Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócenia CB Radia...


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to myślę, że jednak radio nie jest do końca sprawne :decayed:

Biorąc pod uwagę incydenty z odpalaniem... obstawiam, że idzie jakieś przepięcie po zakończeniu nadawania. Mimo wszystko dziwne, że pojawia się choinka.

Jak masz podpięte radio do zasilania, pod co? Antena na magnesie czy dziura w dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym radiem, zobacz czy będą takie same objawy. Jeśli nie to radio nie to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to myślę, że jednak radio nie jest do końca sprawne :decayed:

Biorąc pod uwagę incydenty z odpalaniem... obstawiam, że idzie jakieś przepięcie po zakończeniu nadawania. Mimo wszystko dziwne, że pojawia się choinka.

Jak masz podpięte radio do zasilania, pod co? Antena na magnesie czy dziura w dachu?

Radio podpięte pod zapłon, jak dobrze pamiętam bezpiecznik wycieraczek. Antena magnes na klapie. Jedyne co mi przychodzi na myśl, kabel z CB idzie blisko zasilania dokładanego wzmacniacza do głośników. Ogólnie tak jak mówisz, wole dać radio do magików, niech szukają przyczyny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podpiąć bezpośrednio pod akumulator - sprawdzisz wówczas, czy nie jest to przypadkiem kwestia zbyt dużego obciążenia na układzie pod którym jest radio - bo i tak może być.

Mimo wszystko jednak, lepiej posłać radio do sprawdzenia - i tak co i raz warto zrobić przegląd i zadbać o jego kondycję, a z reguły jak się coś w CB krzaczy i o to nie zadbasz - będzie się krzaczyć jeszcze bardziej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...