Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h


mifodzo73

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w b5 szum był słyszalny powyzej 160km/h ale ktos mi powiedział ze to juz nie nowy samochód i rozszczelnienia sa naturalną koleją rzeczy

Czasami już tak jest. Zawsze masz jakieś luzy na drzwiach, uszczelkach, gumach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szumy ustały , po konsultacji z kolegą Wąskim (wielkie dzięki za bezcenne rady) i wizycie u zaprzyjaźnionego mechanika górny zawias został dociągnięty (ale niestety w perspektywie jest do wymiany ze względu na wyrobione tuleje) a uchwyt zatrzaskowy lekko wsunięty do środka , w środku cichutko nawet przy prędkości 200 km/h , z perspektywy czasu taka błachostka a jaka uciążliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w drzwiach od pasazera powyzej 80km tornado w srodku i tez juz mialem robiona regulacje itp :(

ten sam problem z którym już się uporałem :naughty: w moim przypadku też tak było przekroczyłem jakieś 70-80 a tu jakiś szum od strony pasażera :rant: chociaż gdy go kupiłem była cisza. Przeglądanie forum, regulacja drzwi, szukałem przyczyny nawet w bocznym słupku, rozbieranie tapicerki z drzwi i nic :baseball: po kilku smutnych dniach przyszła pora na wymiane oleju no to wjazd na kanał i zaczynamy. W wolnej chwili przyglądałem się mu od spodu i znalazłem przyczynę :rolleyes: pocharatana śruba od kątownika podtrzymującego układ wydechowy w przypadku zerwania go. Młoteczkiem podklepałem troche sylikonem oblepiłem i znów mam ciszę w samochodzie :oklaski: zagadka w moim przypadku rozwiązana :good:

Przyczyna prawdopodobnie zaryłem gdzieś spodem na tych naszych pięknych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji jak już mamy numerki fajnie jak by ktos napisał cenę :tongue4:

w/g zamównienia 16,49 zł za szt. Ale jak przyjdzie to pewnie krzykną ze 20zł :wink4: Zamówilem dzis w AutoVivie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szumy ustały , po konsultacji z kolegą Wąskim (wielkie dzięki za bezcenne rady) i wizycie u zaprzyjaźnionego mechanika górny zawias został dociągnięty (ale niestety w perspektywie jest do wymiany ze względu na wyrobione tuleje) a uchwyt zatrzaskowy lekko wsunięty do środka , w środku cichutko nawet przy prędkości 200 km/h , z perspektywy czasu taka błachostka a jaka uciążliwa

znalazłem przy okazji na szrocie zawiasy za 40 PLN w bardzo dobrym stanie od anglika więc teraz w wolnej chwili przekładka chociaż po dociągnięciu nic nie hałasuje ale jak to mówią strzeżonego ... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed liftem jest tak samo. ściąga sie tylko osłonkę

Kurcze to nie wiem. Wykręciłem wszystkie śruby, nawet te od podświetlenia tablicy i coś nadal trzymało (tak jakby przy zamku), że nie dało się prawie w ogóle ruszyć tej listewki. Popróbuję jeszcze jak zrobi się cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odciągnij ją do siebie czyli odciągnij od zamkniętych drzwi w kierunku wnętrza samochodu...wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem ...odskoczy na pewno i nic nie połamiesz

tam jest taki bolczyk i całość włąśnie na nim siedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Czy przy wymianie górnego zawiasu trzeba ściągać błotnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba :)

No właśnie, a jak się do niego dobrać (do tego zawiasu)?

do dolnego jako tako da się po odsunięciu kostek elektrycznych. A jak wygląda sprawa z górnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem ale rozwiazalem go w inny sposob,pewnie troszkie druciarski ale skoro przynioslo efekt to chyba tylko sie cieszyc :tongue4:

otoz tez powyzej 120 km/h dochodzil meczacy szum z okolic slupka i drzwi.Myslalem zeby zawiasy kupic ale w koncu kolega sprzedal mi patent aby na otwartych drzwiach uniesc je kilka razy tak tez zrobilem az zauwazylem efekt :good:

wiem ze za 3 miesiace znow moga opasc i ze to nie jest idealne rozwiazanie ale jakies jest,a jesli za te 3 m-ce opadna to wtedy sie bede martwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...