Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem tylna belka


jacca90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj byłem na przeglądzie i zbieżność tylnich kół na prawym kole pokazało +6. czy jest jakaś regulacja zbieżności na belce czy pozostaje tylko belka do wymiany? Czy może piasta krzywa?

PS. Belka z B4 jest taka sama jak w B5 bo akurat mam taką?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj byłem na przeglądzie i zbieżność tylnich kół na prawym kole pokazało +6. czy jest jakaś regulacja zbieżności na belce czy pozostaje tylko belka do wymiany? Czy może piasta krzywa?

PS. Belka z B4 jest taka sama jak w B5 bo akurat mam taką?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Witaj, sprawdzałeś luz na tulejach tylnej belki? Są dwie, u mnie na przykład były od nowości nie wymieniane i w końcu takie luzy się zrobiły że bieżnik mi zjadało od wewnętrznej strony opony. Sprawdziłbym też luz na łożyskach kół. Regulacji zbieżności nie ma z tyłu w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj byłem na przeglądzie i zbieżność tylnich kół na prawym kole pokazało +6. czy jest jakaś regulacja zbieżności na belce czy pozostaje tylko belka do wymiany? Czy może piasta krzywa?

PS. Belka z B4 jest taka sama jak w B5 bo akurat mam taką?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Witaj, sprawdzałeś luz na tulejach tylnej belki? Są dwie, u mnie na przykład były od nowości nie wymieniane i w końcu takie luzy się zrobiły że bieżnik mi zjadało od wewnętrznej strony opony. Sprawdziłbym też luz na łożyskach kół. Regulacji zbieżności nie ma z tyłu w B5

Tuleje wymienialem w listopadzie 2014 i nawet roku nie wytrzymaly. Luzu na lozyskach nie ma. W ta sob wrzucam auto na podnosnik i merze cala belke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości co to za tuleje były? Ja wymieniałem na Lemfordery i od półtora roku mam spokój

Wlasnie nie za dobre nie za slabe Febi. Tyle ze przed wymiana mialem przeglad i byla taka sama sytuacja ze mi prawe kolo pokazalo +5. Pozniej skonczyly sie amory i wymienilem w marcu chyba i teraz na przegladzie pokazalo +6 na prawym kole i tuleje juz zuzyte ale dopiero poczujem to jak wrzucilem zimowki bo na duzej szerokiej feldze tego nie czulem. Jak dla mnie troche dziwne zeby tak samo po zuzyciu tulei uciekalo kolo w tym samym kierunku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 

Chcę się podpiąć do tematu, żeby nie powielać. Mam następujący problem: w moim A4 B5 (napęd na przednią oś) ścina tylną prawą oponę od zewnątrz. Tuleje mam sprawne, amory sprawne, łożyska także, sama belka też jest ok. Czy jest jakaś możliwość regulacji tylnej belki? Ewentualnie czy ktoś z okolic Białegostoku lub Siedlec może polecić warsztat który konkretnie sprawdzi mi geometrię i powie co z tym fantem dalej zrobić? 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b5 nie ma regulowanej zbieżności z tyłu

jeżeli tuleje ok to może być belka krzywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b5 nie ma regulowanej zbieżności z tyłu
jeżeli tuleje ok to może być belka krzywa
 
Minimalna regulacja jest na lapach to sie cala belke przykreca do budy. Sa fasolki zrobione na sruby wiec cos tam mozna ustawic ale nie duzo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacca90 napisał:

Minimalna regulacja jest na lapach to sie cala belke przykreca do budy. Sa fasolki zrobione na sruby wiec cos tam mozna ustawic ale nie duzo :)

to czemu drze 1 stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu drze 1 stronę
Bo jak nie ustawisz jej dobrze to bedzie scinac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jedzie na geometrie ustawia belke i pomierzą

tylko na moje to te fasolki są po to zeby szło belke regulować na aucie wzgledem osi przedniej

a jak scina tylko jedna stronę to moze byc belka krzywa

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...