Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h


mifodzo73

Rekomendowane odpowiedzi

drzwi nie maja luzu auto nie bite 100%bezwypakowe moze cos szkopy rozbierali przy drzwiach i nie wlozyli jakiegos wygluszenia gdzies

Jak sprawdzałeś ten luz? Ja jak otworzyłem drzwi to też nie miałem luzu ale jak je przymilknąłem w kierunku środkowego słupka lecz nie zamykałem i poruszałem to wówczas objawił się spory luz na górnym zawiasie który na otwartych drzwiach w ogóle był nie wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tez od jakiegos czasu walcze z szume i robilem juz rozne rzeczy. Regulacje-sracje -nic nie pomoglo. Uszczelnilem nawet lusterka.

W te jednak mrozy(przy -18) raz zauwazulem ze szyba od kierowcy od gory pokrywa sie szronem od wnetrza auta. Dawalem tam dodatkowa gumke zeby uszczelnic, ale moze to tu sie te jeb**ne powierze dostaje - jeszcze to sprawdze.

Druga sprawa - nie mam tej plastikowej oslony kolo podszybia co oslania m.in akumulator - czy myslicie ze to moze mies wplyw??

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tez od jakiegos czasu walcze z szume i robilem juz rozne rzeczy. Regulacje-sracje -nic nie pomoglo. Uszczelnilem nawet lusterka.

W te jednak mrozy(przy -18) raz zauwazulem ze szyba od kierowcy od gory pokrywa sie szronem od wnetrza auta. Dawalem tam dodatkowa gumke zeby uszczelnic, ale moze to tu sie te jeb**ne powierze dostaje - jeszcze to sprawdze.

Druga sprawa - nie mam tej plastikowej oslony kolo podszybia co oslania m.in akumulator - czy myslicie ze to moze mies wplyw??

Pozdrawiam

Marcin

Osłony akumulatora na podszybiu były dopiero po II lifcie. Także u Ciebie moze nie być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie, jak sprawdzić brak uszczelek pod lusterkami i gąbek od wewnątrz, co muszę rozkręcić (lusterko, tapicerkę drzwi)???w którym miejscu dokładnie tego szukać? Przy większych prędkościach i silnym wietrze hula mi powietrze w okolicach lusterka pasażera, czasem już nawet pow. 80km/h! Od strony kierowcy cisza i spokój.

Strasznie mnie to drażni, proszę o pomoc, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie wlasnie kupilem a4 98r z niemiec i tak sobie smigam i jestem w szoku jadac z predkoscia 60km/h zaczyna szumiec wiatr w okolicach lusterek (lewa i prawa strona) przy 100km/h jest juz masakra ,musle ze jakbym sie rozpedzil do 180km/h to zwialo by mi czapke z glowy , mialem wczesniej a4 95 i tego nie bylo , niewiem gdzie szukac czy uszczelki drzwi czy jak wyczytalem brak gabki pod oslonami lusterek ,poradzcie cos gdzie szukac

u mnie dokładnie taki sam objaw pojawił sie po przyciemnieniu szyb... fachowcy twierdza ze to polskie drogi itd itd itd...jednym słowem umywają rece... komfort jazdy pogorszył sie i to znacznie... co mogli zrobic niewłaściwie? podczas duzego wiatru w aucie az świszczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie jacyś spece włamywali się łomem :kox: , odgięli górna ramkę tak, że można było rękę włożyć :wallbash: . auta nie ukradli tylko szkód narobili. razem z blacharzem dogięliśmy tą ramkę z powrotem, ale chociaż wizualnie nie różni się od tej po stronie kierowcy ( odginali drzwi pasażera ) to właśnie powyżej 140 km/h świszcze wiatr w górnym narożniku drzwi :( Z zewnątrz uszczelka idealnie dolega, jednak już nie wszytko musi dolegać w 100% tak jak w fabryce :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo przy predkości powyżej 140km/h strasznie szumi przy drzwiach pasażera jak dosiągnie się ręka górny róg drzwi szum ustaje na początku myslalam że to uszczelka odmówiła posłuszeństwa ale jutro sprwdze luzy na drzwiach .Mam jeszcze jedno pytanko skąd sie biora takie luzy czy to od leciwości auta czy może wynik bicia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie jacyś spece włamywali się łomem , odgięli górna ramkę tak, że można było rękę włożyć . auta nie ukradli tylko szkód narobili. razem z blacharzem dogięliśmy tą ramkę z powrotem, ale chociaż wizualnie nie różni się od tej po stronie kierowcy ( odginali drzwi pasażera ) to właśnie powyżej 140 km/h świszcze wiatr w górnym narożniku drzwi Z zewnątrz uszczelka idealnie dolega, jednak już nie wszytko musi dolegać w 100% tak jak w fabryce

Ja swego czasu zrobilem taki test zeby sprawdzic czy to nie wina uszczelki-obkleilem (oczywiscie tymczasowo)cala uszczelke pod drzwi taka uszczelka z gabki do okien. Niestety szum byl taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napchalem narazie gabki pod lusterko i jest o wiele lepiej ,nigdzie nie moge znalesc tych uszczelek chyba bede musial w ASO zamowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłby ktoś pokazać gdzie się te gąbki czy uszczelki daje? bo ja tez mam takie szumy przy autostradowych prędkościach niestety a też nie doszedłem jeszcze dlaczego? Prosiłbym najlepiej o jakąś ilustracje :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to możliwe, to bym prosił o numerki tych gąbek przy lusterkach - lewa i prawa strona. Dzisiaj sprawdzałem i z lewej żadnej gąbki nie mam, z prawej mam dwie, ale chyba powinna być jeszcze trzecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to możliwe, to bym prosił o numerki tych gąbek przy lusterkach - lewa i prawa strona...

prawa 8D0 857 544 A

lewa 8D0 857 543 A

Dzięki, a czy jeden numer jest na te wszystkie dwie lub trzy gąbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdjemie tą plastykową osłonkę od wewnatrz to jest jedna gąbka wypełniająca tą przestrzeń do mniej więcej połowy, druga jest niżej, zasłania pustą przestrzeń wchodząc w boczek. Chyba źle się wyraziłem, bo chyba jest jeszcze jedna gąbka w lusterku, do której można się dostać odkręcając tą śrubę... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlokalizowałem wczoraj u siebie najbardziej prawdopodobną przyczynę szumu powietrza - brakuje mi właśnie tych gąbek-uszczelek pod lusterkiem od wewnątrz! Teraz pytanie, gdzie mogę te gąbki dostać, czy tylko w ASO po numerach etki, czy jest możliwe że dostane je na szrocie albo w jakimś innym sklepie, lub może można te gąbki czymś zastąpić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b5 szum był słyszalny powyzej 160km/h ale ktos mi powiedział ze to juz nie nowy samochód i rozszczelnienia sa naturalną koleją rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...