sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno luz na zawiasie, ja mam to samo otwórz drzwi i sprawdź czy ruszają się góra dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że to luz na drzwiach lub sparciałe uszczelki. Po wymianie i korekcji dalej był szum.

a co się okazało?? Za wewnętrzną osłoną lusterka po prostu nie było izolującej pianki.. hehehehe..

Teraz względna cisza :-D dlaczego względna?? bo mam porównanie do mojego poprzedniego auta. Toyota celica, która nie ma ramek a tam szumów takich nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Witam . Mam taki nietypowy problem a mianowicie gdy jade z predkoscia 140 km/h strasznie szumi powietrze do tego stopnia ,ze trudno sucha sie radia.Na poczatku jak go kupiem tak dzialo sie tylko przy 180 km/h a teraz juz nawet przy 140 km/h.Szum dochodzi z okolic drzwi(niie szyb ).Ktos pomysli ,ze mam zle w gowie ale ja przesiadem sie z audi 80 na ta A4 i w tej starej audicy to przy 160 km/h dopiero robilo sie cicho wiec cos mi z tym nie gra.Czy nalezalo by zmioenic uszczelki w dzwiach czy moe jest jakis inny sposób ?

Ja mam dokładnie to samo w B6. Przed chwilą sprawdziłem zawiasy, czy drzwi chodzą góra-dół, ale tak nie jest. W B5 wszystko było super cichutko. O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też szum powyżej 120km/h regulacja ramki szyby zbytnoi nie pomogła, jeszcze troszke pogorszyła zamykanie drzwi bo uszczelka bardziej odbija. ale moge z tym żyć!! a teraz dopiero zauważyłem że podczas podnoszenia szyby już pod koniec szyba podwija tą zamszową uszszelke od sirodka i w tym miejscu jest mocno wyślizgana teraz ja ułożyłem jak powinna lezeć ale nie wiem czy to wróci do poprzedniego stanu , pewnie trzeba bedzie wymienić.???

też ta guma która jest wokół ramy od szyby na zwenątrz w tym prawie samym miejscu co te podwinięcie w wewnątrz tez już tak nie dolega do szyby bo jak lekko podważylem ta gume to widzialem juz metal z ramy , czyli guma sie przetarla i puszcza i to pewnie bedzie juz postepować ku gorszemu. weic pytanie : co mnie czeka jeżeli chodzi o wymiane tych rzeczy , czy sa dostępne te rzeczy osobno czy cała rama bedzie leprzym rozwiązaniem. ???

no i czy to sa szumy od tego co opisałem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszny a zobacz górny zawias - mocowanie od strony auta. Porównaj go z tym od drzwi pasażera. Widziałem taki numer u kolegi - jemu też szumiało a okazało się że zawias w tym miejscu co opisuje jest lekko odgięty od góry. Zrobiliśmy korektę na śrubach mocujących drzwi (bo jeszcze się dało) i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze szumy to nie tylko moj problem. musze sprawdzic luzy na zawiasach itp

Ten luz na zawiasie bardzo dobrze widać jak drzwi tą strona od zamka są oddalone około 30 cm od środkowego słupka na którym znajduje sie rygiel zamka. Wówczas poruszaj góra dół, ja wcześniej sprawdzałem w położeniu otwartym i nie miałem żadnego luzu. Dopiero jak je przymknąłem i poruszałem pojawił się spory luz na górnym zawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszny a zobacz górny zawias - mocowanie od strony auta. Porównaj go z tym od drzwi pasażera. Widziałem taki numer u kolegi - jemu też szumiało a okazało się że zawias w tym miejscu co opisuje jest lekko odgięty od góry. Zrobiliśmy korektę na śrubach mocujących drzwi (bo jeszcze się dało) i teraz jest ok.

Jutro sprawdze dzis juz nie mialem po prostu kiedy, za szybko sie ciemno robi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopakli wy jeszcze macie jakąś regulacje :D Ja mam wygieta tę czesc do ktorej mocowany jest zawias :D takze u mnie w gre wchodzi tylko ponowne dogiecie blachy ku srodkowi i do góry :D A spaw wyglada jak jakiś smark :D drzwi otwieraja sie o 20stopni bardziej nizeli drzwi pasażera które sa ok :D:good::kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taki problem i juz nad tym troche myslalem u mnie szumi w gornym rogu czy jest mozliwosc przesuniecia gornego zawiasu minimalnie w strone silnika?? wtedy drzwi przesunely by sie troche do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie wlasnie kupilem a4 98r z niemiec i tak sobie smigam i jestem w szoku jadac z predkoscia 60km/h zaczyna szumiec wiatr w okolicach lusterek (lewa i prawa strona) przy 100km/h jest juz masakra ,musle ze jakbym sie rozpedzil do 180km/h to zwialo by mi czapke z glowy , mialem wczesniej a4 95 i tego nie bylo , niewiem gdzie szukac czy uszczelki drzwi czy jak wyczytalem brak gabki pod oslonami lusterek ,poradzcie cos gdzie szukac

prosze uzupełnic profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi nie maja luzu auto nie bite 100%bezwypakowe moze cos szkopy rozbierali przy drzwiach i nie wlozyli jakiegos wygluszenia gdzies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...